Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Akropyloňák

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Po 04.červen 2007 21:21:06    Předmět: Akropyloňák Odpovědět s citátem

Tak jsem před chvílí dostříkal trup modrým sprejem. Musím říct, že laminování je sranda, kytování, broušení taky ale ta barva se mi moc nepovedla.
Není to žádná tragédie ale k dokonalosti to má daleko. Nejdřív jsem si říkal, že to po zaschnutí trochu zbrousím a přestříkám další vrstvou ale kašlu na to. Zaprvé to není tak hrozný a za druhé na to padla celá plechovka. To už něco váží a další váhu se mi moc nechce přidávat.
Takže teď to bude dva dny schnout, ve středu snad stihnu namontovat motor, serva atd.
Když to dobře dopadne a bude počasí, tak bych ve čtvrtek v podvečer zkusil obnovenou premiéru. Rolling Eyes

Možná let nebude trvat dlouho, to by mě pak alespoň neštvalo, že jsem se tolik nebabral s barvou. Rolling Eyes
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Út 05.červen 2007 14:46:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen technická - jaký typ barvy jsi zvolil (syntetika, akryl aj.)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Út 05.červen 2007 22:03:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Co já vím?! Takovou .... ve spreji Rolling Eyes

Chtěl jsem barvu na laminát odolávající palivu. Maník v SCZ mi něco podstrčil. Ale celkem to ujde.

Dneska jsem namontoval motor a podvozek, zejtra udělám zbytek.

Vyskytly se ale nějaké nemodelářské problémy s časem, tak obnovenou premiéru vidím v nedohlednu. Bohužel. Crying or Very sad
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Evžen



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 81
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: Čt 07.červen 2007 07:06:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdy bude nova premiera akropilonaka Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Čt 07.červen 2007 09:16:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Doufal jsem, že o víkendu. Ale místo montování jsem byl včera lítat. Dneska mám výjmečně volno, tak buď půjdu kutit, nebo lítat Rolling Eyes
Asi spíš lítat. Rolling Eyes
Do neděle to určitě bude, chybí mi tak 2-3 hodiny práce.
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Pá 08.červen 2007 20:15:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak éro je připraveno k druhému záletu.
Domontoval jsem serva, napěchoval baterky a hóóódně jsem zabalil příjmač.
Prázdné pozice v příjmači (je to 8-kanál) jsem zaplnil servokonektory a vzniklý blok konektorů jsem k sobě stáhl páskou. Celé jsem to pak ještě páskou opatrně přitáhl do příjmače tak, aby byly konektory lehce zamačkávány a neměly šanci vyskočit. Docela tomu věřím, tak uvidíme.
Vyjel jsem si na zahradě jednu nádrž a všechno ještě dotáhl a znovu zkontroloval.
Teď dobíjím ještě příjmačovky jsem ready. S ohledem na rakety to vidím asi spíš na neděli podvečer.
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Ne 17.červen 2007 16:14:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak pracuju na výměně nádrže. V pátek se mi u původní letované utrhla měděná trubička a teklo mi všude palivo.
Nádrž byla sletovaná z mosazného plechu na míru - nádherná práce. Bohužel původní majitel (a stavitel) tam nádrž napěchoval a zalepil tak, že nešla vyndat vcelku. Prostě nebylo počítáno s výměnou.
Musel jsem ji částečně rozbrousit a rozstříhat, jinak bych ji ven nedostal.
Dovnitř půjde plastová 280 ml, mám ji doma.
Není sice "na míru" ale pasuje tam velmi slušně. Trochu jsem upravil otvory v motorové přepážce (jiná rozteč trubiček) a budu ji muset nějak upevnit.
Obskládám ji kusy EPP, které k laminátovému trupu přilepím Purexem. Doufám, že se mi podaří odhadnout míru zalepení tak aby nádrž držela ale v budoucnu ji bylo možné vyndat bez destrukce letadla. Wink
Spolu s Purexem zkusím koupit MA 10/7, mohlo by to být lepší.


P.S.HonzoB: samozřejmě, že došlo na zalaminování děr po vypínači. Nádrž je delší a vypínač musím posunout dozadu. Ach jo! Rolling Eyes
Zakytuju a přelepím nějakou samolepkou. Nechce se mi kvůli opravě na ploše velikosti poštovní známky hned zase stříkat trup. Idea
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Ne 26.srpen 2007 12:58:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro ty, co včera nebyli: přehnal jsem to s minimálkou a při přistání jsem žuchnul asi z 1 metru do neposekané trávy.
Pád byl celkem kontrolovaný - jen tvrdší přistání. Plastové šrouby podvozku se utrhly a vlastně se nic nstalo. Zaplaťpánbůh za plast!
Jenom podvozek při odtržení lehce sekl do náběžka křídla. Už je to překytováno, přebroušeno a přestříknuto.
Pozítří to bude suché. Pohoda.
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk