Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Měsíc srpenec 2015
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Kdo kdy bude / Co se děje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Ne 02.srpen 2015 12:37:38    Předmět: Měsíc srpenec 2015 Odpovědět s citátem

A mame tu novy mesic.
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
helium



Založen: 06 duben 2008
Příspěvky: 492
Bydliště: modřany

PříspěvekZaslal: Ne 02.srpen 2015 13:13:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejak po druhy se na chvili objevim
_________________________________________
... bude hůř
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Ne 02.srpen 2015 13:25:27    Předmět: Odpovědět s citátem

U Benesova teda uz asi hodinu prsi... Rolling Eyes
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Po 03.srpen 2015 12:43:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Na půl třetí jsme se domluvili s Jozefem. ( Penzisti můžou, kdy se jim zachce).
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 03.srpen 2015 22:05:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Provokatére Exclamation Ale počkej, budu teď mít nějaké volno v týdnu a když se mi zachce, půjdu lítat třikrát denně.. co třikrát, pětkrát denně půjdu Laughing Laughing
Letos se mi tedy ještě nechtělo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Út 04.srpen 2015 14:32:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Mno nevim, kdy se jim zachce - tudle jsem zaslechl, že maj nejdřív poletovat záclony Very Happy Very Happy Very Happy
(což teda musím poctivě přiznat, že někdy ideální letové počasí naruší priority po domácí bouřce Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 05.srpen 2015 09:27:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Zachtělo se mi asi tak na 10.h, než zas bude pětatřicet ve stínu. A pokud vím, dorazí i někteří důchodci Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 05.srpen 2015 14:28:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Dorazili nejen důchodci, takže jsme se sešli dokonce ve čtyřech lidech.

Bohužel elementálové nebyli dnes -přinejmenším některým z nás- nakloněni, takže Blaníka jsem radši ani neskládal (přitom termička tam byla, o tom není pochyb) a Hoga jsem při druhém letu díky triviální nepozornosti docela slušně načechral o matičku zem Shocked

Pár fotek jsem poslal Radkovi, tak snad bude mít někdy čas hodit je na web Wink

PS. Myslím, že jít podruhé, potřetí, natož popáté se mi dneska už chtít nebude Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daniel.vrsek



Založen: 18 květen 2015
Příspěvky: 22
Bydliště: Opatov

PříspěvekZaslal: Čt 06.srpen 2015 13:28:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Dneska se taky určitě někomu zachce, ne? Very Happy venku je krásně, tak se toho musí využít Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helium



Založen: 06 duben 2008
Příspěvky: 492
Bydliště: modřany

PříspěvekZaslal: So 08.srpen 2015 12:39:23    Předmět: Odpovědět s citátem

premejslel jsem, ze dneska pujdu, ale teplomer ukazuje 40 stupnu, tak si to asi rozmyslim .... ale mozna k veceru by to slo
_________________________________________
... bude hůř
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: So 08.srpen 2015 19:51:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Nešlo. Jde to jedině brzy ráno, od 3:00 do 6:00. To je asi 25 stupňů.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helium



Založen: 06 duben 2008
Příspěvky: 492
Bydliště: modřany

PříspěvekZaslal: So 08.srpen 2015 20:21:35    Předmět: Odpovědět s citátem

nešlo, koukam na teploměr, a venku jsou úplně všechny stupně
_________________________________________
... bude hůř
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: So 08.srpen 2015 20:32:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Byli jsme ráno s Jožkou a Honzou Kvardou, já jsem odpadl první. Ale musíme si zvykat, prý už to jiné nebude. Rolling Eyes
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Ne 09.srpen 2015 04:31:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Kaiser napsal:
Nešlo. Jde to jedině brzy ráno, od 3:00 do 6:00. To je asi 25 stupňů.

Skoro jsi to strefil. Je 4.31h, jedu do prace a venku je 23 st, fakt peklo Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Ne 09.srpen 2015 15:21:13    Předmět: Odpovědět s citátem

MichalH napsal:
...musíme si zvykat, prý už to jiné nebude. Rolling Eyes

Šel bych si chvíli zvykat tak před 7.h večer, to už snad bude trochu lidsky. Ale nechce se mi samotnému Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Ne 09.srpen 2015 18:01:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Sobota mě nakrkla vlastní blbostí, ve snaze být na zemi před průletem dvojice ér na dráhou Točný jsem při přistávání Soliuse trefil kozu pod velmi šikovně umístěným Spitfirem. Budu získávat nové zkušenosti z opravy promáčklého Elaporu na křídle Crying or Very sad
Podle současné předpovědi se možná vyskytnem zítra kolem 9, snad se prcek konečně nebude prát s větrem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Ne 09.srpen 2015 19:35:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Pánové, kolegové. Vím, že to děláte, ale snažte se spitfirovi za každou cenu ještě víc vyhýbat. Pan Sezemský obcházel spitfira, šel jsem s ním prohodit slovo. Ukázal mi na levé straně trupu u vrtule spitfira dvě dírky v potahu jak od prstu. Velice slušně prohodil, že by to mohlo být od modelu. Ujistil jsem ho, že nevím o žádné kolizi ( což samozřejmě neznamená, že nemohla nějaká být). Stačí, co se spitfirem dělá slunce a vítr, bylo by jaksi zbytečné a nepříjemné, kdyby k plíživé zkáze přispěli i modeláři. Promiňte, musel jsem to napsat.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 10.srpen 2015 09:22:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Michale děkuji, taktéž mě svrběly prsty. Spitfire tam zkrátka je, pravděpodobně bude i nadále a je na nás, abychom se mu vyhnuli, né naopak.

Jinak včera večer pěkné polítání dokonce s mezinárodní účastí (již dobře známý francouzský kolega i s rodinkou Wink ), jen nás trochu -trochu dost- zaskočil silný severní vítr, který se zvedl chvilku po příjezdu na letiště. Turbulence nad lesem a na přistání byly opravdu nepříjemné Shocked
Nicméně se obešly bez následků, na rozdíl od technické závady, která způsobila nouzové přistání a poškození krásného stroje Franty Kohouta (omlouvám se, název typu mi neutkvěl, jen vím že iniciály M.B. neznamenaly v tomto případě Marcel Bloch). Ale prý to nebude až tak složitá oprava.

Zatím nic závazně, ale když to půjde, vyrazil bych dneska navečer znovu, ještě sem písnu později Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 10.srpen 2015 16:39:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Trochu tam fouká, ale na rozdíl od včera z mnohem příznivějšího směru, navíc by to k večeru třeba mohlo lehnout (a třeba ne).
Takže dorazím kolem půl sedmé a uvidíme, jak se to vyvrbí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Po 10.srpen 2015 17:32:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Janek napsal:
Trochu tam fouká, ale na rozdíl od včera z mnohem příznivějšího směru, navíc by to k večeru třeba mohlo lehnout (a třeba ne).
Takže dorazím kolem půl sedmé a uvidíme, jak se to vyvrbí Wink


Mezi tím bys mohl třeba poslat fotky ze Slap. Co ty na to? Very Happy
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 10.srpen 2015 22:06:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Mezi tím jsem stihnul dobít baterky a udělat večeři. Fotky na Rajče jsem nandal chvíli před tím Laughing

Dnešní lítání naprosto super, vítr zpočátku silný, ale JV, čili bez turbulencí a kromě trochu krkolomného směru na přistání žádné problémy nebyly. Postupně se stáčel od J a slábnul, takže nakonec šlo do vzduchu úplně všechno, včetně prvního záletu Albatrose našeho francouzského kolegy Wink

Balili jsme v půl 9 už za šera a díky větru a dloužícím se stínům to byly dneska jediné dvě hodiny, kdy po mě přestal stékat pot!

Jo a ty fotky ze Slap minulý čtvrtek jsou k vidění (a postahování) tady http://jjanek.rajce.idnes.cz/Litani_na_Slapech_6.8.2015/ Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Út 11.srpen 2015 12:04:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Janku, krásné fotky. Ovšem nejlepší je ten bezmotorový kluzák na té první.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Út 11.srpen 2015 17:53:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Fotograf děkuje, snažil se jako vždycky Laughing

Dneska čekám do poslední chvíle, ptž na radaru se od JV blíží nějaká bouřka. Blíží se a blíží se, ale ještě se nepřiblížila, ani z okna nic ošklivého nevidím, takže na půl sedmou dorazím a uvidíme. Když to bude lítací, zůstanu do osmi Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Út 11.srpen 2015 23:18:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Dneska to bylo jak přes kopírák -před půl sedmou na letišti, bezvětří. Šli jsme se s Eryxem pokochat zblízka Pragou Bejby, na které p.Sezemský dělal nějaké seřizovačky odkrytovaného motoru (nádherný zvuk!).. a když jsme se vrátili připravit éra, začalo během okamžiku neskutečně funět! Čuměli jsme na to jak tydýti, protože funělo přímo OD té bouřky, která ne a ne přijít a myslím že nepřeženu, když to ohodnotím na 7-8, chvílemi 10m/s Shocked

Byl to ale hladký J-JV, takže jsem to s Blaníkem otestoval a za chvíli už jsme v pohodě poletovali oba. Nevím jak kolega, já jsem nakonec skoro litoval, když vítr před osmou hodinou zeslábl a stočil se, takže už nešlo dělat "vrtulníková" přistání k noze a muselo se před sednutím trochu víc manévrovat a hlavně přemýšlet Wink

Vylítal jsem tři baterky a uháněl domů na večeři -venku i v bytě bylo naprosto vražedné dusno, prý se za celou dobu nepohnul venku ani lísteček!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 12.srpen 2015 17:01:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro velký úspěch dnes opět kolem půl sedmé, pokud se nepřižene nějaká bouřka (zatím to na to nevypadá, ale chtělo by..) Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: St 12.srpen 2015 20:09:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Chtěl jsem, ale nestihl jsem to. Celý den jsem jsem byl pohroužen do průzračné slapské vody( kupodivu zatím kvete zeleně jen v jedné zátoce nad Živohoští) a obeplouval loď uprostřed jezera. Vůbec se mi nechtělo ven na horký vzduch.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 13.srpen 2015 00:01:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Do vltavské vody jsem se též nořil, stejně jako včera, v Komořanech u bývalého přívozu. Čistá, ovšem ledová, pár temp sem a tam a honem zpátky na sluníčko Laughing

S lítáním jsi o moc nepřišel, respektive při tvém vztahu k větrům (vanoucím) vůbec o nic. Funělo stejně jako včera, ale z horšího směru -V až SV, takže nad plochou poměrně turbulentno. Blaníkovi to samozřejmě nevadilo, ovšem pohoda to moc nebyla Wink Lehlo to až po osmé a to už jsme balili.
Za mě je to pro tenhle týden všechno, čt a pá nestíhám z práce a o víkendu tu nebudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Čt 13.srpen 2015 12:27:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

MODELARI TOCNA INFO: O tomto vikendu se bude konat na nasem placku nejaka akce s detmi a nebude mozne tam litat.

Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ewen



Založen: 17 listopad 2014
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: Čt 13.srpen 2015 17:17:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobry den, chcem sa podakovat,ze v pondelok vecer s nami Janek ostal az do pol 9. Moj otec bol velmi rad, ze sa mohol ucastnit lietania vo vasom klube a dufa, ze bude mat moznost k vam znovu zavitat.

S pozdravom,

Ewen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marys



Založen: 27 březen 2013
Příspěvky: 184
Bydliště: Vrané nad Vltavou

PříspěvekZaslal: Pá 14.srpen 2015 08:27:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Kdo kdy bude / Co se děje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk