Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zalétání modelu po havárii

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Začátečníci
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Eryx



Založen: 01 červenec 2013
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha - Modřany

PříspěvekZaslal: Po 01.červenec 2013 10:20:33    Předmět: Zalétání modelu po havárii Odpovědět s citátem

Koupil jsem si motorového větroně SKY CLIMBER RTF 2,4 GHz a protože jsem ho nechtěl hned při prvním letu rozbít, využil jsem inzerované možnosti zalétání modelu s instruktorem.
Bohužel se to ani s instruktorem nepovedlo a model skončil na zemi v několika kusech.
Nyní je větroň zase opravený a prý i funkční.
Chápu, že se asi nikomu nebude chtít létal s havarovaným modelem, ale byl bych moc rád, kdyby ho alespoň někdo mohl prohlédnout po technické stránce a poskytnout mi pár nejzákladnějších rad a instrukcí, které jsem v prvním případě asi nestačil vstřebat.
Zatím létám jen na simulátoru, tak to snad podruhé tak katastrofálně nedopadne.
Model jsem kupoval pro synka, že s ním bude létat, až bude větší.
Najde se prosím někdo, kdo by byl ochotný mi pomoci?

Předem moc děkuji za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Po 01.červenec 2013 11:36:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Přijďte ( nejlépe za slabého větru) s modelem na Točnou v " kdy kdo bude " si vyhlídněte ,až z modelářů někdo bude na letišti a určitě se najde dobrovolník, který vám rád pomůže, příp. model zalítne. Všichni jsme začínali, není nic neobvyklévo, že vám zkušenější modelář pro poprvé letadlo vyžene do výšky a řízení vám předá, případně přispějě i radou co s tím.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eryx



Založen: 01 červenec 2013
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha - Modřany

PříspěvekZaslal: Po 01.červenec 2013 11:52:13    Předmět: Odpovědět s citátem

MichalH napsal:
Přijďte ( nejlépe za slabého větru) s modelem na Točnou v " kdy kdo bude " si vyhlídněte ,až z modelářů někdo bude na letišti a určitě se najde dobrovolník, který vám rád pomůže, příp. model zalítne. Všichni jsme začínali, není nic neobvyklévo, že vám zkušenější modelář pro poprvé letadlo vyžene do výšky a řízení vám předá, případně přispějě i radou co s tím.


Děkuji za rychlou odpověď.
Na Točnou to mám kousek, občas jezdím okolo letiště na koni, až tam někoho zahlédnu a bude slušné počasí, pokusím se s někým domluvit.
Už se na to moc těším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Pá 05.červenec 2013 19:56:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Koně budete muset asi nechat před plotem Very Happy .
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eryx



Založen: 01 červenec 2013
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha - Modřany

PříspěvekZaslal: Ne 07.červenec 2013 21:38:26    Předmět: Odpovědět s citátem

MichalH napsal:
Koně budete muset asi nechat před plotem Very Happy .


Koně jsem nechal raději doma a na letiště jsem přijel autem. Nutno však dodat, že příjezdová cesta od Cholupic je vhodná spíš pro toho koně. Very Happy
Chtěl bych moc poděkovat za milé přijetí a pomoc, které se mi od všech modelářů dostalo. Hlavně děkuji panu Josefovi, který mi věnoval nejvíc času při instruktáži co dělat s letadlem ve vzduchu aby mi nespadlo nebo nezmizelo v přilehlém lese. Velmi poučné bylo i seřízení letadla před letem, aby se chovalo jak se pro začátečníka patří. Možná, že kdyby bylo takto seřízené už před prvním letem mohlo to dopadnout lépe. I když asi ne, protože zatím jsem dokázal udělat nad letištěm jen pár otáček a na zem letadlo vždy bezpečně dovedl pan Josef. Moc rád bych si tuto instruktáž ještě několikrát zopakoval, abych uměl k těm zatáčkám nad letištěm přidat i start a přistání.
Ještě jednou všem moc děkuji za pomoc a báječný pocit z prvního létání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jozef



Založen: 09 únor 2010
Příspěvky: 237
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: St 10.červenec 2013 22:27:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Pane Eryxi, jsem rád, že jsem vás neodradil od dalších letů. Kdykoliv bude počasí a někdo přítomen, (kdo zrovna není zvyklý na jiné řízení než mód 1), budete zdárně pokračovat. Sledujte rubriku kdo kdy bude.
Jozef.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Začátečníci Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk