Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

"Dětské" éro

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Začátečníci
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: St 20.květen 2015 01:38:30    Předmět: "Dětské" éro Odpovědět s citátem

Máte někdo zkušenosti s výběrem jednoduchého RC éra pro 6-ti letého kluka? Něco menšího, pomalého, nárazuvzdorného, ne daleko létajícího - aby ho první havárie neodradily, když by se víc lepilo než lítalo. U Pelikána mají v nabídce Twina a jeho variace, ovládaná směrovka a stoupání, klesání tahem motorů. Jen nevím, zda i při té relativní láci je to smyslu a letu plné, zda by to nebyly předem vyhozené prachy.
Velmi uvítám vaše prošlapané poznatky z praxe Smile (i včetně toho, že má ještě čas), předem díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: St 20.květen 2015 09:43:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Honzo. Mám tohle a je to hodný. Snese to i trochu větru (občas si i couvne) a slepit se to dá vteřiňákem. Mylím, že po záletu by to malej mohl zkusit. Když by to nešlo, bude mít táta halolet na chalupu Very Happy . Rozpětí to má asi 40cm, váží mi 80g i s baterkou a na 2S LiPolku 180mA to lítá asi 8 minut. Ovládá se motor, směrovka a výškovka. Lítá to pomalu a pohodově. Ten velkej jsme viděl lítat v hale a taky to lítalo na pětníku a pomalu.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: St 20.květen 2015 15:31:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky moc za tip, to vypadá dobře - i vzhledem k tomu, že by to mohl utáhnout zpřevodovaný URL MIG 200 (?) a oprášil bych DC JETI regl 6A a pár serv z vraku éra, který mám v profilový fotce (a nebe je mu již bez hranic) Smile . Dál už klasika - nějakou levnou wifinu na řízení, a ženě zatajit, kolik to dohromady zase stálo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: St 20.květen 2015 16:30:00    Předmět: Odpovědět s citátem

HonzaQ napsal:
Díky moc za tip, to vypadá dobře - i vzhledem k tomu, že by to mohl utáhnout zpřevodovaný URL MIG 200 (?) a oprášil bych DC JETI regl 6A a pár serv z vraku éra, který mám v profilový fotce (a nebe je mu již bez hranic) Smile . Dál už klasika - nějakou levnou wifinu na řízení, a ženě zatajit, kolik to dohromady zase stálo Very Happy


Obávám se, že je to na něj trochu moc velké kombo. Já tam mám tohle a je to akorát na výkon, váhu i velikost. Nevím jak velký serva jsi měl v tom modelu. Ty co mám ve FB už na HK nemají, ale je to něco takovýhodle. Na obrázku vypadá FB možná větší, ale je to celkem prcek. A aby to bylo skoro celý, tak baterka je tady a regl tady.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Čt 21.květen 2015 09:44:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Pravda, myšlenkově jsem byl v jiné rozměrové a váhové dimenzi. Mikroserva mám, a asi nemá cenu kvůli úspoře za regl vymýšlet DC pohon, stejně k tomu chci pořídit pro prcka jednoduchou vysílačku s mírným výhledem do budoucna (líbí se mi třeba tohle ), objednávka do HobbyKingu bude holt komplexnější.
Moc Ti díky za tipy, a tím pádem za ušetřený čas s experimentováním Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Čt 21.květen 2015 19:32:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Wink Dobrá volba. Já jsem si několik let vystačil s 6.kanálovým Optikem. Mám ho a používám dodnes a nedám na něj dopustit. Mám v něm výměnný modul 2,4Ghz Assana a přidanou paměť. Takže celková kapacoita je 16 modelů. Jenže pak přišlo velké Saro a potřeboval jsem alespoň 8.kanál. Koupil jsem tohle. Je to sice o něco málo dražší než tvůj výběr, ale přijímače jsou relativně levné a dostupné. Navíc se dají použít (spárovat) dva druhy přijímačů. Mám to osobně vyzkoušeno. Vysílač umí spoustu věcí a mám ztažená i videa nějakého českého modeláře, který názorně krok za krokem ukazuje jak se co nastavuje, co k čemu slouží a tak. Letos by měl mít premiéru, protože jsem konečně do Sara koupil a instaloval 3.osé gyro. Jinak už jsem samo vysílač a přijímače zkoušel v jiných modelech. V poho. Nebál bych se tvé volby. Ale 9 je víc než 6 Laughing Laughing Laughing
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Pá 22.květen 2015 14:25:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Vývoj v kauze - dnes jsem si v Letňanech od pana majitele Free Air vyzvedl jedno z posledních Free Bee 50%, co jsou k mání. Freeair totiž ukončil výrobu modelů, převzali to Slováci, kteří ještě nezahájili produkci (v neznámém rozsahu a složení). Takže kdyby náhodou jste po něčem od Freeair po něčem toužili, jedině zkusit se optat u pana majitele, zda to není k mání v doprodeji zásob. Uff. Hobbyking má objednávku, jako na potvoru vysílač v módu 1 není na skladě Confused Otevřu květinářství, bo prý trpělivost růže přináší ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Út 09.červen 2015 19:24:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Slovy AI v Matrixu - dokonáno jest Smile :
motor - Turnigy A1405-3000KV Indoor Brushless
regl - Turnigy Plush 6A
serva - Hobby King S0361 3.6g
baterka - Turnigy nano-tech 300mAh 2S 35C
vrtule - 5x3, zkusím třílistou 5030R CW - obě jsou zralé na zkrácení, moc velký tah Smile
přijímač - TGY-iA6 s telemetrií (ukazuje na vysílači napětí na přijímači) z kompletu s vysílačkou TGY-i6 (tady jsem se potrápil, v EU měli jen Mode 2, chyba ve firmware neumožňuje korektně softwarově přehodit mody, nakonec jsem přehodil konektory na křížových ovladačích a nezdokumentovanou funkcí v neuváděném menu překalibroval kniply).
Hmotnost mi vyšla 100g (92+8g dovážení předku do vyvážení na zadní polohu těžiště), první zálet ukázal nutnost dooost potlačit a doprava vyosit motor. Startuje ani ne na půl plynu, udrží se v horizontálu při třetině. Krásně pomalé, při protivánku lehce couvavé Very Happy Výchylky na 30% plných (zatím), aby to prcek uřídil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Po 15.červen 2015 10:59:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Po včerejšku mohu konstatovat, že úspěšně zalétáno. Díky velké pomoci Romanovi s tipem na éro a jeho osazení.
Free Bee 50% splňuje přesně to, co jsem pro malýho kluka-začátečníka chtěl - pomalé, stabilní éro, s omezenými výchylkami blbuvzdorné, skoro samo přistávající, i po přímém nárazu do země nekomplikovaně opravitelné kapkou vteřiňáku do prasklinky v EPP. Namixoval jsem výškovku do plynu (potlačení), na plný céres je to i hodně svižné, vyblbnu se i já Wink . Snese to i vánek do 2m/s (a umí couvat Smile ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Začátečníci Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk