Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zpevněné plochy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Místa pro lítání
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr P



Založen: 29 září 2010
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 4 - Braník

PříspěvekZaslal: Út 18.srpen 2015 00:49:45    Předmět: Zpevněné plochy Odpovědět s citátem

O víkendu jsem vyzkoušel dvě místa vhodná pro létání s asfaltovou plochou.
Jedno je kousek od průhonického Makra: 50°0'47.416"N, 14°33'48.989"E. Na kruháku sjezd na Pitkovice a po 100 m odbočit do ulice K Čestlicům (jako k benzínce). Je tam sice zákaz vjezdu, ale pro dopravní obsluhu povolen a modeláři jsou tolerováni. Po 800 m dojedete k asfaltové ploše 100x30 m. Asfalt je místy popraskaný, ale i subtilní podvozek s malými kolečky mého Ligtningu vydržel. Starty a přistání z pevné plochy má své kouzlo, podobně jako voda. Ze tří stran jsou pole a louky, ale na západ je oplocená Dendrologická zahrada. Co čert nechtěl uvolnil se mi jeden motor a spadl jsem na čtyřmetrový strom hned za plotem, tak jsem musel přelézt dvoumetrový plot s ostnatým drátem. Naštěstí se dalo éro setřást a vypadlý motor s vrtulí jsem taky našel.
V neděli jsem po dlouhé době navštívil slepou silničku za Zlatníkama směrem na Jesenici. Odbočuje se doprava u stožáru telefonních antén. Pěkné místo je u stromu co hezky stíní: 49°57'20.134"N, 14°29'23.295"E. Kolem dokola stovky metrů polí nebo luk. Silnička není sice moc široká asi 6 m, ale s mým větroněm rozpětí 2,6 m nebyl problém udělat desetimetrové mezipřistání. Odpoledne přijel modelář s velkým benzínovým akrobatem (cca 2,5 m) a létal na louce blíž k hlavní, asi v těchto místech: 49°57'34.105"N, 14°29'23.180"E. Vypadá to, že někdo udržuje a seká kus louky pro modeláře. Tady by se v pohodě dalo přistát i s větroněm.
Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Místa pro lítání Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk