Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přehledový radiopřijímač - Scanner

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Eryx



Založen: 01 červenec 2013
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha - Modřany

PříspěvekZaslal: Ne 14.září 2014 23:39:49    Předmět: Přehledový radiopřijímač - Scanner Odpovědět s citátem

Poraďte mi prosím, jaký typ scanneru si mám pořídit, aby mne finančně nezruinoval a zároveň to nebyl šunt, z kterého se ozývá jen nesrozumitelné praskání.
Rád bych občas využil klíče od brány v době kdy tam nikdo není.
Na Internetu mne zaujaly scannery INTEK AR-109, UNIDEN EZI 33XLT, Uniden UBC69XLT2 a LAFAYETTE POLMAR RX-5.
Vybíral jsem zatím jen podle ceny.
Pokud mi doporučíte něco kvalitnějšího, co překročí moji dosavadní cenovou hranici 2000,- Kč, tak ještě chvíli počkám a napíšu si o něj Ježíškovi. Smile
_________________________________________
větroň Sky Climber (A200) - rozpětí 2008 mm
hornoplošník Cessna 182 Sky Trainer - rozpětí 1400 mm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Ne 14.září 2014 23:57:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak bacha, at nekoupis nepotrebny werk.

Koukam na ten UNIDEN UBC69XLT2 :
° Frekvenční rozsah: 25-512 MHz, modulace FM
° Bandy: 25-88, 137-174, 406-512 Mhz
Letecky pasmo to neumi !!!!

Z UNIDENu by sedel tenhle: http://www.spyshop24.cz/rucni-prijimac-uniden-ezi33xlt-462.html

Nebo si vyber cokoli, co umi: 108 – 136.991 MHz (Air, 8,33MHz). Ta pocatecni a koncova freq. muze byt krapet jina u ruznych radii/vyrobcu..(aby ses striktne nedrzel 136.991) Smile
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 15.září 2014 10:03:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám ten Polmar RX-5, tak ti můžu říct svoje zkušenosti:
samozřejmě funguje, ale už bych si ho podruhé nekoupil. Těžkopádné (nelogické) ovládání, ve srovnání s UNIDENy horší citlivost =když něco letí, kluci s UNIDENem slyší i slabé hlášení z dálky, zatím co můj POLMAR mlčí jako hrob. Také mi připadá, že je to pěkný baterkožrout, než bych pořád nabíjel NiMH, udělal jsem si externí napájení z LiPo a mám klid.

Z tvého výběru se mi nejvíc líbí ten INTEK AR-109, letecké pásmo umí, je mrňavý, lehký, v ceně máš i aku a nabíječ a dostane se už kolem 1800,-Kč, např. http://vysilackymilin.cz/detail/katalog/radiostanice/skenery/intek-ar-109_3806/. Jinak s ním ale žádnou zkušenost nemám, tak se samozřejmě rozhodni podle svého Wink

Ono je to asi takhle: musí to mít letecké pásmo, tj. 118-137 MHz s AM modulací (některé mají 108-137 MHz, takže zabírají i VOR/LLZ radiomajáky), jinak je to v podstatě jedno. Fungovat bude každý scanner, takže stejně nakonec vybereš podle toho, co se ti líbí a za přijatelnou cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Po 15.září 2014 21:34:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Pořid si tohle, to mám já, koukám, že se pořád prodáva Smile Přidáš "pár" stokorun a máš o mnoho více využití, které sice teď nevidíš, ale třeba někdy pozdějc.... Wink
http://www.eshop-yachtmeni.cz/products/uniden-bearcat-ubc-72-xlt/
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Eryx



Založen: 01 červenec 2013
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha - Modřany

PříspěvekZaslal: St 17.září 2014 17:16:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji moc za odpovědi.
Zatím to pro mne vyhrává Uniden EZI33XLT i když ten UBC-72 XLT je určitě lepší.
Když si ale teď koupím levnější scanner, tak si v prosinci můžu Ježíškovi místo scanneru napsat o nové éro. Very Happy
_________________________________________
větroň Sky Climber (A200) - rozpětí 2008 mm
hornoplošník Cessna 182 Sky Trainer - rozpětí 1400 mm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: St 17.září 2014 18:21:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky dobra volba, i kdyz ovladani a funkce nebudou zadna hitparada. Taky napájení: 3 x AA.... Spis bych vybral neco na 2 tuzky. Ale ve finale je to fuk Laughing Laughing Laughing
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Eryx



Založen: 01 červenec 2013
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha - Modřany

PříspěvekZaslal: St 17.září 2014 19:29:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslel jsem, že 3 AA jsou lepší než 2 AA, protože déle vydrží.
V technické specifikaci pro EZI33XLT se uvádí "Doba provozu na baterích: až 24 hod." a já si nedovedu představit, že bych někdy s něčím vydržel tak dlouho lítat. Very Happy
Abych měl z toho hlavu ještě víc zamotanou, tak jsem našel tuhle stránku
http://www.kmitocty.cz/?p=555
EZI33XLT tam z toho nevychází úplně nejhůř i když nemá druhé letecké pásmo, což snad na Točné nevadí.
Jestli má ještě někdo pro mne nějaké zkušenosti nebo doporučení, rád si to přečtu. Smile
Děkuji.
_________________________________________
větroň Sky Climber (A200) - rozpětí 2008 mm
hornoplošník Cessna 182 Sky Trainer - rozpětí 1400 mm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk