Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kvadrokoptéra ze Sapy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Ne 29.červen 2014 14:00:13    Předmět: Kvadrokoptéra ze Sapy Odpovědět s citátem

Dnes jsem se zúčastnil jako divák nákupu kvadrokoptéry v Sapě. MilanU tam zakoupil za patnáct stovek 60 cm kvadrokoptéru na 2,4 GHz s šestiosým gyrem. Vietnamec (zřejmě majitel kamenného RC obchodu) nastartoval v krámě stejný rozbalený vehikl ( v návodu tomu říkají vehicle), polétal v krámě, otevřenými dveřmi vylétl ven, předvedl raketovou stoupavost, neuvěřitelnou stabilitu, střelhbitý loping a přistál u nohy. To vše v opravdu silném větru. Balení obsahuje vehikl ( má masivní ochranný EPP rám) , vysílač s displejem, náhradní vrtule, pohonný dvoučlánek Li-po a síťový nabíječ s balancérem, je třeba jen dokoupit tužkové články do vysílače. Po téhle předváděčce to Milan nemohl nekoupit. U nás na zahradě jsme se chvilku potýkali se spárováním ( návod je přece pro blbce), potom Milan hned napoprvé absolvoval naprosto klidný a stabilní let pod ořechem mezi zahradním nábytkem a vehikl spolehlivě přistál na předem určeném místě. Dá se k tomu dokoupit několik přídavných zařízení - stříkačka na vodu, bublifuk, něco, co střílí jakési projektily, nosič břemen s uvolňovačem, samolepící pásek s ledkami po celém obvodu a kamera. K dispozici byla jen kamera a světýlka - pásek. Vysílač umožňuje ovládání přídavných zařízení.
Vehikl mě tak nadchl, že svádím těžký vnitřní boj, abych si pro to hned nejel taky. No, uvidíme. (Hodil jsem to na váhu - 265g s baterkou)
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Ne 29.červen 2014 20:18:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Jdu zavolat Milanovi, jak mu to lita . Laughing A tobe Michale nestaci vrtulnicek z toho sameho mista prodeje? Nako se nam tu zacina rozmahat heli, ci neco copter manie Rolling Eyes Maj zejtra otevreno? Laughing
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Po 30.červen 2014 14:05:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Za dva tisíce tam mají osmdesáticentimetrovou šestikoptéru.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 30.červen 2014 18:35:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajímalo by mě, kam tohle a podobná zařízení řadíte (myslím tak nějak vnitřně, pocitově) -mezi modely, nebo mezi hračky Laughing ?

Jako příklad: pořád udržuju v provozu pokojový minivrtulníček s IR ovládáním (Radek ví Wink ) a občas si s ním s chutí zalétám. Ale ani v náznaku to nepovažuju za modelařinu, nýbrž za hračkářství.. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Po 30.červen 2014 20:01:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Já osobně to řadím ty mnohokoptéry jednoznačně mezi příjemné hračky ( znáte můj názor na kupované hotové modely). Pro ovládání musíš vědět co je vlevo a vpravo, dopředu a dozadu. Ne, že by to lítalo zase úplně samo ( myslím ty levnější), ale je to nejjednodušší ovládání létajícího přístroje. Na druhou stranu, je to zázrak techniky, aspoň pro mne. Velké programovatelné profikoptéry s GPS a pod. mi už spíš připomínají inteligentní roboty. Závěr - multikoptéra ze Sapy je za ty peníze i funkčně úžasná hračka pro malé i dospělé kluky.

Laughing
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalS



Založen: 20 listopad 2010
Příspěvky: 194
Bydliště: Barrandov

PříspěvekZaslal: Po 30.červen 2014 20:39:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Přidal bych jednu zkušenost s hexacopterem (6 vrtulek), výborně se hodí na zahánění tchýně popř. jiné nepříjemné ženštiny. Laughing Laughing Laughing
Na průměrně odolnou tchýní si vystačíte s jednou baterkou, na více houževnatou, to už chce nabíječku.
_________________________________________
T-rex 700E, T-rex 500, T-rex 450 a nějáké šušníky plošníky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Po 21.červenec 2014 20:52:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrá zpráva pro svědky leteckého neštěstí na sobotní pivní,grilovací, bazénové a modelářské show u MirkaVe na chatě. Milanova kvadrokoptéra přežila nouzové přistání do bazénu a po vysušení opět létá. Prostě poctivá čínská práce. Dnes mi to volal majitel a pilot. Laughing
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Ne 04.leden 2015 19:59:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Taktéž jsem se stal šťastným majitelem tohoto létajícího aparátu Laughing
Protože mi nevyhovoval mód vysílače, předhodil jsem si ho k obrazu svému a postup jsem strčil jinam jako samostatné téma.
Tak tady je odkaz, páč to s tímto tématem značně souvisí http://www.modelari-tocna.cz/_phpBB2/viewtopic.php?p=14012#14012 Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Pá 20.únor 2015 12:11:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Další zkušenosti z provozu:

POZITIVNÍ:
létající kvadro-vehikl je prima hračka, dá se s tím trénovat doma a blbnout venku i když trochu zafouká. Upravil jsem plošinku pro aku a střídám různé packy od 850 mAh (originál ze sady) až po 1600 mAh, tj. 50-110g bez vlivu na letové vlastnosti.
Originál kamerku nemám, ale pomocí KeyCain Camera z HK se dají točit krásně stabilní videa, jen je potřeba ji co nejvíc oddělit od vibrací, aby se obraz nevlnil. Vyvážil jsem kvůli tomu i vrtule, ale co naplat, 4 motory nějaké chvění produkují pořád.

NEGATIVNÍ:
po necelých dvou měsících provozu (v zimě nijak častého) jsem měnil už dva pohonné motory, naposledy včera.
Nedalo mi to a oba jsem rozebral, podle předpokladu měly oba naprosto shodně uhořelé kartáčky. U jednoho z nich byl i druhý kartáček téměř ubroušený a bez uhlíku, kolem komutátoru spousta kovového prachu (aby ne!).
Takže buď jsou ty motory naprosté šmejdy, nebo jsou v kvadrokoptéře brutálně přetěžované. Vzhledem k dimenzování přívodních kablíků a konektorů bych sázel spíš na první možnost, protože žádné velké proudy tudy téct nemohou. Tak jen čekám, kdy odejde další..
Značení motorů je nečitelné, pořídit kvalitní stejných parametrů bude tudíž trochu problém.

ZÁVĚR: Jestli chcete pořizovat nějaké podobné kvadro-hexa-multi kopto něco, přiražte bankovku a kupte se stříďáky, vyplatí se to Wink !

PS. Měli jste jako kluci autodráhu? Se slzou v oku vzpomínám na motory Mabuchi, které dostávaly v autíčkách neskutečný záhul. Přesto nepamatuji ani jednu výměnu, ještě nedávno jsem měl v ruce zbylé podvozky s úplně zpuchřelými gumami, ale motory fachčily pořád!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bobr



Založen: 21 červenec 2009
Příspěvky: 225
Bydliště: mentálně na Lužinách

PříspěvekZaslal: Pá 20.únor 2015 13:34:08    Předmět: Odpovědět s citátem

A co zkusit motůrky z vyřazenýho serva?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Pá 20.únor 2015 23:27:31    Předmět: Odpovědět s citátem

No to je právě to co nevím -jaké by se hodily nebo nehodily. Jediné, co bych mohl změřit, je napětí..
On i ten rozměr Ø12/10 mm (jsou po stranách zploštělé) a délka 27 mm bez hřídelky je tak možná na nějaké velké standardní servo. A takové už ani žádné nemám Laughing

Počkám, jestli odejde další motor, pak to začnu řešit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bobr



Založen: 21 červenec 2009
Příspěvky: 225
Bydliště: mentálně na Lužinách

PříspěvekZaslal: Ne 22.únor 2015 00:33:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Pár vyřazených serv mám můžu přenechat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Ne 22.únor 2015 06:37:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Proc ne, na zkousku by stacilo jedno.
Ale nevim nevim, co z toho bude za moturek.. a i kdyby pasoval, v jakem bude stavu z vybehaneho serva Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bobr



Založen: 21 červenec 2009
Příspěvky: 225
Bydliště: mentálně na Lužinách

PříspěvekZaslal: Po 23.únor 2015 10:10:53    Předmět: Odpovědět s citátem

spíš je vyběhaná elektronika.Dám to k nářadí a na Točný předám. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 25.únor 2015 12:02:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji Smile
Byla by náhoda, kdyby se to tam fakt hodilo, ale proč to nezkusit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: St 25.únor 2015 21:53:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Janku, už to ani nespravuj. Přituhuje. To vytáhneš na chlastaco-poletovací noční akci u mně na poli a bude průser... Rolling Eyes Otázka času, kdy to dorazí i k nám.
"Letecký prostor nad Paříží, stejně jako nad dalšími obydlenými oblastmi a nad řadou různých objektů ve Francii lze využívat pro drony jen na základě zvláštního povolení státních bezpečnostních a leteckých úřadů. Navíc bezpilotní letouny nesmějí vzlétnout v noci ani mimo tyto úředně vymezené aglomerace. Za porušení pravidel hrozí rok vězení a pokuta 75 000 eur (dva miliony korun)." Zdroj

Těžko říct, co myslí "bezpilotním"... Idea
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 26.únor 2015 14:39:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, svět se posral Shocked Ale to víme už dávno, že ano.

Když někdo dráždí hada bosou nohou, nesmí se divit. Bohužel to pak odnese i ta většina "normálních" lidí, kteří -v tomhle případě- si chtějí jen obyčejně polítat.
Jinak svůj názor na podobné excesy jsem vyjádřil už dávno např. tady a nic na něm neměním:
Janek napsal:
MichalS napsal:
No a takhle se bavěj teenageři ve světě, taky točeno s GoPro a řízeno přes FPV.
http://www.youtube.com/watch?v=FbD4Ic2UmLA&list=TLijIfZfhTZfuUDYHcqzhS-wCxs_C-7ks0

Jako fanda letových videjí říkám: ÚŽASNÉ Shocked
Jako modelář: éro tomu hovadu rozšlapat, kameru mu narvat do pr*ele a zakázat pobyt v ČR Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Pá 27.únor 2015 17:13:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Sem se dneska dovolil se v Sapě optat na motorek do quadrokoptéry. Koukal na mě ten pán, jako bych si z něj dělal legraci. Po chvíli mlčení mi odpověděl: zeptejte se za měsíc. Komunista.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Pá 27.únor 2015 19:14:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Odpoledne mi odešel další motor (v pořadí třetí z těch čtyř původních). Samozřejmě mě napadlo hned cestou doplnit náhradní díly, ale nakonec se mi už nikam nechtělo. Tak ještě že jsem tam rovnou z Točné nejel Shocked

Je to prima hračka, ale ty motory jsou HODNĚ SLABÝ článek..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Pá 27.únor 2015 20:45:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Kvadrokoptoněco ze SAPY je sice malá, jednoduchá a nevýznamná hračka, Radkova poznámka mě ale přiměla trochu se porozhlídnout, jak to s těmi drony u nás (a nejen u nás) vlastně je.
Rozmach dronů (tedy nejen multikoptér, ale bezpilotních létajících prostředků obecně) je celosvětová záležitost a kromě občasných problémů s jejich provozem, např. uzavření mezinárodního letiště kvůli nebezpečí srážky s bezhlavě provozovaným dronem (k tomu už opravdu došlo) se o místo na slunci vehementně hlásí armáda, policie, meteorologové a čím dál víc i komerční sféra. Ať už jde o dopravu zboží, letecké snímkování, geodetické práce nebo jiné činnosti. Takže nějaká regulace rozhodně přijde, pro nás je ale zajímavé spíš to, jak se bude vyvíjet létání s drony pro zábavu, řekněme pro "sportovní účely" a zda začlenění dronů do běžného leteckého provozu bude vstřícné, kompromisní nebo likvidační.

Tak např. Pecka modelář má hned na titulní straně webu trochu úsměvné motto "Drony do každé rodiny", doplněné fotkou a lákadlem v podobě zlevnění nějakého typu dronu, tedy multikoptéry.

RC revue (už rok to nekupuji, protože tam nenacházím dost zajímavého, aby to ospravedlnilo cenu jen mírně pod 100,-Kč, ale udělal jsem výjimku a koupil aktuální číslo 2/2015) inzeruje několik multikoptér včetně kamer a přenosu do FPV zařízení, stejně tak jako samotné FPV brýle a přenosový modul. Je tam též recenze kvadrokoptéry, taktéž vybavené kamerou.
Na jiném místě se píše o aktivitách FAI (resp. její Komise pro letecké modely) a KLeM v této oblasti, které směřují ke konkrétním opatřením pro sportovní létání s drony podobně, jako se dnes létá s běžnými modely. Cílem není likvidace dronů, ale jejich začlenění do oficiálních modelářských kategorií, uvažuje se např. o rozdělení na "řízené na přímý dohled" a "vybavené GPS" a podobně, přemýšlí se také o způsobu soutěží.
V rámci setkání vrtulníkářů plánují v Plzni uspořádat první závod multikoptér v ČR. Měl by to být závod kolem pylonů podle jakýchsi prozatímních nebo zkušebních pravidel.

Takže ať už se děje co se děje, z uvedeného lze soudit, že létání s drony je stále ještě legální Laughing

Zajímavý článek o využití dronů v komerční oblasti je třeba tady http://www.podnikatel.cz/clanky/vyuzivate-dron-ke-komercnimu-foceni-a-nataceni-riskujete-velkou-pokutu/ ale to je mimo naši oblast zájmu.

Krásný fórek se povedl už před rokem firmě CZC (CzechComputer), která vypustila na Apríla fiktivní video o zahájení dopravy malých zásilek z jejich e-shopu až do domu pomocí dronů, rozhodně stojí za podívání https://www.youtube.com/watch?v=tumMCROBGZk.
Pak to uvedli na pravou míru sestřihem failů z natáčení https://www.youtube.com/watch?v=8c86C_jb-NM, ale myslím že hodně lidí uvěřilo Laughing

No a jak dokáže šikovný jedinec popularizovat a využít létání s běžně dostupným dronem je třeba tady http://www.copterdji.cz/.

Tož se necháme překvapit. Sice se tomuto způsobu létání nehodlám nijak víc věnovat, ale zatrhnout to všem by byla asi škoda Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: So 28.únor 2015 11:56:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Janek napsal:
Odpoledne mi odešel další motor (v pořadí třetí z těch čtyř původních)....


Janku já mám doma tři (slovy 3) snad Question Question Question dobré motory. Co ty na to? Dáme to spolu dohromady? Very Happy
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Ne 01.březen 2015 14:53:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud to má být nabídka náhradních dílů, jsem pro Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Ne 01.březen 2015 16:24:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Janek napsal:
Pokud to má být nabídka náhradních dílů, jsem pro Laughing


Nabídka k sňatku snad vypadá jinak? I když . . . . .

Jo. Vyměníme si pár náhradních dílů Wink
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Ne 01.březen 2015 16:33:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Našel sem v šuplíku tyhle dva motory:

FF-050SK-11170 a PPN13KA11C (29103 PK)

Požádal jsem o radu pana Gugla a ten je zná, ale . . . . .
Jelikož těm trpaslíkům co běhaj drátama nerozumím, stejně nevím jestli by se daly použít na qadrokopču.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 02.březen 2015 10:45:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Kaiser napsal:
FF-050SK-11170 a PPN13KA11C (29103 PK)

.. nevím jestli by se daly použít na qadrokopču.

No, to je právě ono. Vypadají tak, ale nedaly Sad
Mají průřez o nějaký milimetr větší než motůrky v kvadrokoptéře (Ø12/10, tyhle oba mají Ø15/12), takže do šachtet na konci ramen se prostě ne a ne a nevejdou a nějak to upravovat by byla pěkná pakárna. Také otvory pro šroubky v čele motoru jsou jinak, kvadro je mají v ose čela, tady u těch jsou úhlopříčně. Tím pádem je zbytečné zkoumat, jaké mají elektrické vlastnosti..
Ale nevzdávám to, někde ty správné existovat musí (hlavně aby byly v lepší kvalitě) Wink

Za nabídku k sňatku.. tedy náhradních dílů děkuji, domluvíme se přístrojem starého Belly Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bobr



Založen: 21 červenec 2009
Příspěvky: 225
Bydliště: mentálně na Lužinách

PříspěvekZaslal: Po 02.březen 2015 11:28:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám dva motůrky z h 81 9.93+11.98 výška15.13 bez hřídelky.na ní je pastorek.Standartní serva mají pravděpodobně mabušáky 181
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 02.březen 2015 21:27:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak mě ještě napadlo, potom co jsem psal o těch "šachtách" na motory, jestli tam třeba nejsou jen špatně chlazené Wink
Vypadalo to jako dobrá myšlenka (napadlo mě to venku, takže jsem se nemohl hned přesvědčit), bohužel teď koukám, že to asi k ničemu nebude. Motor nemá žádné zvláštní chladicí otvory a šachty jsou poměrně dost otevřené a nahoře kratší než motor. Jediné díry v plášti -v místě komutátoru- jsou tudíž nad koncem šachty a přístupu vzduchu nic nebrání.
Takže opět zbývá jen původní vysvětlení -že je to šmejd Evil or Very Mad

To je zvláštní, na jak dlouho nás taková pí..tomina zaměstná, co Laughing Laughing ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Út 03.březen 2015 15:27:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Very Happy Very Happy Very Happy
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Ne 05.duben 2015 21:03:11    Předmět: Odpovědět s citátem

S pomocí náhradních dílů od Romana (tedy v podstatě druhé kvadrokoptéry s odpáleným motorem) jsem opět zprovoznil tu svoji, tak jsem zvědav, jak dlouho vydrží letuschopná. Mimochodem na té od Kaisera byly kaput rovnou dva motory, tedy jeden zjevně a druhý po bližším odzkoušení Confused Budu si snad muset udělat nějaký jednoduchý test-přípravek, honit drona po předsíni a hledat vadný motor je dost úchylná zábava Laughing

A konečně se mi povedlo (kombinací ze tří kusů) přečíst napůl smazané označení motoru: LV-N50-3025/34.5 Wink
Jenže je to stejně na nic, žádný odkaz z vyhledávače zatím nevedl k výrobci, ale jen k dalším podobně postiženým uživatelům Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Ne 28.červen 2015 12:12:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen pro pořádek a kontinuitu záznamů -další motor odešel už někdy v květnu, přestože četnost létání se výrazně snížila. Ztrácím přehled, jestli to byl původní, vyměněný nový nebo vyměněný od Romana.
Od té doby leží stroj na skříni, nějak mě přešla chuť Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk