Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nové letiště Točná

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> O fóru Modeláři na letišti Točná, o nás, o letišti Točná
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HonzaB



Založen: 10 červen 2007
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: Po 01.prosinec 2008 15:26:27    Předmět: Nové letiště Točná Odpovědět s citátem

Tak tohle bude ještě zajímavé, ale vypadá to, že s námi počítají a postaví nám tam i budku, Very Happy Very Happy Very Happy

http://www.leteckemuzeumtocna.cz/o-projektu/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Po 01.prosinec 2008 23:45:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli to všechno vyjde tak, jak píšou - perfektní. Jen aby se nás netýkalo taky to zastavení provozu během stavby.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Út 02.prosinec 2008 00:20:27    Předmět: Odpovědět s citátem

No, mě to přijde taková trochu pohádka....postavíme novou dráhu, nové hangáry, restaurace, odpočívadla...vyštípeme ten zlý a ošklivý aeroklub s jejich hlučnými Zlíny, investujeme stovky milionů a vlastně tam skoro nebudeme létat..jen přiletíme a hned zas odletíme....
Tak trochu nevím co si o tom mám myslet...viděl bych to na takové malé komerční letišťátko...drobný přistávací poplatek pana podnikatele s vlastním letadlem přeci nerozhodí že? Smile

Inu uvidíme... každopádně bych raději pokračoval v hledání alternativní lokality, kde by jsme mohli provozovat naše aeroplány..co kdyby..že?
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Út 02.prosinec 2008 00:25:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo a spalováka si raději pořizovat nebudu...pravděpodobně by nevyhověl plánovaným protihlukovým normám... Confused

Trochu se omlouvám, za ten negativistický pohled, ale jako "aeroklubáka" (momentálně pasivní člen AK Podhořany) se mě trochu dotýká, když někdo haní aeroklubový provoz a moje milované Zlíny...
Doufejme, že se z toho vyklube pozitivní záležitost a že slova prezentovaná na webu mají primárně působit na laickou veřejnost a radu MČ Prahy 12 a zajistit všeobecnou náklonnost projektu...
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Út 02.prosinec 2008 01:23:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Mluvíš mi z duše..Twisted Evil

Jako bývalý Točenský aeroklubák celou záležitost trochu sleduju, projekt a ty "krásné obrázky" jsem poprvé viděl někdy na jaře. Nemělo to ještě tuhle vybroušenou formu, ale demagogie určená pro veřejnost z toho už tenkrát přímo odkapávala.

Za celým projektem by měl stát internetový magnát p.Lukačovič. Ohánějí se existujícími letadly, spolky, provozovateli, normami, namíchají to s účelově prezentovanou skutečností (viz. ty blbosti o Zlínech, aerovlecích a víkendových pilotech nebo ta fotka ukazující z celého letiště právě jen to smetiště), přidají trochu smetany o rodinách s dětmi, hygieně, opatřeních proti hluku a nové silnici (i když ta by fakt bodla), zabalí to do pocukrovaného papíru a naservírují ke skousnutí. Nevypadá to špatně, ale špatně se z toho může udělat!

Mezi řádky se pak dočteš o An-2, která by mohla potřebovat TROCHU vyšší hangár. O asfaltové dráze, která v důsledku OMEZÍ (?) možnosti provozu. O Boeingu Stearman, který se svým hvězdicovým motorem skutečně má NÁDHERNÝ zvuk, jen je otázka, zda to obyvatelé v okolí náležitě ocení (nejspíš se jich POTOM už nikdo ptát nebude). Pro zachování atmosféry letiště z r.1945 postavíme jako hangáry ultramoderní skleníky.. A tak by se dalo pokračovat, názor ať si udělá každý sám.

A kdyby někoho zajímalo, co se to tady asi hraje, ať se koukne na tohle zpravodajství. O TC se mluví zhruba před polovinou pořadu (cca 9.minuta):
http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/15.07.2008/208411000140715-18:00-1-udalosti-v-regionech.html

Omlouvám se za takový elaborát, ale Točná je pro mě trochu srdeční záležitost. Podotýkám, že nic by mě tak nepotěšilo, jako kdyby letiště ještě hodně dlouho pokračovalo ve svojí činnosti a chápu, že se pro to určitě bude muset něco udělat. Jen si nejsem jistý, jestli tohle je ta nejlepší cesta..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Út 02.prosinec 2008 20:47:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky mi to připadá jako pohádka o hodném a bohatém, který už neví co s penězi a tak se rozhodl pro charitu ve prospěch: několika pilotů, anonymních občanů na procházkách s jejich dětičkama, cyklo a motobláznů a pak možná taky pro pár bláznů s modelama. A vlastně za to nic moc nechce.
Dovedete si představit restauraci, tak jak je popisována Question Hezké prostředí, ochotný a příjemný personál, dobré jídlo a pití za přijatelné ceny a přitom všem a v této lokalitě ještě prosperující. Question Já teda ne. Alespoň ne při popisovaném provozu na letišti.
Pokuď by provoz letiště byl skutečně tak, jak je malováno, tak panu majiteli vlastnoručně napíšu a daruju . . . . . . diplom Very Happy ( s vlastnoručním podpisem).
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Út 02.prosinec 2008 22:08:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj kluci, mám z toho zvláštní pocit. Něco mi říká že jako společnost zisková by měla generovat zisk, ale tento projekt se prezentuje spíš neziskový ba naopak strátový. No jsem zvědav jak to dopadne, jen doufám že nás nevyhodí. Bohužel mé motorové aeroplány na spalovák nebudou mít moc ustláno na růžích. Jak čtu tak ty zvukové limity nebudou asi moc vlídne pro spalovák, ale budou snad prospěšné pro elektroletce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Út 02.prosinec 2008 22:12:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Pánové, pohádka, nepohádka, je třeba se smířit s realitou. Já osobně bych nerozvíjel teorie, myslím , že nikdo z nás na to nebude mít nejmenší vliv. V této fázi je pro mě příjemnější představa , že pan nový majitel počítá s modeláři a počkal bych, až nadejde čas na případné jednání o podmínkách ( že se změní, o tom nepochybuji), pokud s námi vůbec někdo bude ochoten jednat. No a kdyby to bylo nějak na levačku, budeme si ,holt, hledat nové hřiště. Slunce bude dál stejně vycházet každý den.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: Čt 04.prosinec 2008 09:09:19    Předmět: Odpovědět s citátem

MichalH napsal:
Pánové, pohádka, nepohádka, je třeba se smířit s realitou. Já osobně bych nerozvíjel teorie, myslím , že nikdo z nás na to nebude mít nejmenší vliv. V této fázi je pro mě příjemnější představa , že pan nový majitel počítá s modeláři a počkal bych, až nadejde čas na případné jednání o podmínkách ( že se změní, o tom nepochybuji), pokud s námi vůbec někdo bude ochoten jednat. No a kdyby to bylo nějak na levačku, budeme si ,holt, hledat nové hřiště. Slunce bude dál stejně vycházet každý den.


Má pravdu, předsedo ....

Nemá smysl tady cokoliv pitvat, nezbývá než vyčkat a případně se vyjádřit, budeme-li tázáni. Ale veřejný negativizmus nám určitě nepomůže v ničem - si myslím. Za nitky tahá někdo jiný a ten bude psát scénář .....
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Čt 04.prosinec 2008 21:51:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Ivan napsal:
MichalH napsal:
Pánové, pohádka, nepohádka, je třeba se smířit s realitou. Já osobně bych nerozvíjel teorie, myslím , že nikdo z nás na to nebude mít nejmenší vliv. V této fázi je pro mě příjemnější představa , že pan nový majitel počítá s modeláři a počkal bych, až nadejde čas na případné jednání o podmínkách ( že se změní, o tom nepochybuji), pokud s námi vůbec někdo bude ochoten jednat. No a kdyby to bylo nějak na levačku, budeme si ,holt, hledat nové hřiště. Slunce bude dál stejně vycházet každý den.


Má pravdu, předsedo ....

Nemá smysl tady cokoliv pitvat, nezbývá než vyčkat a případně se vyjádřit, budeme-li tázáni. Ale veřejný negativizmus nám určitě nepomůže v ničem - si myslím. Za nitky tahá někdo jiný a ten bude psát scénář .....


Má pravdu, předsedo . . . . .
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Čt 04.prosinec 2008 22:59:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Naším cílem je, aby na letiště, kromě cyklistů, turistů, pilotů a leteckých modelářů dorazili i lidé z okolních obcí.
Já myslim, že je to hodně vypovídající.
Jo, eště bych navrhnul modelářské muzeum. Akorát si nedovoluji odhadnout kdo/co by měl/o být v zasklené vytríně Laughing
Každopádně HonzoB díky za téma.
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Pá 05.prosinec 2008 01:30:02    Předmět: Odpovědět s citátem

radekc napsal:
... Akorát si nedovoluji odhadnout kdo/co by měl/o být v zasklené vytríně.....


Já bych tam dal vedlybu! Very Happy
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Pá 05.prosinec 2008 11:34:05    Předmět: Odpovědět s citátem

StepanS napsal:
radekc napsal:
... Akorát si nedovoluji odhadnout kdo/co by měl/o být v zasklené vytríně.....


Já bych tam dal vedlybu! Very Happy

Jsou i jiné objekty-osoby, které by tam mohli být.. Laughing Laughing
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 11.prosinec 2008 22:54:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Ivan napsal:
MichalH napsal:
Pánové, pohádka, nepohádka, je třeba se smířit s realitou. Já osobně bych nerozvíjel teorie...


Má pravdu, předsedo ....

Nemá smysl tady cokoliv pitvat, nezbývá než vyčkat a případně se vyjádřit, budeme-li tázáni. Ale veřejný negativizmus nám určitě nepomůže v ničem...

Máte pravdu oba (všichni), jenže já jsem konzervativní a mám obecně vztek, když se každá zelená plocha musí zalít asfaltem, každá proluka zastavět, každý kousek bláta schovat do betonu a TC si beru moc "osobně". Přitom jako modelář bych měl být naopak spokojený, to že nás ve studii výslovně zmiňují se dá v současné situaci považovat za velké plus.
Takže už nebudu rejpat- teprve čas ukáže kam to celé povede..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Čt 11.prosinec 2008 23:20:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj
Já jsem s panem majitelem o víkendu mluvil, takže až budem na letišti tak poreferuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mirek



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha-západ, Zlatníky

PříspěvekZaslal: Pá 12.prosinec 2008 21:33:42    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.novinky.cz/clanek/156623-video-tocna-se-zmeni-v-zive-letecke-muzeum.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: So 13.prosinec 2008 15:59:03    Předmět: Odpovědět s citátem

mi5 napsal:
Ahoj
Já jsem s panem majitelem o víkendu mluvil, takže až budem na letišti tak poreferuji.


Tak nás nenapínej! Já se na Točnou teď nedostanu... Crying or Very sad
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bublifuk
Anonymní





PříspěvekZaslal: Ne 11.leden 2009 13:16:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Mirek napsal:
http://www.novinky.cz/clanek/156623-video-tocna-se-zmeni-v-zive-letecke-muzeum.html


Má to jedinou chybu. Kdo někdy viděl dispozice letiště, tak je křivé až to hezké není. Ten krásný model je postavený na rovné desce - nedokážu si představit to množství hmoty které by letiště srovnalo, nehledě na to že to podloží by asi nebylo moc stabilní.
A letadla typu An-2 mi nepřijdou o moc tišší než Zliny Smile
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> O fóru Modeláři na letišti Točná, o nás, o letišti Točná Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk