Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ztracené éro na Točné (ne však na letišti)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Začátečníci
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vasek.x1



Založen: 30 červen 2015
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: St 01.červenec 2015 00:09:58    Předmět: Ztracené éro na Točné (ne však na letišti) Odpovědět s citátem

Zdravím modeláře i ostatní a především hledače - uletělo mi totiž letadlo...

Jako totální začátečník jsem dostal vřelým darem hezkou Betu 1400. Při sestavení se mi podařilo zničit dvě serva, při prvním letu trefit zem na prvních dvou metrech, při druhém letu se mi odšroubovala vrtule, při třetím jsem vrtuli ztratil a trefil nedaleký strom. Po pořízení normální tlačné vrtule jsem se rozhodl zkoušet éro na větší ploše a vyrazil na pole u Točné a musím říct, že na první let na větším prostranství to nebylo špatné... Ovšem jen do té doby, než bylo moc daleko, chytlo se do nějakého víru, otočilo se mi na záda a už jsem to nespravil. Takže mi spadlo někde nad Točnou asi někomu na zahradu v této oblasti:

Pokud jej někdo najdete, budu vděčen za jeho navrácení. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: St 01.červenec 2015 09:00:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě že prodejci BETY u popisu uvádí: "BETA 1400 je určena pro začátečníky -jako vždy dodáváme - pod dohledem zkušeného pilota ..." Osobně bych s tímto tvrzením polemizoval - myslím, že cokoliv, co má řízené směrovku, výškovku i křidélka, pro začátečníky až tak moc není. Ale prodávat je třeba, že? Wink
Každopádně - předpokládám, že jste nikde na modelu nenapsal viditelně kontakt na Vás pro případ ztráty modelu. Je to starý dobrý zvyk ještě z dob, kdy RC souprav bylo jako šafránu a éra si lítala, kam chtěla ona, a ne pilot. Nemyslím, že obyvatelé v místě, kde Vám éro zmizelo, čtou naše fórum, tak bych Vám doporučil - napsat na A5 prosbu o kontaktování v případě nálezu modelu, přidat jeho popis a ten kontakt na Vás, třeba i s pobídkou nálezného. Vytisknout v dostatečném množství a ve Vámi vyznačeném okruhu toto hodit do každé schránky domu, který se tam vyskytuje. Šanci na návrat modelu do Vašich rukou tím výrazně zvýšíte.
A pokud se tak stane, nestyďte se přijít za námi na modelářskou plochu na Točnou, pomáhali jsme už mnoha začátečníkům, proč ne i Vám.
Pro radost z létání, ne roztrpčenosti a zklamání z nezdarů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vasek.x1



Založen: 30 červen 2015
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: Čt 02.červenec 2015 21:47:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, udělal jsem přesně standardní začátečnické chyby a myslel jsem, že letadlo nebudu ze začátku schopen poslat nikam daleko, ale zapomněl jsem na to, že existuje i vítr Smile Takže od místa vypuštění uletělo během chvilky cca 600m jihozápadním směrem asi právě někam přímo nad Točnou (jenže taky ho mohl vítr vzít a unést i dál, což netuším). Lístečky jsem jako šílený spammer rozdal do schránek i vylepil po vsi, dokonce jsem při hledání narazil na celého jednoho člověka, který viděl letadlo poletovat někde nad předpokládaným místem pádu, ale zatím jsem ho nenašel (bohužel má vytíženost mi nedovoluje hledat jindy než cca hodinku před setměním, takže to tomu také moc nepomáhá). Inu, pokud ho najdu, tak jej pro příště vybavím miniaturním GPS/GSM trackerem - některé stojí vážně "pár" korun a evidentně to má smysl Smile

Napdlo mne tak mimochodem, jestli by někdo se svým FPV nechtěl podniknout pátrání ze vzduchu - byla by to taková výzva pro zkušené piloty Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Začátečníci Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk