Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vodní raketa (Water rocket)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Po 23.září 2013 18:24:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo a když už jsem po dlouhé době zase něco napsal tak se ještě chci zeptat, čím se nechají PET lahve spojovat (kromě lepidla).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Čt 26.září 2013 19:26:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Jop prošel jsem staré záznamy a nalezl jsem způsob ventilek. Není to špatné - akorát nevím, jestli se stačí přepouštět vzduch dostatečnou rychlostí Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 26.září 2013 22:09:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý postřeh Wink
Taky jsem měl pocit, že se tam ten stlačený vzduch bude zbytečně "škrtit", ale podle dosažených výkonů se zdá, že to ničemu nevadí. Stejně pro jistotu ventilkové spojky svrtávám na co největší světlost (nevím přesně jaký je to průměr, nesmí to prostě zasahovat až do závitu Laughing ).

Jeden ventilek vystačí délkou na dvě spojky, pokud bys je už nesehnal, stačí jakákoli trubička, na kterou jsi schopen vyříznout závit. Jo a pozor, k ventilku musíš mít taky původní matičky, závit má jemné stoupání!

Ventilky jsem preparoval ze starších duší a z té gumy hned vyřízneš i potřebné těsnění Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Pá 27.září 2013 05:13:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky moc Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Pá 27.září 2013 08:47:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Janek napsal:
Ventilky jsem preparoval ze starších duší a z té gumy hned vyřízneš i potřebné těsnění Wink
Já jsem si vymontil ventilky z pionýra a podle návodu jsem vyvrtal ventilek (aby měl větší vnitřní průměr) a teď se chystám ve čtvrtek do Bauhausu, abych se tam podíval, jaký tam mají zahradnický sortiment a případně něco nakoupil. Jo a ještě se chci zeptat, jestli je potřeba u spojky z ventilku nějak zajistit matice (proti nežádoucímu povolení matic) - mohlo by to zkončit rozkladem rakety ve vzduchu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Pá 27.září 2013 10:04:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajišťovat matice nemusíš, gumové těsnění vložené ve spoji funguje stejně jako "pérovka".

Doporučuji hlavně ohlídat, aby díry byly přesně v ose, jinak raketa není rovná a o to víc uhýbá. Zejména ve dně láhve se to vrtá poměrně špatně, uprostřed je nejtvrdší místo a často nálitek ("pupík") z výroby. Takže nejdřív vrták malého průměru přesně na sřed a pak zvětšit otvor podle ventilku. A začistit hrany, otřepy můžou způsobit netěsnost!
Že musí být gumové těsnění z obou stran spoje je asi zbytečné zdůrazňovat. Naopak mezi lahvemi být nemusí, spoj by byl "gumový" a raketa tak trochu ohebná Laughing
Překrýt spojené místo plášťem z jiné PETky je vhodné jak pro vyšší pevnost, tak kvůli aerodynamice.

Ale to už si určitě vymyslíš po svém, jsem zvědav na výsledek Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Pá 27.září 2013 23:16:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Já taky Very Happy , už potřebuju jen tři ventilky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: So 28.září 2013 19:33:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Sehnal jsem jeden ventilek, a dvě lahve už jsou spojené, tak už mi chybí jen jeden Very Happy . Jen nevím, z čeho mám udělat ty stabilizátory a čím to přilepit k lahvi Question . Jako špici použiju lahev od Coly odříznutou dole u dna a na vrchol dám na víčko půlku z plastového vajíčka z Kinder surprise (sehnal jsem průsvitné - ba skoro průhledné vajíčko) a do něj se pokusím zabudovat nějaké LED diody a baterii s vypínačem Idea a tak to snad bude vypadat dobře. Zítra se pokusím dodat nějaké fotografie (na Rajče - sem to dát neumím Embarassed )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: So 28.září 2013 19:36:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Problémem bude padák, jelikož se mi nějak nechce líbit ta špice, ale snad to nějak vyřeším Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Ne 29.září 2013 18:53:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Zde je pár fotek: http://daniel-kuzel.rajce.idnes.cz/Coca_Cola_rocket_nedokoncena/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 30.září 2013 23:03:45    Předmět: Odpovědět s citátem

No vida, rachejtle z dvoulitrovek a hned třílahvovka Wink

Ty spojky vypadají dobře, tak to pak hlavně jdi zkoušet na hodně velkou plochu, protože jestli ti to poletí (a nevím, proč by nemělo), pro tlak 7atm (láhve od coly vydrží až 10atm!) dává WRsim předpoklad dosažení asi 150m výšky Shocked

Jo a pořád k těm stabilizátorům, myslel jsem, že je to dostatečně zdokumentované na mém vodnickém Rajčeti, ale asi to nikde není pořádně vidět.
Takže hmota je Forex tl. 2-3mm, ono na tom zas tak nezáleží, prostě nějaký lehký houževnatější plast, který nepraskne při prvním nárazu. Přilepené k láhvi jsou za "packy" ohnuté nad teplem, oboustrannou pěnovou lepicí páskou (k dostání v každé drogerii nebo řemesl. potřebách) a fixované obtočením obyčejnou průhlednou lepicí páskou tak nějak křížem, aby se tak snadno neodlouply. Na rozdíl od jiných dílů WR se stabilizátory nebyl zatím vůbec žádný problém (zlomení, odlepení apod).

Já jsem o víkendu poslal do vzduchu malou flašku s tím bláznivým raketoplánem, 4 starty- 2x úspěšně (raketoplán se oddělil, raketa přistála na padáku, raketoplán doklouzal na zem), 2x s ránou o zem, zase se neotevřel padák Rolling Eyes
Budu mít pár fotek, ale ten systém se musí předělat, tohle je moc vysoká úmrtnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Út 01.říjen 2013 06:56:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: So 05.říjen 2013 18:09:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak výlet Bauhaus se bohužel nekonal - to znamená, že vývoj stojí Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Ne 06.říjen 2013 04:31:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja nestiham ani ty fotky, natoz neco vyvijet Laughing

Vzdyt se pomalu nedostanu ani k PC, chodim sem prevazne z mobilu (ted napr. cestou do prace) Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Ne 06.říjen 2013 09:19:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě o čas okrádá škola, ale sehnal jsem nějakej čínskej vteřiňák a překvapivě drží (přilepil jsem s ním stabilizátory - problém bude to, že jsou drobet křivé a použil jsem na ně papundekl), tak nevím jestli vydrží i ten let (až budu mít součástky na odpalovací rampu a trysku). Taky se pokouším dovyřešit pohon pro Jankovu Ohku (pokud jí už nerozebral) - nevím, zda se mi to podaří - potřebuji na to pár ventilků a už nemám co kuchnout Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Út 08.říjen 2013 22:52:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Šetři čas a energii Exclamation
Finální fotka, jak skončila Ohka, je tahle:



Jak k tomu došlo je jasně zdokumentované na Rajčeti, jen se musíš obtěžovat si to tady ve vláknu najít. Lítalo se s ní v roce 2010, odkaz na album bude někdy začátkem roku 2011 Wink

Takže radši než pohon pro něco, co už 3 roky neexistuje, udělej pořádně rovné stabilizátory na svojí raketu, protože bez nich to nebude stát za nic.

úprava - nešly fotky z Rajčete


Naposledy upravil Janek dne St 13.únor 2019 18:16:20, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Čt 10.říjen 2013 19:15:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Aha no Sad tak to jsem tedy nečekal ale už to dokončím, třeba to použiju na něco jinýho Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: So 19.říjen 2013 00:55:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem se dokopal dát na Rajče nějaké fotky z uplynulých téměř tří let. Klídek, moc toho není, rakety jsou v silném útlumu Wink

Vyrábění látkových padáků pro WR a jedno letové testování (2011-2012) je v albu http://jjanek.rajce.idnes.cz/Vodni_raketa_15/
Příprava raketoplánu a celkem 5 startů z letoška až do částečného zničení je na http://jjanek.rajce.idnes.cz/Vodni_raketa_16_-_raketoplan/



Fotky jsou tradičně komentované, tak se k tomu ani nebudu rozepisovat, koho to zajímá, najde si Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 13.únor 2019 18:26:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem zas jednou zabloudil na rakety a koukám, že tohle téma je už víc než pět let mrtvé! To to kurňa letí Shocked

Protože to ale byla super švanda a taky že ho (to téma tady) považuji tak trochu za svoje duchovní dítko, dal jsem si pár hodin práci a obnovil funkčnost všech vložených fotek a odkazů. Tedy v mých příspěvcích, do cizích samozřejmě vstoupit nemohu.

Úplně nejvíc by mě ale potěšilo, kdyby sem ještě někdy přibylo něco nového Wink

Všechny vodní rakeťáky zdraví Wernher von Janek Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirka525



Založen: 17 říjen 2017
Příspěvky: 4
Bydliště: Psáry

PříspěvekZaslal: Po 20.květen 2019 11:01:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,
já mám 2 vnuky, na létání jsou zatím malí ale raketa by se jim určitě líbila. Nepřinesl bys to někdy na Točnou abych se mohl inspirovat a nemusel vše vymýšlet od začátku?
díky Jirka
_________________________________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 23.květen 2019 13:09:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Přinést můžu, ale jen omrknout a "osahat" co ještě zbylo, letová ukázka určitě nebude.

Jednak bych to musel všechno oprášit (obrazně i doslova) a zprovoznit a hlavně na TC už si tohle nějak nedovedu představit, když trajektorie letu ani místo přistání se nedá předem odhadnout Crying or Very sad
Jinak mě zájem samozřejmě těší a když budeš chtít, určitě se domluvíme (pošli mi na tebe mail nebo tlf přes SZ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strana 9 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk