Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

prosba

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Začátečníci
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka
Anonymní





PříspěvekZaslal: Čt 22.listopad 2007 15:42:20    Předmět: prosba Odpovědět s citátem

Vážení piloti, dovolil bych si Vás poprosit o radu; nejprve se však představím. Jmenuji se Jirka a letos na jaře jsem při brouzdání na netu narazil na stránky modelářských obchodů. Přišel jsem, uviděl jsem a propadl jsem... Mým cílem se stal model některé stíhačky z 2.světové války se spalovacím motorem. Chtěl jsem však postupovat rozumně, a tak, podporován hecováním kolegů z práce, jsem zakoupil 5-ti kanálovou soupravu HITEC Flash a RC házedlo ATLANTIS. Přes počáteční karamboly a časté opravy se mi postupně povedlo s letadlem přistávat s rozumnou úspěšností. Takto vybaven jsem vyrazil zakoupit cvičného spalováka, což mi ovšem u Pecky vymluvili a vnutili mi elektrolet PIPER se střídavým motorem a LiPol bateriemi. Měli pravdu! PIPERa jsem postavil a několikrát rozbil. Po cca 2 měsících jsem však schopen i s tímto (VELMI potlučeným) strojem relativně bezpečných letů. Znovu jsem proto vyrazil pro spalováka EXCEL 2000 s motorem ASP 46 (7,5). A zde je zádrhel - nedaří se mi vyladit motor tak, aby spolehlivě běžel a nevím, kde dělám chybu. Proto bych Vás chtěl poprosit, zda by mi někdo se zkušenostmi se spalováky nemohl poradit či přímo na stroji ukázat potřebné. Mohl bych dorazit na Točnou například tuto neděli 25.11., nebo samozřejmě i jindy. Budete někdo? Předem moc díky, úhradu můžeme vyřešit například v přilehlé hospodě Smile
Návrat nahoru
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Čt 22.listopad 2007 23:33:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, jelikož ASP mám 8.5 a chodí báječně bych chtěl říct zě si nenapsla podle koho si zabíhal, pokud se ti nedaří ladit najdeš hodně na těchto stránkách Kolman, ten pán co tam píše tomu opravdu rozumí. Jinak na Točný je dost lidí co ti poradí. Já jsem zabíhal dost podle něj a bez problému i seřízení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Pá 23.listopad 2007 09:23:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkusím příspěvek "Mi5" přeložit do češtiny: Laughing
Koukni se na výše uvedené stránky pana Kolmana. Má tam hezký a názorný článek o záběhu motoru. Zabíhal jsem (já i Mi5) podle něj a vše fungovalo, jak mělo.

Na Točné ti řada lidí pomůže, to není problém. Každý, kdo má v "podpisu" spalováka, je schopen zaběhnout a zhruba naladit motor.
Každé víkendové dny odpoledne tam někdo je, pakliže to počasí jen trochu umožňuje.

(Sorry, Mi5 Cool Cool Cool )

P.S. tento víkend jsem mimo.
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka



Založen: 23 listopad 2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha - Hloubětín

PříspěvekZaslal: Pá 23.listopad 2007 10:14:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Stránky pana Libora Kolmana znám, narazil jsem na ně hned na začátku a postupoval podle jeho rad i při nákupu prvního házedla. Jsou vynikající, pro mě to byl určitě nejlepší zdroj informací, musím mu poslat poděkování. Motor jsem se snažil zabíhat právě podle jeho návodu (dokonce jsem si to vše vytiskl a vzal s sebou na plac), ale přesto byl úspěch pouze dílčí. Pokud bude slušné počásí, dorazil bych v neděli odpoledne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Evžen



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 81
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: Pá 23.listopad 2007 22:11:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Budu tam zítra kolem obeda,tak jestli doraziš tak ti s tim vyladením pomužu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: 23 listopad 2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha - Hloubětín

PříspěvekZaslal: So 24.listopad 2007 22:37:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Dík moc, dorazím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: So 24.listopad 2007 22:48:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Jirka napsal:
Dík moc, dorazím.


Nechci ti Jirko brát iluze, ale Evžen tam byl dneska, t.j. v sobotu, nevím jak bude zítra, ale někdo se tam snad bude vyskytovat.
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka



Založen: 23 listopad 2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha - Hloubětín

PříspěvekZaslal: So 24.listopad 2007 22:56:27    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo, jsem ňák přehlíd data a časy u zpráv. Ale i tak dorazím Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: 23 listopad 2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha - Hloubětín

PříspěvekZaslal: Ne 25.listopad 2007 12:28:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak v tomhle počasí to asi nemá smysl. Budu to muset odložit na jindy, doufám, že ne až na jaro.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha-západ, Zlatníky

PříspěvekZaslal: Út 04.prosinec 2007 18:40:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Víš Jirko ono v této zimě seřizovat spalovák zmrzlýma rukama a válet se přitom v blátě není žádný med. Sice jsem třicet let chodil lítat i v zimě, hlavně na sněhu, přece jen zabíhání nového motoru a zálet letadla jsem prováděl v létě. Na zimu jsem měl jen odzkoušené modely, abych co nejvíce omezil seřizování. Jestli máš nějakou elektru, tak lítej s ní a na jaře Ti rádi pomůžeme se spalovákem. Trápit se s ním sám nemá cenu. Mě také kdysi pomáhali se seřízením kolegové, když jsem začínal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: 23 listopad 2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha - Hloubětín

PříspěvekZaslal: St 05.prosinec 2007 13:30:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, udělejme to tak. Za dlouhých zimních večerů dokončím úpravy, které vyplynuly v neděli a další seřizování a zalétávání nechám na jaro. Elektru mám, takže do té doby budu ještě trochu trénovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha-západ, Zlatníky

PříspěvekZaslal: St 05.prosinec 2007 15:49:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Fajn, na jaře se na to vrhnem. Já teď taky lítám jen s elektrou, spalováka vytáhnu až se oteplí. Přijď zase na letiště, tréninku není nikdy dost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Začátečníci Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk