Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

RC pyrotechnika
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 11.leden 2012 13:42:19    Předmět: RC pyrotechnika Odpovědět s citátem

Po úspěšném Novoročním lítání s bouchacími efekty se vyskytlo několik dotazů na pyrotechnické téma.
Tak aby to nezaclánělo v nesprávné rubrice (třeba se z toho rozvine i nějaká užitečná diskuze Wink ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 11.leden 2012 13:59:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Takhle to začalo:
Janek napsal:
..vydařené polítnutí i s Novoročním ohňostrojem..

Fotky viz Leden 2012.
Následuje video Radek 8.1.2012, 3:20-4:00min a reakce:

MichalH napsal:
Je vidět, že jsi zbytečně měkký.. Já bych ty raketomety otočil dopředu ( třeba bys pak někoho trefil)..

Ivan napsal:
To by tak .. trefil sám sebe a popálil by si čumák, takhle má jen propálené díry na zadku (rozuměj na zadku trupu Laughing )


Janek napsal:
Ty si děláš pr*el, ale dopředu to fakt nejde. Kdysi jsem to zkoušel dopředu a nahoru.. padá to přímo na model, hlavně ty první slabé výstřely z kraje tubusu. Skoro mi tenkrát hořelo křídlo..
Mimochodem, neznáte někdo fintu, jak zažehnout pyrotechniku dálkově za letu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 11.leden 2012 14:05:46    Předmět: Odpovědět s citátem

MichalS napsal:
Palníky, viděl jsem to na Spitfire. Páka serva jede po kruhové dráze, kde jsou rozmístěné kontakty, na páce serva je taky kontakt a postupně odpaluje ty palníky. Kontakty vedou k palníkům a ty prskaj takový plamínky, jen nevím jaký napětí to potřebuje, ale můžu zjistit. Vypadá to jako dělbuch s dvěma drátama.

Super Idea Mě nejde ani tak o technické provedení, to už si vymyslím po svém, ale právě o ty, jak říkáš, palníky.
Takže prosím tě, jak je to velké (kolik váží), kde se to dostane, co to stojí, jaké je to prac. napětí atd?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalS



Založen: 20 listopad 2010
Příspěvky: 194
Bydliště: Barrandov

PříspěvekZaslal: St 11.leden 2012 14:40:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Janek napsal:
MichalS napsal:
Palníky, viděl jsem to na Spitfire. Páka serva jede po kruhové dráze, kde jsou rozmístěné kontakty, na páce serva je taky kontakt a postupně odpaluje ty palníky. Kontakty vedou k palníkům a ty prskaj takový plamínky, jen nevím jaký napětí to potřebuje, ale můžu zjistit. Vypadá to jako dělbuch s dvěma drátama.

Super Idea Mě nejde ani tak o technické provedení, to už si vymyslím po svém, ale právě o ty, jak říkáš, palníky.
Takže prosím tě, jak je to velké (kolik váží), kde se to dostane, co to stojí, jaké je to prac. napětí atd?


No jsou to normální palníky pro odpalování náloží třeba v dole nebo při demolicích. Chtěli jsme to udělat na heli, ale zatím jsme se s kamarádem k tomu nedostali. Není to moc velký, tady je něco z webu: http://www.pyrotechnika-online.cz/navod-jak-pouzivat-elektricke-palniky,36.html, napětí a dostupnost zjistím a dám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 11.leden 2012 16:49:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele, to je přímo super-odkaz Shocked

Jsou tam i potřebné technické údaje palníků, jen jsem nepochopil, jestli je to volně prodejné pro každého, nebo jen pro certifikované odpalovače..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalS



Založen: 20 listopad 2010
Příspěvky: 194
Bydliště: Barrandov

PříspěvekZaslal: St 11.leden 2012 18:29:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to ještě nekupoval, ale podle mého by to mělo být normálně pro každého, ale zeptám se. Jinak vono to samo o sobě dá jen takovej zážeh a to samo neuškodí, Záleží spíše na náloži Smile Nejsem ale pyrotechnik, píšou, že stačí 12V, tzn že 3S Lipol by stačil, odběr okolo 2A, taky nic extrémního.
Tady je video Spitfire s další inspirací: http://www.tomasrc.cz/2008/09/spitfire-mk-ia.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: St 11.leden 2012 20:55:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky se mi to líbí, ale vzhledem k tomu, že jsem byl na vojně u ženistů a mohl jsem si zabouchat opravdu ( a taky vidět, co to umí) mě to přešlo ( můj bratranec, velmi zdatný pyrotechnik samouk, nemá na pravé ruce poslední články dvou prstů - od acetonperoxidu ( velmi snadná výroba a úspěch zaručen) . Jednu věc ale mají i ty bezpečné rakety a bouchačky společnou, nesmí to spadnout do obilí, suché trávy, nebo do lesa.
A co takhle vyvinout rampy se střelami země- vzduch, to by mohla být ta pravá zábava Laughing .
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalS



Založen: 20 listopad 2010
Příspěvky: 194
Bydliště: Barrandov

PříspěvekZaslal: St 11.leden 2012 22:31:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak nejbližší prodejnu máte přímo pod nosem: http://marthypyro.cz/eshop-zabavni-pyrotechnika?page=shop.browse&category_id=23
V Modřanské ulici sídlej a palníky prodávaj normálně jako housky na krámě za 9 Kč/ks. Důležité pro umístění na modelu je to, že to dá zážeh srovnatelný se sirkou, aby jste si s tím někdo nepodpálil letadlo ve vzduchu Smile. Jak navrhuje Michal, tak rakety země-vzduch by byly jistě atraktivní podívaná, ale trochu z toho vyplývá, že by někdo musel dělat s letadlem ten terč ve vzduchu, no a předseda OS to asi nebude Smile. Pokud tedy bude hledat Michal vhodný terč, tak jako kdybych tady nikdy nic nenapsal. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: St 11.leden 2012 22:35:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Hlasim svoji starsi Vedlybu jako terc.
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: St 11.leden 2012 23:33:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám rád spravedlnost a demokracii. Já bych ty rakety země vduch doporučoval pouštět na všechny bez rozdílu. Aby se někdo necítil diskriminovaný. A to by bylo, ab se některá netrefila. A bude to všechno bezpečné, trosky budou padat na modelářskou plochu, jen to posbírat Very Happy .
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 12.leden 2012 12:04:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych to tady radši nerozváděl Shocked
Nějaký moula bez smyslu pro nadsázku se toho chytne a vytáhne na nás paragrafy..
Jinak rakety země-vzduch (někdy spíš země-buch Laughing ) už dávno máme.. přece VODNÍ. Ty rozhodně nic nezapálí..

Video se Spitem je pěkná inspirace, i když ty jeho palníky asi NEJSOU volně prodejná pyrotechnika, spíš armádní nebo důlní. Ukážu to "mladýmu", schválně co na to poví (je na Univerzitě obrany, obor Zbraně a munice). U Spita to zřejmě používá jako konečný efekt, kdežto já bych chtěl jen dálkově zažehnout běžnou zábavní pyrotechniku, římskou svíci, dýmovnici a pod.

Prodejna v Modřanech je super, jezdím každou chvíli okolo, jen mi to jaksi nedošlo Embarassed Tak sepíšu potřebný materiál a vtrhnu k nim!

Tož, dosť bolo teórie, nastává čas experimentu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 12.leden 2012 22:35:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak mám palníky, zápalnici a jednu malou dýmovnici na zkoušku. Zapomněl jsem koupit stopinu, páč jsem si to, pablb, nenapsal. Jak bude čas, vlítnu na to Laughing
(Bohužel mám teď před sebou pracovní weekend, tak toho času moc nezbyde, ale ono to mi neuteče..).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalS



Založen: 20 listopad 2010
Příspěvky: 194
Bydliště: Barrandov

PříspěvekZaslal: Čt 12.leden 2012 23:19:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak dej vědět až dojde k testování. Ze zkušenosti jen chci upozornir na nebezpečí podpálení modelu, což se povedlo kamarádovi, který neměl výmetnici pořádně upevněnou, ta se po odpálení stočila a propálila díru ve křídle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Pá 13.leden 2012 16:52:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Máte chybu v názvu tématu. Tam má být PYROTOMANI Very Happy Very Happy Very Happy
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Ne 15.leden 2012 21:32:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Když tak RC PYROTOMANI Exclamation

Náhodou pracujeme qalitně, bezpečně, zodpovědně a na přísně vědecké bázi Laughing Laughing Laughing

Úvodní "laboratorní" testy proběhly úspěšně, kupodivu to asi bude fungovat, takže první letový test je ve stádiu konečné přípravy (dneska jsem to prostě nestihnul, no!).
Pro navnadění malá ukázka, zbytek je -jak se stalo zvykem i s komentářem- na mém Rajčeti pod stejným názvem, tedy RC pyrotechnika.





edit: sorry, úprava odkazů na Rajče, už jsem nějak vyšel z praxe Confused


Naposledy upravil Janek dne Út 17.leden 2012 13:55:36, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Ne 15.leden 2012 22:43:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Blahopřeju, ještě časový spínač a můžeš s tím na chalupě zapalovat kamna než dorazíte. Laughing
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Út 17.leden 2012 13:59:20    Předmět: Odpovědět s citátem

MichalH napsal:
Blahopřeju, ještě časový spínač a můžeš s tím na chalupě zapalovat kamna než dorazíte. Laughing

Bezva nápad Idea Ale místo spínače bych to spouštěl telefonem! Půl hoďky před dojezdem zavolat.. a pak už jen přiložit Laughing Laughing

On tě ten smích přejde, už sypu další fotky na Rajče, za chvíli to bude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Út 17.leden 2012 16:02:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak, pár obrázků z přípravy na první letový test už je tam, album RC pyrotechnika 2 Exclamation

To asi Michala nenapadlo, k čemu všemu poslouží starý dobrý HOGO, když ho stavěl Laughing Laughing
Neměli bychom ho přejmenovat? Pořád se mi vtírá jedno známé jméno.. Enola Gay..



Takže už jen skloubit čas a počas a můžem na to vlítnout!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Út 17.leden 2012 17:07:31    Předmět: Odpovědět s citátem

U toho chci být! (s kamerou) Hořící letadlo, řítící se střemhlav k zemi, zanechávajíc kouř. Aspoň se ti bude dobře hledat v lese Laughing
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Út 17.leden 2012 20:16:07    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="Janek"]Tak, pár obrázků z přípravy na první letový test už je tam, album RC pyrotechnika 2 Exclamation

To asi Michala nenapadlo, k čemu všemu poslouží starý dobrý HOGO, když ho stavěl Laughing Laughing

No, ještě bys mohl zkusit rozhazovat hnůj Rolling Eyes , sít trávu, vypouštět agitační volební letáky, zabudovat zásobník na vodu a hasit ohniště. Very Happy A až ho zapálíš, docela snadno se dá postavit další ( zatím se někde toulají další tři exempláře. Ovšem víc unese dvoumotorový Superhogo, ten je zatím ve dvou exemplářích.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalS



Založen: 20 listopad 2010
Příspěvky: 194
Bydliště: Barrandov

PříspěvekZaslal: Út 17.leden 2012 21:29:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Pěkný kontaktér přes páku serva, jestli se nepletu. Pozor při předletové přípravě ne zemi se zapojenou pumou ten 5. kanál nezkoušet Very Happy Jinak velice pěkně zhotoveno. Dej vědět až bude ten „Pták ohnivák“ poletovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Út 17.leden 2012 23:04:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Janku pro větší bezpečnost Hoga můžu nabídnout tenoučkou samolepící Al folii. Šíře asi 5cm, délka neomezena. A drží jak sviň. Možná by se Hogovi líbilo mít chráněné bříško. A taky bych u toho chtěl bejt. Hogo - pták Gay ohnivák Enola.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 18.leden 2012 10:48:37    Předmět: Odpovědět s citátem

MichalH napsal:
No, ještě bys mohl zkusit rozhazovat hnůj Rolling Eyes , sít trávu, vypouštět agitační volební letáky, zabudovat zásobník na vodu a hasit ohniště. Very Happy ..

A máš hnůj?? Laughing Laughing

Zatím je připravená jen jedna dýmovnice a jedna římanka, ani do budoucna nepočítám, že bych pokaždé odpaloval efekty (je to dost pracné a leze to do peněz), ale při zvláštních příležitostech se to může hodit Wink
Jinak děkuji za zájem a užitečné rady, když se nepos..kazí počasí, půjdu to testnout dneska odpo (dám když tak echo v Kdo kdy bude..).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: St 18.leden 2012 18:22:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Jako očitý svědek potvrzuji, že Jankův pekelný stroj na dálkové ovládání po určitém snažení opravdu zapálil dýmovnici ( ne celé letadlo, jak se většina přihlížejících těšila) a Hogo se proháněl po obloze s kouřovým chvostem. Bílý dým se ukázal jako trochu málo kontrastní proti jasnénu nebi a silný vítr exhibici taky trochu kazil. Vzápětí to Janek doplnil zapálením římské svíce opět na letadle, fungovala bezchybně. Navrhuji, aby Janek za svým jménem mohl používat čestný titul " mladý pyrotechnik skoro středního věku" Rolling Eyes Blahopřeji.

Ps: i když to tak nevypadá, je to obdiv a pochvala Embarassed
_________________________________________
MichalH


Naposledy upravil MichalH dne St 18.leden 2012 23:36:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 18.leden 2012 23:35:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Michale, děkuji, ušetřil jsi mi i práci a můžu jít dřív spát Laughing

Pro pořádek je na Rajčeti album RC pyrotechnika 3 (dneska nebylo moc z čeho vybírat, ještě že fotil i Jožka) a na příště zkusím připravit další prskaffky a čmoudiffky, tentokrát, jak říkáš, barevné a snad lépe viditelné.

Pokud jde o ten titul, dobrovolně se jej vzdávám. Ono "MPSSV" stejně zní spíš jako zkratka nějakého ministerstva.. Koneckonců z WR už mám Wernhera von B. a ten by se za tohle odvětví výzkumu také určitě nezlobil Wink



Naposledy upravil Janek dne Út 24.leden 2012 22:55:36, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: St 18.leden 2012 23:39:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Znovu doplňuji, byla to jen slova uznání Exclamation
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 19.leden 2012 00:03:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to tak také beru Exclamation A zrovna od tebe mě to OPRAVDU těší, jak pro tvoji pyrotechnickou minulost, tak pro současnou modelářskou dovednost Wink
(A už bychom s těmi zdvořilostmi mohli přestat Laughing Laughing).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Út 24.leden 2012 22:42:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Opět jsem navštívil prodejnu v Modřanech a trochu doplnil zásoby třaskavin pro další testy Laughing
Tak teď ještě nějaké lidské počasí..



Pokud byste tam chtěl někdo nakupovat (nemyslím jen do éra, ale třeba pyro pro oslavu nebo jen tak), doporučuji udělat objednávku přes web (www.marthypyro.cz) a pak si to u nich vyzvednout. Ptal jsem se na to, žádný problémWink Dopravu tím pádem neplatíte a rozdíl cen web/obchod je, zvlášť při větším množství, poměrně citelný (na vyobrazeném nákupu bych ušetřil asi 35,-Kč).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Út 31.leden 2012 22:35:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem se vrátil do dětských let ( ukecali jste mě) a vyrobil jsem si na letadlo taky čuďák ( tak se kdysi říkalo celuloidovému filmu stočenému do ruličky a zabalenému do papíru - po zapálení se na to muselo dupnout, plamen zhasnul a dál to nádherně jen vydatně čoudilo a smrdělo). Modernizovaný čuďák jsem vyrobil z trubičky stočené na trnu z hnědé lepící pásky a naplněné a udusané práškem získaným rozdrcením náplně z vojenské dýmovnice ( manipulace je bezpečná).Vzniklou patronu nasouvám do hliníkového pouzdra od doutníku ( pouzdru žár zatím nic nedělá) a zapaluji zasunutou zelenou čínskou zápalnicí, takže je to vícenásobně nabíjecí. Hoří to poměrně dlouho, neměřil jsem, ale o hodně déle než komerční dýmovničky, které použil průkopník Werner von Janek. Nevýhoda je opět v bílém dýmu ( existují i barevné dýmovnice), je málo kontrastní proti mrakům. Už jsem ale zjistil, že se to dá obarvit sublimačním barvivem. Příště už za Pomalusem bude vlát barevná kouřová stuha. Laughing
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Út 31.leden 2012 22:44:41    Předmět: Odpovědět s citátem

To by nebyl Michal, aby dětské blbnutí nepovýšil na sofistikovanou techniku Very Happy Very Happy
U pomaluse je ale risk, že ten kouř ho bude předbíhat, povane-li nevhodný vánek "do zad"... Laughing

Jinak doufám, že do jara vyřešim všechno to,co teď řešim a taky se za vámi zas přijdu podívat!
Štěpán
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk