Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Minimoa- labutí píseň

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: So 25.květen 2013 20:00:55    Předmět: Minimoa- labutí píseň Odpovědět s citátem

Tak jsem definitivně naposledy opravil těžce rozmlácenou dvoumetrovou Minimou. Dostane poslední šanci - turbulátory. Jestli se ani teď nepřestane chovat jako zrádný stíhací janek ( s malým j - při poslední bouračce se pokusila, naštěstí bezúspěšně, zezadu střemhlav trefit nic netušícího Janka s velkým J ), končí. Třeba z ní turbulátofy udělají větroně. Rolling Eyes


_________________________________________
MichalH


Naposledy upravil MichalH dne So 25.květen 2013 20:05:44, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: So 25.květen 2013 20:05:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Krasny ero, preju ji, at je poslusnejsi. A Janek, jsem dosud myslel, ze je s velkym P. No nic. Rolling Eyes
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: So 25.květen 2013 20:15:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Janek ji zná, taky s ní letěl. A mrcha na něj zkoušela zrádné manévry stejně jako na mě, Evil or Very Mad
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 27.květen 2013 23:16:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, to můžu potvrdit!
Nedokázali jsme přijít na to, čím to je, ale je to jankovitý stroj bez ohledu na to, který janek (či Janek) ho pilotuje Laughing

Taky je to ale krásné a jedinečné éro, tak bych jí přál ještě dlouhý letový život Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: St 29.květen 2013 12:42:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak už jsem ji zase rozbil Sad . Po sérii nepředstavitelných figur ve vzduchu - jsou na to svědci Exclamation , v momentě, kdy už to vypadalo téměř na přistání, zasáhlo zapadající slunce. Ne, že bych do něj úmyslně vletěl, to ta povora Minimoa mi zase překazila úspěšný návrat na zem. Takové ty malichernosti, jako výchylky, těžiště, vyosení motoru, úhly náběhu - všechno podle pravidel, buď ta mrcha prostě lítat nechce, nebo měla těžkou virózu. Když jsem s těmi kousky modelu odjížděl, nikdy neměla tak blízko do popelnice. A dnes jsem ji opět začal slepovat a upravovat. Nemilosrdně a nemaketově jsem zmenšil plácačky na koncích křídel, které originál tahal za sebou jako křidélka, naložím jí olovo do čumáku a bude poslední šance Very Happy . Úžasný motor od Hořejšího opět přežil jen se zaražením osičky. Trošku mám pocit, že v poslední době jen opravuju tohle blbé éro.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: St 29.květen 2013 19:13:15    Předmět: Odpovědět s citátem

šmarjá, to je potvora. že ty ji nemáš rád Evil or Very Mad
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: St 29.květen 2013 21:24:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes večer - bezvětří, nádhera. Opravená a upravená Minimoa s ještě ani nezaschlou barvou šla do vzduchu. Sotva jsem ji vrhnul na půl plynu, začal snad ještě horší tanec než minule. Vůbec to nepřipomínalo řízený let. Po sérii zběsilých figur jsem trochu nastoupal a radši vypnul motor. Jenže ta bestie se bez motoru chovala úplně stejně. Když jsem si oddechl, že neskončí v lese, začal přibližovací manévr. Minimoa se rozhodla, že další kreativní figurou zastaví o plot. Poškození je tentokrát minimální, ale já s ní končím. Všechno viděl Janek. Začnu stavět lodičky, i když se už bojím, že mi nepoplavou. Posr... Minimoa mě připravila o poslední zbytky sebedůvěry. Rolling Eyes Twisted Evil Evil or Very Mad Exclamation
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: St 29.květen 2013 22:30:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Hahahahaha, já si myslim, že to muselo mít nějaký zkroucený křídla proti aerodynamice, jinak už nevim Confused
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 29.květen 2013 23:03:54    Předmět: Odpovědět s citátem

MichalH napsal:
... ...Začnu stavět lodičky, i když se už bojím, že mi nepoplavou. Posr... Minimoa mě připravila o poslední zbytky sebedůvěry. Rolling Eyes Twisted Evil Evil or Very Mad Exclamation

No já nevím, ale jedno (JEDNO!!!) nelétající éro za život, zvlášť při tvé produkci modelů, mi připadá jako úplná prkotina Laughing
I když chápu, že po vynaložené práci, čase a přemýšlení (zejména nad těmi opravami) by člověk očekával aspoň NĚJAKOU vděčnost té pitomé hmoty a trochu snahy vyhovět přáním konstruktéra. Ale přes koleno se to lámat nedá (tedy dá- jedno křídlo, druhé křídlo, trup... Laughing ).

Nech jí uležet, třeba to ještě jednou zkusíme. I když teď už si myslím, že přinutit k letu se sice dá, ale k rozumnému (příjemnému) asi těžko Confused

to Radek: prohlašuji místopřísežně, že na tom éru nic zkrouceného, nesouměrného nebo aerodynamicky neobvyklého opravdu NENÍ Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Út 04.červen 2013 17:53:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Minimoa je připravená na poslední let. Ošklivá, nepatlal jsem se s opravou laku, ale funkční. Zvetšil jsem jí trochu vzepětí vnějších půlek křídla. Doufám, že to bestie ocení a při havárii ( opravdu už poslední) mi nezničí nějakou elektroniku - minule mi strhla servo na výškovce - proč zrovna na výškovce, když zůstala viset na plotě, nevím. Prostě další škodolibost. Twisted Evil Určitě tě, Janku, poprosím, abys ji tentokrát rozbil ty. Aspoň to budu mít na koho svést.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 05.červen 2013 07:59:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Když vydrží počasí, dneska určitě půjdu (upřesním na obvyklém místě).

Trochu mě znervózňuje, že se mám stát prodlouženým ramenem osudu, ale třeba to dopadne dobře.. nebo aspoň ne tak tvrdě jako předchozí lety Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Čt 06.červen 2013 20:50:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Nakonec s ní Janek neletěl, potvora předvedla další naschvál - na letišti nešlo pravé křidýlko - doma předtím pochopitelně ano. Evil or Very Mad
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Čt 06.červen 2013 21:10:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Poslední - opravdu -reportáž tohoto už otravného seriálu. MINIMOA TOTIŽ LÍTÁ. Dokonce bez zásahu do řízení, krásně klouže, točí ostré zatáčky, drží pevně směr, no prostě jako hodný větroň. Dnes za účasti svědka, pana Jozefa, předvedla po sobě tři naprosto spořádané lety zakončené přistáním. Dokonce i tam, kam jsem chtěl. Sice zjizvená po drastických úpravách a opravách - pro jistotu jsem ji už ani nebarvil a nekytoval, ale poslušná, A to vše zřejmě po celkem nepatrném zvětšení vzepětí vnějších konců dvakrát lomeného křídla. Zlomil jsem konečně její vzpupnost a ochočil ji. Prostě duch zvítězil nad hmotou. Pomalu ji upravím do plné krásy a bude z ní fádní normálně lítací model. Skoro otrava. Rolling Eyes
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Čt 06.červen 2013 22:52:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Pane Jožko, můžete podat s čistým svědomím svědectví, že tato létající potvůrka opravdu létá, jak popisuje její krotitel ? Wink
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 06.červen 2013 23:12:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to ti opravdu upřímně gratuluji Very Happy

Škoda že se včera neletělo, mohl jsem slíznout (ne)zaslouženou smetanu úspěšného zalétávače Laughing

Nicméně bych si opět dovolil malinko oponovat- podle mě nepomohla samotná úprava vzepětí, ale s tím spojená změna úhlu náběhu koncových částí křídla. Nevím jestli byla úmyslná nebo vyplynula z technologie, ale když jsme to tam včera obraceli ze všech stran, bylo zmenšení úhlu náběhu, tj. de facto nakroucení účinných negativů, docela zřetelné.

Ať tak nebo tak, jsem rád, že to krásné éro budeme dál vídat na točenském nebi Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk