Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zdravim kolegy...

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Začátečníci
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
awe_cz



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 01:07:48    Předmět: Zdravim kolegy... Odpovědět s citátem

...bylo nebylo pred mesicem jsem si po x letech pauzy koupit RC model - je to sice setak (Accipiter B., proflaknuta zalezitost), ale nelita to spatne. Modelaril jsem jako dite, ale k RC jsem se nikdy nedostal, takze az ted;) Na Tocnou se zatim bojim, je tam moc blizko les - takze litam nahore pripadne na druhe strane silnice do Cholupic.

Docela mne zaujalo litani v noci - vazne jsem nad osvetlenim letadla premyslel pred tydnem, byl jsem si zalitat v patek vecer a ponekud se mi zacalo stmivat - ale nechci z toho delat vanocni stromecek (viz http://tocna.jetady.net/?action=nightfly, bez urazky:))) - spis jsem to chtel pouzit zelenou na prave/cervenou na leve/bilou na SOP a sem smeruje moje otazka - nevideli jste nekdo prodavat vsesmerove LED? Vsechny vysoce svitive maji bohuzel velice omezeny uhel vyzarovani...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 08:14:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Všesměrové diody, resp. diody s úhlem vyzařování až 160° prodávaly asi 2 firmy na Model hobby 2006. Koukni po netu na GM, Bell atd. určitě něco najdeš.

Dovolil bych si jednu zásadní připomínku: lítat poblíž modelářskýho letiště a přitom "kousek dál" je hodně nezodpovědné (sorry ale je to tak)!
Nedomluvíš se na frekvencích a můžeš někoho shodit nebo někdo shodí tebe. Kromě zničení našich miláčků hrozí poškození stojících aut případně i zranění.
Takže určitě se prosím přidej do houfu na Točný. Nikdo s tím nemáme problém, řada z nás čínský sety má taky.
Vždycky je tam někdo na pokec, radu atd.
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
awe_cz



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 08:20:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Vosy napsal:
Všesměrové diody, resp. diody s úhlem vyzařování až 160° prodávaly asi 2 firmy na Model hobby 2006. Koukni po netu na GM, Bell atd. určitě něco najdeš.


V GM jsem nic nenasel, ale podivam se znova.

Vosy napsal:
Dovolil bych si jednu zásadní připomínku: lítat poblíž modelářskýho letiště a přitom "kousek dál" je hodně nezodpovědné (sorry ale je to tak)! Nedomluvíš se na frekvencích a můžeš někoho shodit nebo někdo shodí tebe. Kromě zničení našich miláčků hrozí poškození stojících aut případně i zranění. Takže určitě se prosím přidej do houfu na Točný. Nikdo s tím nemáme problém, řada z nás čínský sety má taky.
Vždycky je tam někdo na pokec, radu atd.


Vzdycky jsem lital sam - tedy kdyz na Tocny nikdo nebyl. K lesu mne jeste nejakou chvili nedostanes;)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 22:49:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj awe, žádný obavy. Já začal podobně jako ty. Začal jsem se učit lítat v březnu. Taky sem nejdřív chodil k Cholupicím na pole, protože sem potřeboval hóóóóóódně místa a žádnej keřík natož strom okolo. Učil sem se na Bellance. Nakonec sem si dodal odvahu a vydal se na Točnou, kde sem shodou okolností jako prvního potkal Vosyho. Fakt žádnej problém s komunikací a ani pozdějc, když tam bylo víc modelářů. Zatím mám jen pozitivní zkušenost. A přidávám se k Vosymu - s těma kanálama to opravdu funguje a není nic blbějšího než když ti spadne letadlo někam mezi lidi a ty vlastně vůbec netušíš proč. Přijď na Točnou a uvidíš, že je tam místa dost i pro tebe.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Ne 08.červenec 2007 19:22:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlas Vosy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
awe_cz



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: Ne 08.červenec 2007 21:27:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja nekdy dorazim, coz o to. Akorat je mi lito, ze jsem nestihl ten patek.

Vikend taky naprd, foukalo porad a moc - da se v tom litat, ale je to trosku kamikadze, pri letu proti vetru jsem mel rychlost asi -1m/sWink K veceru se to nastesti uklidnilo - ted jsem se vratil z litani.

Nicmene mam asi problem s regulatorem, obcas vynechava motor - takze ted prechazim do faze laboratornich testu;))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Ne 08.červenec 2007 21:38:20    Předmět: Odpovědět s citátem

awe_cz napsal:
Ja nekdy dorazim, coz o to. Akorat je mi lito, ze jsem nestihl ten patek.

Vikend taky naprd, foukalo porad a moc - da se v tom litat, ale je to trosku kamikadze, pri letu proti vetru jsem mel rychlost asi -1m/sWink K veceru se to nastesti uklidnilo - ted jsem se vratil z litani.

Nicmene mam asi problem s regulatorem, obcas vynechava motor - takze ted prechazim do faze laboratornich testu;))
Takhle se jednou projevil na Točné špatný přijímač u nové Skylady- začal vynechávat motor a nakonec to spadlo. pak se ukázalo, že přestal fungovat přijímač, resp. dělal si co chtěl. Nemusí to nutně být regulátor.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
awe_cz



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: Ne 08.červenec 2007 21:40:18    Předmět: Odpovědět s citátem

MichalH napsal:
Takhle se jednou projevil na Točné špatný přijímač u nové Skylady- začal vynechávat motor a nakonec to spadlo. pak se ukázalo, že přestal fungovat přijímač, resp. dělal si co chtěl. Nemusí to nutně být regulátor.


Otestuju a uvidime, nicmene ostatni kanaly (sop/vop) bez problemu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Začátečníci Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk