Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Měření rychlosti letadla

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Zajímavosti, novinky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Pá 24.srpen 2007 22:53:25    Předmět: Měření rychlosti letadla Odpovědět s citátem

Není to původní myšlenka, diskutovalo se o tom dnes na RC manii...

Na stránce www.sprut.de/electronic/soft/scope.htm je ke stažení prográmek, kterej ze změny frekvence zvuku při průletu kolem pozorovatele (Dopplerův efekt) vypočítá rychlost pohybujícího se objektu.
Je třeba nahrát průlet letadla při konstantní rychlosti a zaznamenaný zvuk (hluk Wink ) ve formátu "waw" spustit v prográmku.

Dneska jsem zkoušel doma nasimulovat s Mustangem v obýváku průlet. Nahrával jsem na telefon jako záznam zvuku. Jenže v mé N6230i to zaznamená jako "amr" formát.
Naštěstí v dnešní době se dá najít vše: na www.instaluj.cz/cz/katalog/audio-video/mp3-nastroje/okoker-mp3-to-amr-converter/ je ke stažení AMR Converter, který umí převádět amr na waw a zpět.
Je to jen shareware ale omezením je délka záznamu 20 sekund - pro naše účely no problem.
Zejtra jdu na Točnou s cílem zaznamenat pár průletů a doma si to zkusit zanalyzovat. Tímto bych rád požádal někoho, kdo by se zítra nebál postát na ploše při několika průletech mého stroje a zaznamenal je na můj telefon. Laughing
Jinak jestli máte něgdo lepší možnost záznamu zvuku s následným přehráním do PC, vemte to sebou, plííís!
Taxem zvědavej na maximálku!
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelF



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 210
Bydliště: P5-Slivenec

PříspěvekZaslal: So 25.srpen 2007 09:15:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem teda fakt zvědavej na ten PiccoZ ! Very Happy Very Happy
_________________________________________
T-Rex 500, Edge 540 Besenyei, Cularis AXI2820/12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: So 25.srpen 2007 21:01:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nevím. Kluci mi dneska zaznamenali na mobil celkem třikrát průlet. Po převodu z amr nebo gp3 do waw to hodně ztratilo kvalitu a v tom programu Scope nejsou křivky moc pěkné.
Nicméně nějaká čísla z toho padají. Zkoušel jsem to asi na 20 různých křivkách a jsou tam hodnoty od 167 - 183 km/h.
Asi hrozně moc záleží na konstantnosti otáček. Já na průlet jdu z výšky, takže rychlost i otáčky jdou nahoru. Ke konci průletu jsou určitě o něco nižší, tím je to asi dost zkresleno. Subjektivně bych řekl, že tak moc to neletí.
Takže jsem vlastně asi nic nezjistil Laughing

Chtělo by to něco, co zaznamená zvuk rovnou jako waw.
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Zajímavosti, novinky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk