Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pro hračičky - levné hodinky s výškoměrem

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 15.září 2014 22:43:20    Předmět: Pro hračičky - levné hodinky s výškoměrem Odpovědět s citátem

V náhlém pominutí smyslů jsem si koupil v Lidlu hodinky Crivit.
Nevypadají špatně a kromě toho, že ukazují čas (což se dá u hodinek celkem očekávat Laughing ) mají též pět nezávislých budíků (to dobře využiji v práci) a navíc teploměr, barometrický výškoměr a digitální kompas. Za necelých šest stovek nekupte to Wink

Ovládání jsem se naučil za půl hoďky a začal testovat Laughing

Teploměr má smysl, pouze pokud hodinky delší dobu leží, jinak je údaj pochopitelně zkreslený tělesnou teplotou. Ovšem on je tam spíš pro jiný účel, viz. dále.

Kompas má dokonce možnost zadání magnetické deklinace a jakési kalibrování, funguje na první pohled dobře, ale při přesném ověření má takovou toleranci, že se dá použít spíš jako základní orientace, rozhodně ne místo buzoly pro orientační běh! Ale na vyvedení z lesa pro zbloudilé houbaře postačí Wink

První co mě překvapilo, že výškoměr reaguje v reálném čase, doslova na každé zvednutí ruky nad hlavu. Hned potom, že má teplotní kompenzaci, a to dokonce velmi funkční! Tady je asi ten smysl zabudovaného teploměru. Čidlo teploty sice pracuje mnohem pomaleji než barometrické, ale po vyrovnání teplot, např. po sundání hodinek z ruky nebo odchodu z bytu do chladu, se údaj vrátí přesně na původní hodnotu. Což může vypadat jako samozřejmost, ale mají (nebo aspoň mívaly) s tím problém i mnohem sofistikovanější výškoměry.
Dále má velmi slušnou stálost, takže pokud se vrátí do stejné výšky, ukáže opět stejnou hodnotu. Což také není tak samozřejmé jak to vypadá. Výchozí údaj se dá pochopitelně libovolně nastavit do plusu i mínusu (nadmořská výška, nula před barákem nebo třeba -150m na přistávačce pod kopcem), dále má výškoměr paměť na nejvyšší a nejnižší dosaženou výšku, sčítá nastoupané a vyklesané metry, ukáže počet zdolaných kopců a má i primitivní grafický záznam výškového profilu trasy. Za ty peníze srandy až až Laughing
Takže už mám omrknutou výšku kdejakého kopečku v okolí, hloubkový profil trasy Metra -C-, vím proč cestou na chalupu je vždycky nejvíc sněhu kolem Milína (jasně, protože je to nejvyšší úsek cesty, i když to tak vůbec nevypadá) a dneska jsem hodinky povozil v Blaníku Shocked
Jak to vypadalo je vidět na fotkách:






Po jednom letu, výška na zemi s rozdílem pouhý -1m, max. výška 151m. On-line údaj z Duplexu za letu byl 149m:



Po dvou letech, údaj na zemi byla čistá nula, max. výška 162m, Duplex dával 159m:



Tak co? Já myslím, že to stálo za to, zvlášť když jsou to pořád především hodinky pro každý den Very Happy

PS. Jsem zvědav, jakou budou mít životnost. Až odejdou, určitě to sem napíšu Wink

edit: náhodou jsem na tenhle příspěvek zabloudil a samozřejmě zase nešly fotky z Rajčete. Tak jsem je tam naházel zpátky.. ne že by na tom dneska záleželo, ale nemám rád, když mi někdo brání používat MOJE VLASTNÍ fotky podle MÉHO VLASTNÍHO uvážení Twisted Evil Hovada Rajčatový Exclamation


Naposledy upravil Janek dne St 16.listopad 2016 19:32:15, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Po 15.září 2014 23:13:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Čéče, to je dobrá hračička.
Trochu jsem přemýšlel nad tím, že je máš tak dlouho už... "Po dvou letech, údaj na zemi..." Laughing než mi to došlo. Wink
Příště je taky vezmi, budeme tipovat výšku Wink
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Út 16.září 2014 10:12:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Technický pokrok běží mílovými kroky. Příští hodinky budou s gépeeskou a napojením na přijímač. Pustíš Blaníka z balkónu, on si zaletí na Točnou zalítat a pak ti zavolá do práce, že už je zase doma. To bude ušetřeného času Exclamation Rolling Eyes
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Út 16.září 2014 12:47:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Srandicky, srandicky Laughing
Jen pockej, aby za chvili nebylo neco takoveho povinne, kvuli bezpecnosti Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Út 16.září 2014 12:56:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Fakt je, že uvažuji o rychloměru, výškoměru a klaxonu pro přistávání na Pomaluse. Aby se mi to ovládání nevymklo z ruky.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk