Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kamera na natáčení

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Zajímavosti, novinky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MichalS



Založen: 20 listopad 2010
Příspěvky: 194
Bydliště: Barrandov

PříspěvekZaslal: St 18.září 2013 19:46:34    Předmět: Kamera na natáčení Odpovědět s citátem

Vážení přátelé i nepřátelé leteckého modelářství v čechách a na moravě...
Nemáte doma malou kamerku, resp. jen skelet bez elektroniky s objektivem.
Potřebuji to jako nefunkční maketu podvěsit na vrtulník.
Oslovili mě z ČT kde potřebují špionážní funkční RC vrtulník pro detektivku, který má létat a sledovat FPV systémem (jako) nějáké zločince (ty nepotřebujou bo jich máme v čechách dostatek).
Potřebuji aby to bylo ale opravdu malé a lehké, cca 3x5x2 cm, ideální by byla dětská hračka nebo něco podobného. Klíčenku z Hobbykingu prosím ne. Děkuji předem za jakoukoliv radu nebo pomoc. Věcná odměna např. ve formě lahvičky něčeho dobrého. Very Happy
_________________________________________
T-rex 700E, T-rex 500, T-rex 450 a nějáké šušníky plošníky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalS



Založen: 20 listopad 2010
Příspěvky: 194
Bydliště: Barrandov

PříspěvekZaslal: St 07.květen 2014 20:54:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Na ČT1 právě běží každé pondělí seriál Clona, kde má létat model letadla S Bach 342 od RC factory, řídí ho jako herec ale ve skutečnosti stojí za kamerou synátor a pilotuje on. Nakonec jakoby spadne, ale je to řízené a musel spadnout do určitého místa, točilo se to na asi deset klapek ale kupodivu ne kvůli nám, spíše aby bylo z čeho stříhat. Bohužel to má sedm dílů a nevíme v kterém to bude.
_________________________________________
T-rex 700E, T-rex 500, T-rex 450 a nějáké šušníky plošníky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: St 07.květen 2014 21:49:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Smile Budu sledovat
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Eryx



Založen: 01 červenec 2013
Příspěvky: 56
Bydliště: Praha - Modřany

PříspěvekZaslal: Út 13.květen 2014 12:48:38    Předmět: Odpovědět s citátem

GM elektronic nabizi malou a docela levnou kameru v klíčence YIGO YG-SP100A.
http://www.gme.cz/skryta-kamera-v-klicence-yigo-yg-sp100a-p755-423
Sam uvazuji o tom, ze bych si ji poridil, ale nevim jak a kam ji na sveho Sky Climbera pridelat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Út 13.květen 2014 20:21:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Pozor! Těch "klíčenek" existuje velká řada typů, dokud se přes sw nepodíváš na verzi, nevíš co je uvnitř. Z venku vypadají úplně stejně Shocked

Než budeš pořizovat, podívej se sem http://www.chucklohr.com/808/index.shtml, tam je o nich úplně všechno Wink

Já mám už pár let tři KeyChain kamerky z HK, první jsem bral i s kartou za necelých 15 USD, další dvě už bez karty asi za 7 USD (srovnej s cenou GM!). Jsou to starší typy navíc nepříliš povedené verze "7" (viz. výše uvedený odkaz), točí jen ve VGA (640x480) a použít se daly až po sw snížení obrazové frekvence ze 30 na 25 pfs, před tím měly velké množství zdvojených snímků a obraz se cukal.
Váží to celé asi 15g, strkám to na kterékoli éro, vejde se úplně všude, Blaník ji dokonce vozí na směrovce, u jedné jsem si sw otočil obraz, aby se dala zavěsit "vzhůru nohama" třeba pod křídlo. Baterka, zejména v zimě, moc nevydrží, tak to napájím přes USB z externího aku, z balančního konektoru LiPolek nebo přímo z přijímače, takže doba natáčení je v podstatě neomezená (jen kapacitou karty).

Mám natočené hodiny videí různé kvality (hodně záleží na světelných podmínkách) a kochám se tím za dlouhých hnusných zimních večerů. Na web jsem nedal nikdy nic, jsem líný to sestříhat Embarassed
Pokud bys chtěl vidět nějaký "vzorek", pošlu ti odkaz přes SZ.

(já vím, že to sem k Michalovu tématu moc nepatří, navíc už se to někdy někde probíralo. Ale nemůžu to najít, tak jsem odpověděl tady, no)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: St 14.květen 2014 00:24:20    Předmět: Odpovědět s citátem

I když tematicky k původnímu Michalovu sdělení daleko, nadpis tématu je přímo předurčený k pokecu o kamerkách Wink Taxe přidám.
Všichni určitě znáte moje záběry letiště z výšky 100 krát jinak Laughing Vyzkoušel sem několik foťáků, kamerek do auta, miniDV kamery, atd. atd.... Shrnutí, za mě?
Je to bohužel o ceně. Dlouho sem bojoval s tím, že když se ve specifikaci píše HD, tak to musí natáčet jedna báseň. Prd! Jsou to jen cancy, aby ten krám prodali. U levných zařízení se jedná jen o dopočítávání a žere to akorát zbytečně paměť.
Dobře mi vyšla autokamerka(VGA bez interpolací) v ňákým s-l-e-v-o-m-a-t-u ze 2 tis. na 900, měla rybí oko, záznam v poho, celkem spolehlivost. Pak foťák(u mě CANON SX110IS), co umí PĚKNĚ VGA video se stabilizací. No a na závěr, nechal sem si nadělit sportovní kamerku, se kterou natáčim pod vodou, na kole, na éru. Pecka věc, 60FPS ve FULL HD bez škubání se stabilizací, přechody světlo tma paráda. No, ovšem je to dražší záležitost.
Jo, Janku, ta tvoje klíčenka za pár šušňů natáčí vskutku použitelně. Za ty prachy... Wink
Pokud se člověk chce/potřebuje spolehnout i na to, že se záběr vůbec natočí, tak bohužel musí sáhnout hloubš do kapsy. Tudle chtěl Roman zhodnotit autokamerku za nějakých 7?8 stovek? Říkám rovnou NE! Laughing Sory, jestli se máš na to spolehnout, tak si vyber něco od 3 tis. víc. Bohužel je to tak. Jsme zaplaveni spoustou verků. Když sem potřeboval záběr z autokamerky a zrovna tam půlhodina nebyla, k posr-ní, co bych za to dal, chjo....howk
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalS



Založen: 20 listopad 2010
Příspěvky: 194
Bydliště: Barrandov

PříspěvekZaslal: St 14.květen 2014 07:30:32    Předmět: Odpovědět s citátem

No tohle théma jsem opravdu nemyslel, když jsem to zakládal, ale když jste to předělali tak taky jednu OT. Znám kluka, který také laboroval s klíčenkama a nakonec objevil etalon v tomto oboru kameru GoPro Hero2 která umí poctivé Full HD. Tady mě natočil s Piperem, to videjo už jsem tady myslím dával ale jiné nemám a dle mě je to koukatelný co se týká kvality:
http://www.youtube.com/watch?v=FM1pi2u0tPE
Je to ale o jiných penězích.
No a takhle se bavěj teenageři ve světě, taky točeno s GoPro a řízeno přes FPV.
http://www.youtube.com/watch?v=FbD4Ic2UmLA&list=TLijIfZfhTZfuUDYHcqzhS-wCxs_C-7ks0
_________________________________________
T-rex 700E, T-rex 500, T-rex 450 a nějáké šušníky plošníky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 14.květen 2014 10:57:26    Předmět: Odpovědět s citátem

MichalS napsal:
No a takhle se bavěj teenageři ve světě, taky točeno s GoPro a řízeno přes FPV.
http://www.youtube.com/watch?v=FbD4Ic2UmLA&list=TLijIfZfhTZfuUDYHcqzhS-wCxs_C-7ks0

Jako fanda letových videjí říkám: ÚŽASNÉ Shocked
Jako modelář: éro tomu hovadu rozšlapat, kameru mu narvat do pr*ele a zakázat pobyt v ČR Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalS



Založen: 20 listopad 2010
Příspěvky: 194
Bydliště: Barrandov

PříspěvekZaslal: St 14.květen 2014 12:39:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Janku, já s nimi nemám nic společného, neznáme se a ani nevím kdo to je. Proto mi nic z výše uvedeného nečiň. Embarassed Jen se mi líbí co všechno jde z letadla natočit.
_________________________________________
T-rex 700E, T-rex 500, T-rex 450 a nějáké šušníky plošníky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 15.květen 2014 18:11:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to taky neříkám tobě Laughing
Dštím tady oheň a síru na "neznámého pachatele", který takhle může pěkně zavařit všem normálním a -tohle slovo používám nerad, je už poněkud zprofanované- ukázněným modelářům.
Na druhou stranu, jak už jsem naznačil, mu tu jeho průbojnost a nezatíženost základními pravidly i trochu závidím, protože záběry jsou to opravdu parádní Shocked

A včil mudruj..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalS



Založen: 20 listopad 2010
Příspěvky: 194
Bydliště: Barrandov

PříspěvekZaslal: Po 19.květen 2014 12:30:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem to sem dal spíše lvůli tomu FPV (First Person View) systému, asi jste si všimli, že to řídí někde pod Petřínem a lítá až na Staromák. Měl by tam mít návratovej GPS modul, kterej sám dokáže převzít řízení a dle souřadnic a GPS se vrátí s letadlem k místu startu. Dokonce to udržuje stanovenou výšku. Ale uznávám, že to lítání ve městě je porušení všech bezpečnostních pravidel.
_________________________________________
T-rex 700E, T-rex 500, T-rex 450 a nějáké šušníky plošníky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalS



Založen: 20 listopad 2010
Příspěvky: 194
Bydliště: Barrandov

PříspěvekZaslal: Út 27.květen 2014 11:02:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak včera byl ten díl seriálu „Clona“ na ČT1 a tam létal synátor Mates s S BACHem od RC Factory.
Ten herec jen drží rádio a dělá, že pilotuje.
Za kamerou stojí Mates a řídí to.
tady je link, čas 29:20
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10520084536-clona/
(všiměte si toho visu na závěr, tento prvek mě stál hodně šedivých vlasů)
_________________________________________
T-rex 700E, T-rex 500, T-rex 450 a nějáké šušníky plošníky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Út 27.květen 2014 13:25:17    Předmět: Odpovědět s citátem

MichalS napsal:
Tak včera byl ten díl seriálu „Clona“ na ČT1 a tam létal synátor Mates s S BACHem od RC Factory.
Ten herec jen drží rádio a dělá, že pilotuje.
Za kamerou stojí Mates a řídí to.
tady je link, čas 29:20
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10520084536-clona/
(všiměte si toho visu na závěr, tento prvek mě stál hodně šedivých vlasů)


sem si hlavně fšim, jak s tim praštil při přistání, ale to byl určitě režisérův záměr, aby mu ta holčička mohla říct: "teda tati s tebou bych lítat nechtěla" - nebo tak nějak. jinak gratulace k průniku do světa šoubyznysu Very Happy
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalS



Založen: 20 listopad 2010
Příspěvky: 194
Bydliště: Barrandov

PříspěvekZaslal: Út 27.květen 2014 14:08:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky Romane, pro nás je to spíše šou než byznys, ale máš pravdu přesně tak to bylo. Natočili jsem takovejch nouzovejch přistání asi patnáct (a to byly podstatně drsnější), a kupodivu to tomu holomkovi docela šlo (jinak u jinejch obratů co trénujeme bych o něj nejraději přerazil rozporku) ale tohle mu fakt nedělalo problém, po každým bylo letadlo znovu schopno létat.
_________________________________________
T-rex 700E, T-rex 500, T-rex 450 a nějáké šušníky plošníky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Út 27.květen 2014 21:11:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Hustýýý. Tam dokonce hraje kámoš koukám, že ani nic neřek..
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Zajímavosti, novinky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk