Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Máme sousedy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Zajímavosti, novinky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: St 16.červenec 2014 23:26:56    Předmět: Máme sousedy Odpovědět s citátem

Zřejmě máme nové sousedy. Dneska při odjezdu z letiště jsme s MirkemVe viděli lítat někoho na kopci za dálnicí. Jeli jsme se podívat s čím se tam lítá a pozvat je k nám na letiště. Když jsme přijeli zjistili jsme, že na kopci za dálnicí je vykolíkovaný prostor s cedulkama "soukromý pozemek" a "modelářské letiště LMK Praha 12."
Odkaz na jejich stránky
http://www.lmkpraha.cz/.
Podle získaných informací mají pronajatý kus pozemku na kterém provozují modelářské letiště. Mohou prý létat i se spalováky. Debata s přítomnými pány byla v pohodě. Jsou modeláři a vědí co modelářský provoz obnáší. Na 35 nebo 40 prý nelítá nikdo z nich. Takže potkat se s frekvencema by nemělo hrozit. Pro úplnost přidám fotku, kde se naši sousedi nacházejí [img] http://img9.rajce.idnes.cz/d0901/3/3252/3252528_d384b4dac66cebeda98f50ade6e1cf1a/images/Sousedi.jpg [/img].
Myslím, že dobrá zpráva je to zejména pro kluky se spalováky. Pánové se tvářili přístupně a otevřeně a neměli potíž s hostem se spalovákem. Bylo by dobré vybudovat dobré sousedské vztahy. Nejsou to konkurenti, ale kolegové modeláři. Prosím proto všechny členy, pokud se dostanou do kontaktu s členy klubu LMK Prahy 12 o normální a vstřícný přístup.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 17.červenec 2014 15:54:08    Předmět: Odpovědět s citátem

No jo, to je ta mulda nad silnicí před vjezdem do tunelu Shocked
Zkoušeli jsme tam onehdy svahovat, to se ale okruh teprve stavěl a nebyl na něm žádný provoz. Osobně se mi to zdá právě z toho důvodu né moc šťastné místo, ale jestli se při létání drží směrem od silnice k Točné (tím myslím vesnici), není to asi žádný problém. A pravděpodobně jako klub budou mít nějakou dohodu s letištěm, když jsou hluboko v točenské ATZ, ale to jen spekuluji, nic o tom nevím.

Tak bychom mohli někdy udělat "družební setkání" u nich na kopečku Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalS



Založen: 20 listopad 2010
Příspěvky: 194
Bydliště: Barrandov

PříspěvekZaslal: Čt 17.červenec 2014 16:05:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Také jsme viděli něco poletovat za dálnicí, když jsme jeli okolo, ale že tam bude ofiko modelářský klub by mě nenapadlo. Fungují od roku 2012, ale tady na tomto místě, dle jejich stránek, až od 14.7.2014. V seznamu členů mají i jednu aktivní modelářku, v tomhle bych si dovolil říct, že mají před námi navrch.
_________________________________________
T-rex 700E, T-rex 500, T-rex 450 a nějáké šušníky plošníky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Čt 17.červenec 2014 22:41:02    Předmět: Odpovědět s citátem

MichalS napsal:
Také jsme viděli něco poletovat za dálnicí, když jsme jeli okolo, ale že tam bude ofiko modelářský klub by mě nenapadlo. Fungují od roku 2012, ale tady na tomto místě, dle jejich stránek, až od 14.7.2014. V seznamu členů mají i jednu aktivní modelářku, v tomhle bych si dovolil říct, že mají před námi navrch.
A možná mají i víc těch, co se starají (sekání, apod.)... Rolling Eyes
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Čt 17.červenec 2014 22:43:32    Předmět: Odpovědět s citátem

jestli vstoupíme do nějakého SMČR, tak emigruju do východního německa... Rolling Eyes
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalS



Založen: 20 listopad 2010
Příspěvky: 194
Bydliště: Barrandov

PříspěvekZaslal: Čt 17.červenec 2014 23:47:04    Předmět: Odpovědět s citátem

radekc napsal:
MichalS napsal:
Také jsme viděli něco poletovat za dálnicí, když jsme jeli okolo, ale že tam bude ofiko modelářský klub by mě nenapadlo. Fungují od roku 2012, ale tady na tomto místě, dle jejich stránek, až od 14.7.2014. V seznamu členů mají i jednu aktivní modelářku, v tomhle bych si dovolil říct, že mají před námi navrch.
A možná mají i víc těch, co se starají (sekání, apod.)... Rolling Eyes


Podívej kdybys tam byl tak, by jsi viděl že jsem sekal ale bohužel ani jednou neletěl. Prostě jsem si po určité zkušenosti dal limity, kdy můžu a kdy to prostě dělat nebudu. Vzhledem k dětskému hřišti kde byly děti prostě lítat s vrtulníkem nechci, váží 5 kil a může se s ním lehce způsobit i smrtelné zranění. Proto by bylo dobré kdyby jsi se na problém podíval i z toho hlediska kdo a jak může plochu využívat (chodit tam jen sekat trávu by asi nikoho nebavilo). Provoz velkých modelů je tady riskantní, to ať se na mě nikdo nezlobí. Já bohužel teď už nic jiného nelítám, tím pádem letiště tolik nevyužívám a trávu jsem letos sekal jen podruhé. Pro úplnost synek tam vylítal za tři hodiny tři baterky po asi 5ti minutách, což opravdu není nic světoborného.
_________________________________________
T-rex 700E, T-rex 500, T-rex 450 a nějáké šušníky plošníky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Pá 18.červenec 2014 09:20:44    Předmět: Odpovědět s citátem

MichalS napsal:
radekc napsal:
MichalS napsal:
Také jsme viděli něco poletovat za dálnicí, když jsme jeli okolo, ale že tam bude ofiko modelářský klub by mě nenapadlo. Fungují od roku 2012, ale tady na tomto místě, dle jejich stránek, až od 14.7.2014. V seznamu členů mají i jednu aktivní modelářku, v tomhle bych si dovolil říct, že mají před námi navrch.
A možná mají i víc těch, co se starají (sekání, apod.)... Rolling Eyes


Podívej kdybys tam byl tak, by jsi viděl že jsem sekal ale bohužel ani jednou neletěl. Prostě jsem si po určité zkušenosti dal limity, kdy můžu a kdy to prostě dělat nebudu. Vzhledem k dětskému hřišti kde byly děti prostě lítat s vrtulníkem nechci, váží 5 kil a může se s ním lehce způsobit i smrtelné zranění. Proto by bylo dobré kdyby jsi se na problém podíval i z toho hlediska kdo a jak může plochu využívat (chodit tam jen sekat trávu by asi nikoho nebavilo). Provoz velkých modelů je tady riskantní, to ať se na mě nikdo nezlobí. Já bohužel teď už nic jiného nelítám, tím pádem letiště tolik nevyužívám a trávu jsem letos sekal jen podruhé. Pro úplnost synek tam vylítal za tři hodiny tři baterky po asi 5ti minutách, což opravdu není nic světoborného.
Zbytečně sis to vztáhnul na sebe .. Rolling Eyes
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Pá 18.červenec 2014 10:22:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Hoši hoši, takoví velcí a budou se tu škádlit Laughing
Nechte si střelivo na důležitější záležitosti, nikdy nevíme odkud co přijde (rád bych se pletl, ale s novým velkým hřištěm něco přijde, dřív nebo později).

Jak jsem koukal na stránky našich kolegů, vypadá to zatím spíš na takovou "one man show", jednočlenný výbor, nedodělaná témata, 2 roky nedopsaný článek, při pěti členech určitě nemají ani víc lidí na sekání (Radku!). Jestliže i při tom si dokázali sehnat a pronajmout plochu na létání, smekám a držím jim palce, ať už u toho zůstanou nebo ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: Pá 18.červenec 2014 10:50:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Podívejte se prosím do klubového fóra. Sekce "Ruzná sdělení"
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Pá 18.červenec 2014 12:13:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Já před kolegy z LMK Praha 12 smekám. Dokázali si sehnat své letiště - a že nemají zatím rozjeté stránky - vždyť oficiálně začali vlastně teď, určitě se jim to rozběhne. Co se týče našeho lítání na letišti, jsem rád, že tam jsme a že je to tak, jak to je. Za ta léta žádný problém nebyl, věřím, že ani nenastane. Modelářská kázeň je , podle mého názoru, na vysoké úrovni.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 21.červenec 2014 12:48:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Ivan napsal:
Podívejte se prosím do klubového fóra. Sekce "Ruzná sdělení"

MichalH napsal:
..a že nemají zatím rozjeté stránky - vždyť oficiálně začali vlastně teď, určitě se jim to rozběhne..

Já jim nic nehaním, mají tam například moc pěkné fotky.
Jen jsem byl zvědavý, jak autor článku dopadl s tou reklamací.. před dvěma roky Laughing Laughing

PS. Pokud se někomu moje komentáře nelíbí, mohl by mít aspoň tolik slušnosti, aby mi to řekl do očí, případně odpověděl tady na webu. Od toho, myslím, podobná diskuzní fóra jsou. A né že se budu někde tajně, oklikami a skoro šeptem dozvídat, že jsem něco řekl špatně Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: Po 21.červenec 2014 15:50:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Janek napsal:
mohl by mít aspoň tolik slušnosti, aby mi to řekl do očí, případně odpověděl tady na webu....


Tak až se potkáme ... Shocked
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 21.červenec 2014 18:06:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle tema je snad zacarovane Shocked Ja jsem taky nemyslel na tebe, stejne jako Radek urcite neosocil MichalaS.

Mam napad, ukoncime to tady a reknem si to na letisti nebo nekde u piva Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Po 21.červenec 2014 19:07:28    Předmět: Odpovědět s citátem

BOX . . .BOX . . . BOX . . . . Razz
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Čt 26.březen 2015 16:09:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak tam občas hodím oko z naší plochy, už delší dobu jsem tam žádný model ve vzduchu neviděl. Je ale možné, že lítají jindy než já. Jak jsem nahlédl na jejich oficiální stránky, poslední aktualizace je tam ze srpna 2014. Doufám jen , že jim to tam nikdo nějak nezkomplikoval.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Zajímavosti, novinky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk