Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Měření

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Pá 15.červen 2007 13:06:54    Předmět: Měření Odpovědět s citátem

Když jsem hledal, čím měřit zatížení el.motoru a baterek (můj ampérmetr zvládá jen do 10A), otáčky atd., tak jsem nakonec místo klešťáku zvolil HiBox pana Sysaly (www.sysala.cz). Stojí sice nějakou kačku, ale je to super - konečně mi jeden přístroj ukáže téměř vše (kromě výkonu na vrtuli) a na PC projedu libovolný záznam. Budu ho s sebou brát na Točnou, takže kdyby jste si chtěli proměřit svou sestavu, tak se přihlašte (propojuju měřicí sondu mezi baterky a regulátor 2mm zlacenými konektory).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Pá 15.červen 2007 13:11:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Super! To se hodí.
Až budu mít novej mlunolet, tak se s dovolením ozvu.

Jinak doufám, že to změří taky maximálku a hlučnost motoru s normálním a laděným výfukem Rolling Eyes
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Pá 15.červen 2007 13:42:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Tyto údaje měří na Doupově - úsťová rychlost střely, energie dopadu střely na živý a neživý cíl, hlučnost střelby ve standardním a diverzním způsobu vedení boje Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelF



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 210
Bydliště: P5-Slivenec

PříspěvekZaslal: Út 17.červenec 2007 09:36:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Včera mi Honzab. změřil proud na Acromasteru, příjemných 34A /při vrtuli 10\5 /. Na jeho zapůjčené 11\5,5 to cucalo šílených 44A, což sice na normální let není, ale pocit výkonu v případě potřeby není na škodu. Za normálního chodu se to ani příliš nehřeje, baterka O.K., a regl je teda jako jo, teplý.
_________________________________________
T-Rex 500, Edge 540 Besenyei, Cularis AXI2820/12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelF



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 210
Bydliště: P5-Slivenec

PříspěvekZaslal: Pá 20.červenec 2007 09:50:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to vlastně taky do rubriky měření, ale váhy. Dostalo se mi do rukou omezené množství kuchyňských váh Tefal, typ viz odkaz, v ceně 350,-.
Není to sice modelářská, ale na nějaké základní práce si myslím může postačovat. Kdo by měl zájem, tak mi pošlete SZ a buď na Točné nebo dle domluvy /obchod mám u Bílé Labutě/.

http://www.tefal.cz/All+Products/Food+preparation/Kitchen+scales/Products/Oasis+bez+mísy/Oasis+3+kg.htm
_________________________________________
T-Rex 500, Edge 540 Besenyei, Cularis AXI2820/12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Pá 20.červenec 2007 10:16:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Pavel: já myslím, že modelář je i člověk a že bys tady normálně měl nabízet i lednice a mrazáky, ne? Laughing Laughing Laughing
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk