Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Registrace modelářů od 1.7. 2020

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Zajímavosti, novinky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Ne 15.březen 2020 22:07:35    Předmět: Registrace modelářů od 1.7. 2020 Odpovědět s citátem

Ofotil jsem článek z RCModeláře o tom, jak to asi bude s registrací po 1.7.2020. Snad se na mě V.J. nebude zlobit.
[img] https://kaiser-r.rajce.idnes.cz/Muj#Registr1.jpg [/img]
[img] https://kaiser-r.rajce.idnes.cz/Muj#Registr2.jpg [/img]

Ve finále se stejně nic moc nedozvíte. Sice je naznačeno, že se neorganizovaný modelář bude muset registrovat a dokonce dělat nějakou zkoušku (asi jestli umí lítat), ale kdo ho bude registrovat, jestli bude muset registrovat i každý model který má, kde se to celé bude konat, kdy, jak a kolik to bude stát se z článku nedozvíte.
Takže zatím NIC.
Jediné, co z článku vyplívá je, že registrované kluby v modelářském svazu, resp. jejich členové, budou asi tak nějak "anblock" registrováni automaticky. Zřejmě podle Motta: všichni jsme si rovni, ale někteří jsme si rovnější.
Nebo aspoň tak sem to z článku pochopil já.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Ne 26.duben 2020 11:54:56    Předmět: Re: Registrace modelářů od 1.7. 2020 Odpovědět s citátem

Kaiser napsal:
Ofotil jsem článek z RCModeláře o tom, jak to asi bude s registrací po 1.7.2020. Snad se na mě V.J. nebude zlobit..

No, za copyright snad ne, vlastně tady šíříš potřebnou osvětu, ale za ten zkomolený název nevím, nevím Laughing
Ten plátek (který jsem před pár lety přestal kupovat) se správně jmenuje RC Revue!

Jinak k tématu článku - taky by mě zajímalo, jak to vlastně s tou unijní buzerací bude, ale jelikož zatím nemají jasno ani odpovědné státní orgány, nezbývá než počkat, s čím se, na poslední chvíli jak je zvykem, vytasí.
Pokud půjde jen o nějaký online formulář, nemám s tím problém Wink

Trochu problém mám s tím, že to zase spadne na hlavu normálním, znalým a v drtivé většině ukázněným modelářům, zatím co ti "takymodeláři", kvůli kterým se začalo po nějaké regulaci volat, si budou dál prohánět svoje čínské hračky kde je napadne a o nějaké registraci (a hlavně o nějakých pravidlech) nebudou mít ani šajna. Nebo, pokud budou, bude jim obojí srdečně u konečníku Evil or Very Mad

Např. včera jsem jezdil kolem TC a někdo tam proháněl éro na poli vedle vjezdu do tunelu, v podstatě přímo před letištěm a jen mírně mimo osu dráhy. Co k tomu dodat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Ne 26.duben 2020 12:39:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Janku. Máš pravdu. Trochu jsem název zkomolil. Není to RCModelář, ale 2. číslo ročníku 2020 časopisu RC Modely. Tímto se redakci i čtoucím toto vlákno omlouvám. Embarassed
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Ne 26.duben 2020 23:02:34    Předmět: Odpovědět s citátem

No, já na té stránce vidím vlevo dole "RCR 3/2020" Wink

Ale nechci být hnidopich, konec konců jde hlavně o obsah toho článku a o to, že bychom se tím měli (chtě nechtě) zabývat.
Tak doufám, že až budou k dispopzici nějaké konkrétní informace, objeví se tu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Út 28.duben 2020 19:19:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Hmm. No vidíš. Toho sem si nevšim. Nevím co to znamená, ale těžko by RCM 2/20 převzaly článek z RCR 3/20.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Út 01.prosinec 2020 14:52:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Nějak nám tohle téma vyšumělo do ztracena, oficiálně bylo (kvůli koronaviru) bohužel jen o půl roku odsunuto. Takže od začátku příštího roku to tu máme zas.

Celé příslušné Evropské nařízení (EU) 2020/947 má téměř 300 stran textu a rovnou přiznávám, že se v tom příliš neorientuji, nicméně už jen věta "Evropský regulační rámec pro bezpilotní letadla, který bude uplatňován od 31. 12. 2020, se vztahuje i na modely letadel, na provoz klubů a sdružení leteckých modelářů, dokonce i na provoz hraček " by měl stačit, aby každý letecký modelář zbystřil.

Kdybych měl napsat, co si o celé regulaci ze strany Velkého Unijního Bratra myslím, nezbylo by po vyškrtání nespisovných výrazů stejně nic, takže se tu nebudu pouštět do žádných rozborů a výkladů, pouze uvedu příslušné odkazy.
Jen podotýkám, že ÚCL se tématem podrobně zabývá, připravil a zveřejnil překlad celého nařízení a vytvořil webový prostor, kde se snaží celou problematiku ozřejmit a kde by mělo být možno požadavky s tím spojené splnit, ať už to bude znamenat cokoli.

Že se násto opravdu týká:
https://www.caa.cz/provoz/bezpilotni-letadla/provoz-v-ramci-klubu-a-sdruzeni-leteckych-modelaru/

S čím vlastně budeme létat:
https://www.caa.cz/provoz/bezpilotni-letadla/kategorie-provozu-uas/

Vše ostatní a související:
https://www.caa.cz/provoz/bezpilotni-letadla/

Takže až se tím někdo prokoušete, napište nám, méně právnicky zdatným, co a kdy konkrétně se po nás vlastně chce, pokud chceme nadále legálně poletovat Wink

Edit: upravil jsem pouze několik překlepů.


Naposledy upravil Janek dne St 02.prosinec 2020 21:37:53, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 02.prosinec 2020 16:32:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Když už jsem se v tom začal hrabat, tak tady ještě jeden odkaz. Odrolujte si tu stránku kousek dolů, jsou tam celkem zajímavé a "polopatické" obrázky, možná lepší než několik stran textu.
Podle toho spadají modely letadel (vlastní výroby) do kategorie A1 (do MTOW 250g) a A3 (nad 250g až do 25kg).

https://www.letejtezodpovedne.cz/legislativa/co_nas_ceka?clid=150
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Čt 03.prosinec 2020 00:21:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Janek napsal:
Když už jsem se v tom začal hrabat, tak tady ještě jeden odkaz. Odrolujte si tu stránku kousek dolů, jsou tam celkem zajímavé a "polopatické" obrázky, možná lepší než několik stran textu.
Podle toho spadají modely letadel (vlastní výroby) do kategorie A1 (do MTOW 250g) a A3 (nad 250g až do 25kg).

https://www.letejtezodpovedne.cz/legislativa/co_nas_ceka?clid=150


NEUMÍM SMAJLÍKA SE ZDVIŽENÝM PALCEM NAHORU, TAK ALESPOŇ . . DÍKY JANKU, SUPER.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 03.prosinec 2020 11:43:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Rádo se stalo Wink

Tady jsou další jasné a polopatické formulace, cituji z Aktualit na stránkách ÚCL:

Pokud jste letečtí modeláři, povinnost registrace a platnost nových pravidel se na vás vztahuje také, stejně jako na jakéhokoliv pilota dronu. Regulační rámec však obsahuje dočasnou výjimku v případě pokračování provozu modelů v rámci již existujících klubů a sdružení leteckých modelářů (v ČR se jedná o spolky), ve kterých bezpečně probíhal provoz dle stávajících vnitrostátních pravidel. I v rámci této výjimky je ovšem k 31. 12. 2020 pro kluby a sdružení leteckých modelářů zcela zásadní povinnost registrace v registru provozovatelů bezpilotních letadel s využitím registračního nástroje ÚCL na stránkách https://dron.caa.cz/. ... ..Během doby platnosti výše uvedené výjimky mají kluby a sdružení leteckých modelářů možnost vyjednat si podmínky dalšího provozu podle zvláštního článku nařízení EU.

A ještě je tam, že registrační stránky začnou fungovat od poledne 4.12. 2020. Což je zítra, tak jsem tedy zvědav Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Pá 04.prosinec 2020 18:21:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak Registrace provozovatele i Registrace pilota na výše uvedených stránkách dnes už opravdu funguje Wink

Kdybych si zovna neměnil trvalé bydliště, rovnou bych to vyplnil a zkusil Online test pro piloty, jsem docela zvědavý. Pak bych to ale musel bůhví jak měnit (adresu) nebo se přihlašovat znova, tak radši počkám, až to budu mít vyřízené.

Pokud už někdo máte bližší zkušenost, nestyďte se a šup sem s tím Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: St 09.prosinec 2020 00:47:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem seštudoval 50ti stránkový "Školící materiál ÚCL" a pustil se do registrace a testu....Byť aktuálně nejsem aktivní, zajímalo mě to..
Mám pocit, že to celé někdo prostě jen nějak přeložil a splácal test "aby bylo hotovo". Úroveň asi jak když jsem jednou chybně dal u nás ve firmě odbornou práci nechal udělat brigádnici...snažila se, to jo, ale výsledek tristní.. Sice jsem uspěl (35 správných odpovědí ze 40), ale otázky někdy nedávaly smysl, někdy otázka obsahovala málo informací, aby bylo možno odpovědět. Nebylo mi jasné pro kterou třídu to vlastně je, protože jsou tam i otázky týkající se "specific" a to jsem tedy opravdu nestudoval. I ten celý předpis je hrozně krkolomný a překombinovaný..trřídy, kategorie dle váhy, různé prostory. cca to snad chápu, že bych ale v tom měl 100% jasno to tedy ne... Co mě snad trochu uklidňuje, že se nejspíš s letadly nebudu cpát někam nad neustále omílané "shromážďění" a vubec někam mezi budovy. Drony mě také nelákají. Nějak mi uniká celková idea..ti podctiví blbci se zaregistrují, ale už vidím jak se registruje každý "civil", který si na Alibabě koupí nějaké "létadlo"... Dát drony a modely do jednoho pytle byla chyba.. V souvislosti s tímto celým mě napadá rčení "Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly". Tak buďte zdrávi a snad na jaře na viděnou... i když jsem tedy vyloučený.. Sad
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 09.prosinec 2020 12:29:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Štěpáne Very Happy Tak to mě těší, že jsi tady zřejmě první (i když už nečlen, ale to si tak neber), kdo to má vyřízené. Aspoň se tedy zatím nikdo nepochlubil (vím o jednom neúspěšném pokusu, ale nejmenuji, když se bude chtít podělit o zkušenosti, může to napsat sám).

Já na to teď pár dní nebudu mít čas, ale jak to půjde, taky na to vlítnu Wink

Jinak s tebou souhlasím (a psal jsem to kousek výš už na jaře), že je to celé paskvil a dopadne to zase jen na ty ukázněné a informované (ať už na modeláře, nebo na ty, kteří se drony zabývají komerčně a potřebné znalosti a oprávnění prostě mít musí), zatím co většina "hračkářů" se na to z vysoka vykálí, pokud vůbec budou o nějakém Evropském nařízení vědět. Ale to bohužel vidí lidi "z terénu", né nějaký ouřada za velkým stolem někde v Bruseli Twisted Evil
Nicméně za sebe prohlašuji, že se touhle buzerací nemíním nechat znechutit, natož od modelařiny odradit a doufám, že ostatní udělají to samé Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdeněk Svoboda



Založen: 17 červenec 2014
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: Ne 13.prosinec 2020 12:53:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Druhý pokus mne vrátil mezi plnohodnotné modeláře . Poprvé jsem to chtěl
zvládnout s pomocí selského rozumu a trochou leteckých znalostí. To byla
chyba !

Přeji všem hodně štěstí . Zdravím všemocný Úřad Bruselský.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Ne 13.prosinec 2020 19:08:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak už mě taky maj v registru.
Do 31.12.2025 mi říkejte: CZE-RP-x01c6s31ki1v Very Happy
Vopruz z Bruselu.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdeněk Svoboda



Založen: 17 červenec 2014
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: Po 14.prosinec 2020 16:19:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Těší mne CZE-RP-mh141nmy5yj0 . Ahoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Út 15.prosinec 2020 14:37:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak a teď jste tady na sebe poskytli citlivé osobní údaje.
První terorista, který si to přečte, nalepí na svůj dron vaše identifikátory a hurá na Temelín Shocked

Nebo o co jiného vlastně té Evropské U(h)nii jde Laughing ?

PS. Nikde jsem nenašel žádný pokyn z Brusele v tak důležité věci, jako jak má ta cedulka vypadat a kam přesně se má nalepit! Což mě naplňuje pocitem nejistoty a přílišné občanské odpovědnosti. Má to být kruh, čtverec, obdélník, nebo snad kosočtverec? A jakou má mít barvu? Bílá vyšla z módy, černá je politicky nekorektní, růžová nevýrazná, rudá profláknutá a se zelenou se ne každý ztotožní. Tak třeba duhová? A kam ji umístit? Na trup? Na křídlo, a shora nebo zespoda, uprostřed nebo na konci? Na čumák, nebo snad na vrtuli? A co maketáři, můžou si ji strčit někam (dovnitř), nebo musí hyzdit jinak dokonalý výtvor na viditelném místě?
Možná bude nejlepší, když si to každý nalepíme na vocas Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdeněk Svoboda



Založen: 17 červenec 2014
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: Út 15.prosinec 2020 18:16:50    Předmět: Odpovědět s citátem

To je omyl . Tato přidělená identifikace ( skutečně mi jí přidělili v tomto znění
? ) se neumisťuje na model . Je to registrace pilota.
Na model se dá vygenerovaná identifikace provozovatele modelu. Znamená
to ještě jednu registraci. A aby to nebylo tak jednoduché , tak tento soubor
má ještě jeden podsoubor na specifické použití.

Velký bratr jistě nespí a tak se pilně připravuju na testy k získání
Chodeckého průkazu . Je to hrozná anarchie , každý si chodí kam a kdy chce .
Je to potřeba podchytit včas . Včetně registrace bot ( důchodky, lakýrky
tenisky a jiné ) a jejich následného označení vygenerovanou identifikací
provozovatele. V případě chybného kroku nebo šlápnutí vedle , budu lehce
k dohledání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Út 15.prosinec 2020 19:08:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdeňku trefné Smile

Já pod stromeček dostanu nový RealFlight 9.5 simulátor (abych měl na jaro natrénováno a aby děti mohli letadla beztrestně rozbíjet).
Skoro přemýšlím, jestli bych ty virtuální modely pak raději také neměl registrovat.. Laughing
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Út 15.prosinec 2020 20:54:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Má pravdu revizor. Poznávací značka je k dispozici až po registraci provozovatele.
Vypadá to nějak takhle: https://kaiser-r.rajce.idnes.cz/SPZ/1472512866
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Út 15.prosinec 2020 22:39:51    Předmět: Odpovědět s citátem

No vidíte, ještě že jste mě osvítili Idea

Hrabu se v tom unijním hnoji celkem dlouho, ale tohle mi jaksi uniklo, nebo spíš se mi to nespojilo, páč jsem tento ušlechtilý proces stále ještě neabsolvoval. Takže až budu registrován coby provozovatel i pilot a po úspěšném testu budu též vygenerován a onálepkován, jistě to pochopím Laughing

To Štěpán: Uvědomělé unijní děti budou moci rozbíjet pouze virtuální modely, nebo létající hračky! Spodní věková hranice pro pilota je totiž 16 let (aspoň tedy v ČR, nějaká výjimka je možná v rámci klubů).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 16.prosinec 2020 23:38:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Dneškem se též hlásím mezi registrované, vycvičené, přezkoušené a uznané schopným (Tauglich, abtreten! Laughing ).
K testu se mi ani nějak nechce vyjadřovat, protože o tom se dá snad jedině vtipkovat.

Tak teď by to chtělo ještě nějaké letové počasí..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Čt 17.prosinec 2020 01:57:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Janku souhlasím! Sex od 15, ale model jednoznačně až od 16 ! Nedejbože aby se nám to tady nějak rozlézalo tohleto! Je třeba to zaseknout hned v zárodku! Na letišti bychom měli být legitimováni a podepisovat místopřísažné prohlášení, že to eroplán ani pod dohledem nesvěříme takovému nezletilci! Představ si třeba ty napáchané škody při zřícení Pomaluse...to si přeci nelze vzít "na triko" že?
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: Čt 31.prosinec 2020 11:11:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj členům,
podnikám jisté kroky (za spoluúčasti předsedy) k registraci našeho z.s. dle nových pravidel EU a UCL, které jistě také sledujete.
Zatím registraci jako z.s. nemáme, úřední šiml řehtá, musím počkat na vyjádření a rozhodnutí úřadu (min 30 dní). Přesto doporučuji udělat si registraci pilota, včetně testů každý sám. Před testy je dobré si přečíst alespoň FAQ https://www.caa.cz/wp-content/uploads/2020/12/FAQ-DRONES_CS.pdf na uvedeném odkaze. Vše na https://dron.caa.cz/.

Otázky v testu jsou dost záludné a někdy nejasné (alespoń dle mé zkušenosti), dal jsem to napoprvé, ale jen o fous:-)
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
marys



Založen: 27 březen 2013
Příspěvky: 184
Bydliště: Vrané nad Vltavou

PříspěvekZaslal: Čt 31.prosinec 2020 18:09:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Vcera sem po prostudovani pdfka dal napoprve. 8 blbe. Jinak jsou to otazky jaj z tisice a jedne noci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eryx



Založen: 01 červenec 2013
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha - Modřany

PříspěvekZaslal: Pá 08.leden 2021 15:31:34    Předmět: Odpovědět s citátem

I já se hlásím mezi registrované piloty.
Po prostudování pdfka jsem to dal poprvé s 12 chybami a podruhé s 8.
Chce si to důkladně přečíst zadání, protože chybu lze udělat snadno.
Škoda, že po získání dokladu o absolvování online výcviku, nedostanete i seznam správných odpovědí vyplněného testu.
_________________________________________
větroň Sky Climber (A200) - rozpětí 2008 mm
hornoplošník Cessna 182 Sky Trainer - rozpětí 1400 mm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Zajímavosti, novinky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk