Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Baťova Electra na Točné

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Zajímavosti, novinky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: Čt 14.říjen 2010 16:43:02    Předmět: Baťova Electra na Točné Odpovědět s citátem

Dnes byl na seznamu uveřejněn zajímavý článek
http://www.novinky.cz/veda-skoly/214121-batuv-lockheed-electra-se-vraci-do-cr-s-pomoci-johna-mccaina.html
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
aleš



Založen: 02 červen 2007
Příspěvky: 82
Bydliště: Praha 9 - Horní Počernice

PříspěvekZaslal: Čt 14.říjen 2010 21:35:14    Předmět: Odpovědět s citátem

a nebylo to jen na novinkách, ale i na v televizních novinách na Nově. Po novém roce má přiletět jestli si to dobře pamatuju...
_________________________________________
mustang P51, Corsair
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Čt 14.říjen 2010 23:05:05    Předmět: Odpovědět s citátem

No, jestli to bylo v novinách i v televizi Exclamation , tak to musí být pravda. Laughing Laughing Laughing
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Čt 14.říjen 2010 23:06:22    Předmět: Odpovědět s citátem

si v čechách ale Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Pá 05.listopad 2010 19:48:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě jedna zmínka o Electře a nejen o ní:



Noviny Prahy 12 - listopad 2010.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Pá 19.listopad 2010 23:12:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Není to sice úplně čerstvé, ale určitě vás potěší, že Baťova Electra má za sebou generálku a LÉTÁ! Je to skutečně nádherný stroj a moc pěkným videosestřihem se chlubí (právem) oficiální stránky letiště.

Naposledy upravil Janek dne So 14.březen 2015 20:30:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: So 14.březen 2015 20:29:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak se brzy ukázalo, ještě zdaleka nešlo o generálku, ale "jen" o zprovoznění do stavu schopného uskutečnit cca hodinový technický přelet na místo celkové rekonstrukce. Nejprve u firmy Ezell Aviation, později definitivně u Wichita Air Services Inc. v Newtonu.
Vůbec nic nešlo podle původních představ a předpokládané dokončení se protáhlo na více než čtyři roky! Zajímavé a celkem podrobné čtení je na ofiko stránkách Letiště Točná v sekci Letadla na Točné, no prostě tady http://www.tocna.cz/letadla-na-tocne/lockheed-electra-10a/ Wink

Čím se ale ještě ani letištní web nechlubí, je první testovací let po neuvěřitelné kompletní opravě (spíš přestavbě), ke kterému došlo před pár dny Exclamation

Takže po malé exkurzi z průběhu rekonstrukce https://www.youtube.com/watch?v=zzPTopBU43w

jsou zde první letová videa v novém životě Baťovy Electry:

start https://www.youtube.com/watch?v=BcEYCPEmsec
a přistání https://www.youtube.com/watch?v=TPFqvA0slRs

Jinak tato videa a spousty dalších fotek se najdou na Točenském Facebooku https://www.facebook.com/tocnaairport Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 21.květen 2015 14:29:05    Předmět: Odpovědět s citátem

ELECTRA JE OD VČEREJŠKA NA CESTĚ DOMŮ Laughing

Podrobnosti a fotky k nalezení na již dříve uvedené facebookové adrese (v minulém příspěvku), aktuální trasa letu on-line k zobrazení zde:
http://share.findmespot.com/shared/faces/viewspots.jsp?glId=0kn2v8ED3d39ixbGvqCc7Sbugdq8YoZS2

Doufám že se mi podaří neprošvihnout přílet na Točnou, to je zatím ještě daleko, ale při těch směnách co mám to bude spíš o náhodě..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helium



Založen: 06 duben 2008
Příspěvky: 492
Bydliště: modřany

PříspěvekZaslal: Pá 22.květen 2015 08:15:08    Předmět: Odpovědět s citátem

kdy vlastne ma priletet? bych to rad videl Very Happy moyna i pulden dovoleny by mi za to stal.
_________________________________________
... bude hůř
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Pá 22.květen 2015 14:01:32    Předmět: Odpovědět s citátem

To je právě, co se asi neví, nikde jsem to nenašel a možná to ještě netuší ani lidi kolem Electry Shocked
Navíc těžko poletí rovnou na TC, spíš na nějaké větší letiště, né-li přímo Ruzyni, celní odbavení je jedna věc a publicita druhá Wink

Viděl jsi včerejší etapu? Ty 2,5h nad mořem (a ještě ledovým) nemusely být nic příjemného. Držím Electře a posádce všechny palce Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Pá 22.květen 2015 14:18:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Reportáž pilota Vacíka s doprovodnými fotkami pana Lukačoviče na netu je poutavá, a zejména mne pobavil český zlepšovák - zatímco piloti jiných letadel na letišti přečerpávají palivo do nádrží z barelů ruční pumpou, naši ukecali ještěrkáře, který zvedl barely nad nádrž a frkli to tam samospádem Very Happy Laughing No nejsme světoví?
Jinak velký obdiv panu Lukačovičovi za ukázku, jak má vypadat správný český (a v daném případě v historickém kontextu spíše československý) patriot s úctou k umu generací minulých, i s tím, že to éro postavili američtí leto-borci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: So 23.květen 2015 09:14:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Electra čeká v Nuuku (Grónsko) na lepší počasí.
Další plánovaná trasa je na BGBW, BGKK, BIRK, tedy (abych vám ušetřil čas s hledáním, lenoši Laughing ) letiště Narsarsuaq, Kulusuk a Reykjavík. Což už bude, jak každý ví, na Islandu, tedy domů co by kamenem.

Nevypadá to jako nejkratší trasa, ale třeba se páni letci (skoro mě to nutí napsat velké P a L, protože tedy klobouk dolů!) chtějí podívat na víc zajímavých míst. A nebo se můžu mýlit, nijak podrobně jsem to nezkoumal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: So 23.květen 2015 23:41:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak, zatím co jsme odpoledne na TC poletovali a sekali trávu a večer (někteří) popíjeli pivko nad pizzou, Electra urazila další etapu!

Koukám na to až teď před spaním a docela jsem se vylekal, protože tracklog končí kdesi v moři chvíli před dosažením ostrovů Shocked
Nicméně na FB posádka hlásí, že jsou úspěšně v Kulusuku, takže je všechno ok Wink

Jestli budou takhle pokračovat, v půlce týdne je máme doma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Ne 24.květen 2015 12:16:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Na FB stručné shrnutí včerejší etapy, úžasné nové fotky a dokonce video! Let pod nízkou oblačností ve 150m nad zemí (mořem) bych si tedy klidně odpustil, brrr Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Ne 24.květen 2015 20:08:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak od ted jsem bohuzel trochu mimo, protoze na par dni mimo domov Crying or Very sad
Pripojeni pres operatora staci tak na TC Forum, fotky si neprohlidnu a trasa letu on-line se mi na mobilu zobrazuje tak dementne, ze z toho moc nevyctu Twisted Evil

Ale ze je Electra uz na Islandu, to vidim, dokonce to vypada, ze v tuhle chvili jeste leti! Budu muset nekde ulovit wifinu, tohle je na p.r.d. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daniel.vrsek



Založen: 18 květen 2015
Příspěvky: 22
Bydliště: Opatov

PříspěvekZaslal: Po 25.květen 2015 21:53:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdo by chtěl ve volném čase trochu počíst, tak na Novinkách jsou rozhovory s piloty a spouta dalších informací-> odkaz

edit: samo se to "aktualizuje", takže až na Novinkách opět přibude nějaká nová zpráva, tak se to tam objeví
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Út 26.květen 2015 13:09:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Prima odkaz Wink Jde mi to sice pomalu, fotkami se asi nepokocham, ale cteni na destivy den idealni Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daniel.vrsek



Založen: 18 květen 2015
Příspěvky: 22
Bydliště: Opatov

PříspěvekZaslal: St 27.květen 2015 07:43:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Ani nevíš o co přicházíš. Ty fotky jsou fakt moc pěkný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 27.květen 2015 12:57:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak tomu rad verim!
Dneska se vracim do civilizace, tak si to vsechno prohlidnu dodatecne. A hlavne ji zitra doufam uvidim na zivo Wink

Na tocenskem FB uz je oficialni oznameni priletu Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helium



Založen: 06 duben 2008
Příspěvky: 492
Bydliště: modřany

PříspěvekZaslal: St 27.květen 2015 21:18:40    Předmět: Odpovědět s citátem

elektra přilétá zítra, kdo u toho chce být, srau v 8 na letišti .. budeme tam mít i nějakou práci
_________________________________________
... bude hůř
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 27.květen 2015 22:01:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže se tam uvidíme po osmé Wink

Jinak jsem zodpovědně dohnal veškeré informace, fotky a videa, co mi teď pár dní unikaly a nemůžu se dočkat, až tu krásku uvidím na vlastní oka! Snad to všechno klapne, držím palce Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 28.květen 2015 13:19:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Nádherná akce, všechno klaplo, počasí se od rána jen lepšilo a posádka přivedla Electru nad LKTC takřka na minutu v plánovaných 10h Wink
A to se cestou stihli předvést ve Varech, na Ruzyni, Letňanech a ještě někde, nějak mi to ze všeho toho povídání neutkvělo.

Fotek halda, nějaké video, teď ale musím zase frčet z Prahy a dostanu se k tomu až příští týden, takže jiní fotografové budou mnohem rychlejší.
Ale podstatné je, že jsme u toho byli, takový přílet se neopakuje a nezapomíná Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Čt 28.květen 2015 23:03:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem zvědav na fotky a vaše dojmy z přistání. Ve středu jsem si zařídil, že bych mohl přijít pomoci s organizací a "vidět to". Dnes už jsem ale musel tvořit hodnoty v zaměstnání.. Crying or Very sad
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Čt 28.květen 2015 23:26:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Na Facebookových stránkách letiště Točná je video z přistání Electry a v závěrečných titulkách je i poděkování modelářům za "Guarding public" Very Happy
Video je i na www.tocna.cz
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: St 03.červen 2015 16:16:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to sice bez komentářů, mnou natočené, v polosurovém stavu, ale koukat se na to dá Smile

http://1drv.ms/1Qpl36w

PS. Rád dám k dispozici pro lepší formu zveřejnění na našich stránkách, ale v tomhle zkomprimovaném stavu to má 147 MB, v nezkomprimovaném 10x víc...

UPDATE - video přeloženo na

https://www.youtube.com/watch?v=u2mXsRD5c0A


Naposledy upravil HonzaQ dne Čt 08.červen 2017 11:06:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Čt 04.červen 2015 23:47:12    Předmět: Odpovědět s citátem

HonzaQ napsal:
Je to sice bez komentářů, mnou natočené, v polosurovém stavu, ale koukat se na to dá Smile

http://1drv.ms/1Qpl36w

PS. Rád dám k dispozici pro lepší formu zveřejnění na našich stránkách, ale v tomhle zkomprimovaném stavu to má 147 MB, v nezkomprimovaném 10x víc...
Tak to hod na tu jutubu v puvodnim stavu a pak se to na stranky muze vlozit jako iframe Wink
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Pá 13.listopad 2015 20:03:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem Electru od té doby "potkal" zatím jen ve Strakonicích na leteckém dni a teď koukám, že se včera proháněla nad Prahou, podle fotek to bylo v odpoledních až podvečerních hodinách. Viděl jste ji někdo?
Byl jsem do tmy v háku (což není v tomto ročním období tak těžké) a nevěděl jsem o tom Crying or Very sad

Více je na Facebooku LKTC (fotky).

edit: měl jsem tam gramatický překlep.


Naposledy upravil Janek dne So 14.listopad 2015 18:30:51, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Pá 13.listopad 2015 20:34:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukali jsme na ni z prace, litala kolem nas.
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Zajímavosti, novinky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk