Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

motor Emax CF 2812 a regulátor

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
aleš



Založen: 02 červen 2007
Příspěvky: 82
Bydliště: Praha 9 - Horní Počernice

PříspěvekZaslal: Út 30.srpen 2011 22:04:35    Předmět: motor Emax CF 2812 a regulátor Odpovědět s citátem

ahoj
sháním radu - konečně dodělávám corsaira (mám ho od třicetin před dvěmi roky Embarassed )
a narazil jsem na následující
letadlo je corsair od alfa model - váha kolem 550 g
hodne dávno jsem koupil motor CF 2812 bez regulátor, že regulátorů mám hafo. ted jsem zjistil že mám samé 20 A nebo 25 A a u návodu u motoru je psán regulátor 18 A, Když dám 20 A stane se neco ??
Díky za info
PS případně vyměním 25 A regulátor za 18 A Smile ( jsou to regulátory noname.......
díky moc za rady
Aleš
_________________________________________
mustang P51, Corsair
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Út 30.srpen 2011 22:49:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Předně bych si dovolil tvrdit, že na éro o této váze bude cf2812 skoro málo. Sice to poletí, ale přemotorovaný to určitě nebude. S tím souvisí i ten regl. Budeš převážnou většinu času lítat na plný plyn a 18A regl (pokud ho nebudeš mít umístěný v proudu vzduchu) se bude dost hřát a čím větší teplotu bude mít, tím menší prdíky (sorry proudíky) to bude pouštět do motóru. Tím bude klesat výkon motoru. Pokud neosadíš trochu silnější motór, klidně byh zvolil ten 25A regl. Nestane vůbec nic. Osobně bych dal o trochu silnější motór.
HOWK.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helium



Založen: 06 duben 2008
Příspěvky: 492
Bydliště: modřany

PříspěvekZaslal: Út 30.srpen 2011 23:15:51    Předmět: Odpovědět s citátem

jak bylo řečeno, hnát 18A pětadvacetiampérovým reglem je OK, tlačit 25ampér 18A regkem zavání pohřebníma čmoudíkama.

čínskej 2812 1500kv by podle parametrů měl zvládnout tahout 730g s vrtulí 7*6 .. ale věř jim, klukům šikmovokejm.... a vždycky je lepčí mít pod kniplem nějakej ten watík navíc, ubrat můžeš kdykoliv
_________________________________________
... bude hůř
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
aleš



Založen: 02 červen 2007
Příspěvky: 82
Bydliště: Praha 9 - Horní Počernice

PříspěvekZaslal: St 31.srpen 2011 21:05:31    Předmět: Odpovědět s citátem

díky moc - podívám se po nečem silnějším, mám ještě nějaký RAy, ten je ale moc velký jak jsem koukal, tak by se mi tam nevešel Sad uvidim co se najde . díky za rady letu zdar
_________________________________________
mustang P51, Corsair
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: St 31.srpen 2011 21:13:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejjednodušší bys měl, tedy pokud máš tu možnost, změřit si odebíraný proud motoru třeba klešťovým ampermetrem a pak budeš vědět, co to potřebuje za regl. A 25 A by mělo stačit ...

Pokud by motor měl tah okolo 500 gr, tak není co řešit - Corsair není 3D akrobat Smile.
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk