Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Helmut letadlo

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bedřich
Anonymní





PříspěvekZaslal: St 29.srpen 2007 11:52:39    Předmět: Helmut letadlo Odpovědět s citátem

Ahoj moc se mi líbí letadlo Helmut a chtel bych si ho postavit Smile Ale nikde jsem nenašel Plánek Sad Nemáte ho někdo nebo nevíte kde bych ho sehnal ? Moc bych vam za to byl vděčný Cool dikec Bedřich
Návrat nahoru
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Čt 30.srpen 2007 11:56:17    Předmět: Re: Helmut letadlo Odpovědět s citátem

bedřich napsal:
Ahoj moc se mi líbí letadlo Helmut a chtel bych si ho postavit Smile Ale nikde jsem nenašel Plánek Sad Nemáte ho někdo nebo nevíte kde bych ho sehnal ? Moc bych vam za to byl vděčný Cool dikec Bedřich
Ahoj Bedřichu, letadlo se nejmenuje Helmut, Helmut je pilot (podle sveřepého germánského výrazu figurky). Jako předloha posloužil ultralight Rans Chaos v otevřené verzi bez kabiny. Plánek skutečného letadla vyšel V Model Hobby Magazinu ( číslo nevím), ale mám ho , jen jsem ho někomu půjčil. Když ho získám zpátky, můžu ti to půjčit. Určitě se ale dá najít na internetu minimálně třípohledový plánek. Už si ho pstavil kolega modelář taky, letové vlastnosti jeho modelu jsou úplně stejné. Na to jaká je to bednička úžasně plachtí a umí základní akrobatické prvky. Celý je postaven z šestimilimetrového extrudovaného polystyrenu, v křídle je asi do třetiny uhlíková trubka 5 mm.Nevím odkud jsi, ale letadlo beru většinou sebou na Točnou, tam je tedy občas k vidění.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: Pá 31.srpen 2007 11:01:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem z Brna ale to je jedno dikec za rady jen sem myslel že je to z balsy tím líp depronu mám plno Shocked
Návrat nahoru
Bedřich
Anonymní





PříspěvekZaslal: Pá 31.srpen 2007 12:05:31    Předmět: Odpovědět s citátem

No ale na internetu sem ho nenašel Confused Rnas Chaos vubec jakoby neexistoval
Návrat nahoru
Bedřich
Anonymní





PříspěvekZaslal: Pá 31.srpen 2007 12:14:36    Předmět: Odpovědět s citátem

No teda našel ale ne RC Sad
Návrat nahoru
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Pá 31.srpen 2007 16:11:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Bedřich napsal:
No ale na internetu sem ho nenašel Confused Rnas Chaos vubec jakoby neexistoval

Je to Rans S-9 Chaos Idea
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Anonymní






PříspěvekZaslal: So 01.září 2007 20:26:31    Předmět: Odpovědět s citátem

To uz sem taky zjistil ale nenašel RC Sad
Návrat nahoru
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: So 01.září 2007 23:00:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
To uz sem taky zjistil ale nenašel RC Sad
Bedřichu, při stavbě jsem vycházel z plánu skutečného letadla, zvolil jsem si zmenšení podle svých představ a osadil RC , o plánku modelu nevím. Pokud stavím nějakou polomaketu vždy vycházím z plánu skutečného letadla, modelářské plánky nevyužívám.Dokumentace letadla vyšla v MHM 5/2005.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: So 08.září 2007 12:09:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo ještě sorry že tak otravuju ale podle ceho jste se inspiroval při stavbje toho hydroplanu ? jakim letadlem nebo plánkem ?
Návrat nahoru
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: So 08.září 2007 21:27:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Jo ještě sorry že tak otravuju ale podle ceho jste se inspiroval při stavbje toho hydroplanu ? jakim letadlem nebo plánkem ?
Tak to je moje ryzí fantazie - samozřejmě jsem nevymyslel trakař, letadel podobné koncepce je spousta.Pokud bys chtěl stavět jednoduchou létající loď, doporučuji Dornier Wal. Pokud trochu ustoupíš od maketovosti, můžeš na pylon umístit jen jeden motor vyosený takových sedm stupňů nahoru. Při stavbě mého hydroplánu jsem se snažil udělat člunový trup co nejširší, křídlo o malém rozpětí a malé štíhlosti (hluboké), abych se obešel bez pomocných plováčků.Dornier stabilitu řeší bočními plováky přilepenými k trupu - kolega to taky tak vyřešil a funguje to. A nevykej mi, připadám si pak jako stařec.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bedřich
Anonymní





PříspěvekZaslal: So 15.září 2007 19:22:57    Předmět: Odpovědět s citátem

OK dikec a sorry za vykani Smile
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk