Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nabíječ z HK -> HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Používáš k nabíjení některý z Hobbyking/Turnigy nabíječů?
Ano
55%
 55%  [ 5 ]
Ne
44%
 44%  [ 4 ]
Nenabíjím
0%
 0%  [ 0 ]
Nevím čím nabíjím
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 9

Autor Zpráva
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Čt 28.říjen 2010 20:06:14    Předmět: Nabíječ z HK -> HobbyKing ECO6 50W 5A Balancer Odpovědět s citátem

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11060


Zjistil sem u týhle nabíjárny, že špatně měří napětí na baterce, bacha na to Idea

1) Nabíjení Lipol, zapojený i servisní konektor -> zobrazuje celkové napětí nižší než je: a) součet zobrazených napětí na všech článcích, b) opravdové napětí na svorchách(na beterce). A to o více než 0,1V.
Vypnutí nabíjení skončí správně - na opravdových 12,6V(nabíječ zobrazuje 4,2V, 4,2V, 4,2V), celkové napětí zobrazuje ale 12,48V Exclamation

2) Nabíjení Lipol, bez zapojení serv. konektoru -> Nabíjí na opravdových 12,75V Exclamation Přičemž nabíječ zobrazuje 12,6V.

3) NiMh -> 2 články zobrazuje správně.

4) Napětí na vstupním zdroji zobrazuje správně.

5) Nabíječ se dá zkalibrovat. Při vypnutém nabíječi držet DEC a Start, zapnout nabíječ, po naskočení kalibrace povolit a kalibrovat +-20, což odpovídá +-0,1V. Potřeboval bych nastavit +40, což ale nejde.

6) Pokud se nepodaří zkalibrovat, tak nenabíjet Lipolky bez zapojeného servisního konektoru. (Já je stejně vždycky nabíjim v režimu balancování, takže zapojený je).
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Čt 28.říjen 2010 21:33:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajímavé a docela cenné informace. Proč ale ta anketa?
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Čt 28.říjen 2010 21:47:03    Předmět: Odpovědět s citátem

MichalH napsal:
Zajímavé a docela cenné informace. Proč ale ta anketa?

Zajímavé zjistit, kolik lidí má zmíněné nabíječe, mně to zajímá, protože může mít podobný proublem....
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: So 20.listopad 2010 20:13:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Sem napsal do HK přes speciélní reklamační formulář, popsal sem chybu. Dostal sem speciélní kód, kterej se dává na zásilku pod adresu, když se jim to posílá.
Nakonec sem si vše spočítal a vzhledem k poštovnýmu se na to vyprdnu Wink Cca 100,- když jim to tam pošlu, oni mi sice připíší $19, já si za to koupím jinou + dám ale za poštovný dalších cca 100,-. Takže by mě to vyšlo na 200, nabíječka stojí 340. Tak na to prdim.
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Ne 21.listopad 2010 01:04:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Radku klid... Wink

Rozdíl 0,12V při 12V je přesně 1%. Takovouhle přesnost nemá leckterý měřák. Naopak bych to hodnotil jako docela slušný parametr.

Při 3 článkách máš tedy napětí na jednom článku kolem 4,25V a to opravdu není žádná tragédie...ba bych si přímo dovolil konstatovat že to nevadí vůbec. Smile

Já mám taky jeden nabíječ z HK (nějaký GP nebo tak nějak) který je totožný s jedním modelem Turnigy. Funguje skvěle a až na jedno vynechávající tlačítko bez problémů, ale pravda, že jsem ho tak podrobnému zkoumání jako ty asi nepodrobil.
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Ne 21.listopad 2010 07:44:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobře mu tak Štěpáne, šťourovi jednomu. Gdyby se v tom nerejpal . . . Laughing Laughing Laughing
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Ne 21.listopad 2010 11:37:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi sem šťoura Laughing Hlavně mi vadí, že hlavní napětí není alespoň součtem dílčích napětí na jednotlivejch článcích...grrrrr Wink
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk