Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Měsíc červenec 2018

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Kdo kdy bude / Co se děje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Út 03.červenec 2018 10:49:26    Předmět: Měsíc červenec 2018 Odpovědět s citátem

Když nikdo, tak jsem se založení nového měsíce zhostil Smile

Za chvíli pojedu provětrat Soliuse, teplota-tlak-rosný bod-rychlost větru vypadají příznivě ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Út 03.červenec 2018 11:55:28    Předmět: Re: Měsíc červenec 2018 Odpovědět s citátem

HonzaQ napsal:
teplota-tlak-rosný bod-rychlost větru vypadají příznivě ...


Pokud to takhle vydrží i do 18:30, tak sem tam.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: St 04.červenec 2018 00:12:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak v životě, tak i v modelařině je vše jednou poprvé - první vzlet, první přistání, první rozsekané éro ... Dneska jsem trefil poprvé - ulétnuté éro. Před polednem byla na letišti tak krásná termika, že tahala stromy z kořenů, a netradiční vítr od letiště k Cholupicím způsobily, že mé kochání, jakže je to Solius rychle bez motoru nahoře (310 m vario) a daleko se změnilo v pozdní si uvědomění "sakra už ho skoro nevidím, měl bych ho přitáhnout zpět". Mírnou zatáčku a mírné klesání jsem nasadil hned, jak jsem ho přestal vidět nad lesem s tím, že se zjeví. Nezjevil, a za chvíli vario přestalo ukazovat ve výšce 20 m, a při vypnutí a znovuzapnutí vysílačky se mi éro už nepřihlásilo. Následující 2 hodiny jsem procházel les (po té co jsem objel pole mezi lesem a Cholupicemi), bez úspěchu.
Pokud tedy náhodou byste bloumali lesem a natrefilii naň (teda spíše na trosky), odměna vás nemine (3.000,-). Číslo mobilu je v kabince, ale pro jistotu - 602182142. Mapka možného dopadu:

https://1drv.ms/u/s!Aip7sWIxz6X2iMtvSw3Ub1jEtylPEA (proklik ne, třeba zkopírovat celou adresu - ňák mi ten odkaz nejde řádně vložit ...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: St 04.červenec 2018 09:32:14    Předmět: Odpovědět s citátem

To je slušnej flák lesa k prohledání.
Snad se podaří v těch 4. dnech zorganizovat pátrací skupinu. Já jsem pátek-neděle v práci, tak moc nepomůžu, ale držím palce, aby se našel.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Čt 05.červenec 2018 11:56:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Včera jsem procházel les, slézal úbočí cholupického potoka, prodíral se maliním, krčil se v remízkách - prostě vycházku jsem si užil, ale éro nenašel... Až jsem se já ateista začal modlit ke svatému patronu modelářů, i když nevím, který to je.
A on mě vyslyšel - dnes ráno, na den mých narozenin, mi zavolal pan údržbář z letiště Točná, že je Solius v hangáru. Našel ho na konci dráhy v trávě směrem k dálnici. Takže když jsem se ho ve vzduchu snažil najít, přelítl mi mimo zorné pole tam, kde bych ho normálně viděl, a tam jsem ho poslal k zemi Smile
Schytal to přímo na čumák - trup ohnutý do štířího ocasu, motor napasovaný do baterky, který cestou slisoval přijímač a regl. Docela klika, že baterka s načlým obalem nechytla. Z draku éra je nepoškozená výškovka Smile
Takže poučení pro příště - nekochat se na hranici viditelnosti Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jozef



Založen: 09 únor 2010
Příspěvky: 237
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: Čt 05.červenec 2018 15:59:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Včera, než jsem jel na Točnou, jsem si přečetl prvni čast Honzova příspěvku a naštěstí jsem se poučil. Ale to, co se dělo ve vzduchu, stojí za vyliceni. Od 50 m jsem vystoupal na hranici viditelnosti za par vteřin. A nastal boj o to, jak dostat E. Glider dolu. Brzdy naplno a tlačit na hranici max. rychlosti. Dopadlo to výborně, bylo to dobrodružné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Čt 05.červenec 2018 19:17:27    Předmět: Odpovědět s citátem

My jsme dneska s Michalem přijeli na 17. na letiště a hodinu sme přemýšleli v autě, jak ty éra dostat v tom dešti do vzduch a nezmoknout. Nevymysleli jsme to a v 18 jeli dom. Twisted Evil
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdeněk Svoboda



Založen: 17 červenec 2014
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: So 07.červenec 2018 20:01:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud bude zítra ráno slušné počasí , pojedu na letiště.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdeněk Svoboda



Založen: 17 červenec 2014
Příspěvky: 42

PříspěvekZaslal: Ne 08.červenec 2018 13:03:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Ranního polétání v pěkném bezvětrném počasí jsme se zůčastnili dva . Já a můj pes. Létal jsem jen já. Amálka zapoměla letadlo doma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Ne 08.červenec 2018 22:04:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak se tvářil Stepan na vypsanou odměnu za Honzův model, přijal ji ?
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Po 09.červenec 2018 23:17:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Téměř se urazil, když jsem mu ji chtěl dát ... Ani jsme se na Točný osobně nepotkali, tak jsem mu u kluků na věži nechal alespoň láhev fakt dobrého červeného, ať mu ji s díky předají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Út 10.červenec 2018 06:01:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to slušný chlap, vždycky jsem si to myslel.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Ne 15.červenec 2018 14:58:19    Předmět: Odpovědět s citátem

V půl čtvrté jsme tam s jozefem.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Pá 20.červenec 2018 14:04:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Na třetí tam jkdeme s Jožkou.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Pá 20.červenec 2018 20:16:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Vážení kolegové, dávejte si záležet a nelítejte nad dětské hřiště. Byli jsme velmi taktně upozorněni z věže, že se to stalo, zřejmě si nějaký asi právem vystrašený rodič stěžoval . Nebylo by dobré, aby na návštěvníky dětského hřiště padal z provozu leteckých modelů děs a hrůza.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Ne 29.červenec 2018 10:58:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukam co se to tam zobrazuje za šílenosti (v rubrice Kdo kdy bude..). Upozornil jsem Radka, slíbil že se na to podívá Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Ne 29.červenec 2018 11:24:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Janek napsal:
Koukam co se to tam zobrazuje za šílenosti (v rubrice Kdo kdy bude..). Upozornil jsem Radka, slíbil že se na to podívá Wink

Temata od robotu sem odstranil. Ono by to uz konecne chtelo zmigrovat na novou verzi, coz sem chtel udelat uz pred lety, ale nekteri rikali, ze si nechteji zvykat na novy vzhled. Asi nas to ale nemine.
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 30.červenec 2018 16:08:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Radku dík, já na to čumel jak na Ježíška Laughing
Nejdřív jsem myslel, že se zbláznil můj dědeček počítač, ale když mi tablet ukázal to samé..

Pokud jde o novou verzi stránek, přijde asi na to, jak by vypadala a hlavně jak moc rozdílná by byla pro uživatele. Všechno se vyvíjí, ale dokud to funguje, nikomu se nechce učit nové věci, zvlášť nějaké zásadní Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Kdo kdy bude / Co se děje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk