Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mustang od LM

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Út 19.červen 2007 21:18:32    Předmět: Mustang od LM Odpovědět s citátem

Tak mám nakoupeno na novýho mlunoleta www.lm-model.cz/p51b.htm.

Motor bude ten "náš" CF2812 s pevnou vrtulí 7/4
Regulátor sociální 18A Basic (za 580,- Rolling Eyes )
Baterky 3S 1300 mAh (stejné mám do Badia)
Příjmač MZK Sexta Mini www.mzkservis.cz/products.php?curmenu=606 (má hafo funkcí jako TSR, FS a DSP) - tady jsem volil kvalitnější (doufám) a přitom malej příjmač.
Akorát má ukrutně dlouhou anténu Confused

Ještě chybí serva, Polena nemá HS-55 a do jinejch se mi nechce. To asi ale nebude problém sehnat Smile
Zatím nevím, jestli dám 2 na křidýlka, nebo podle "návodu" jen jedno. Spíš se kloním ke dvěma, proto ten šestikanál.

Doufám, že éro přijde tento týden, pan Mašík mi to sliboval.

Vlastně jsem se rozhodoval podle baterek: ke svým tříčlánkům (max. 16A) jsem dokoupil zbytek včetně letadla Wink. Akrobacie s Blade Dancerem mě nějak přestala bavit, proto jsem volil stíhačku.
Mělo by to s tímhle vybavením vážit max. 420 gramů. Doufám, že éro motor zvládne a nebude to šnek.
Taxem zvědavej.
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
petrjin



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Praha 5 - Zbraslav

PříspěvekZaslal: St 20.červen 2007 12:49:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Ach jo, další elektrolet. Spalováky skutečně vymřou.....
_________________________________________
Funtana S 90 2T, ASP 120, 20 ccm
Tiger Trainer, MVVS 8 ccm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mirek



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 18
Bydliště: Praha-západ, Zlatníky

PříspěvekZaslal: St 20.červen 2007 14:23:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale nevymřou, já se spalováka rozhodně nevzdám, i když lítám i s elektrou. Ta je méně náročná na čas. Spalovák si prostě vždycky vychutnám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: St 20.červen 2007 15:24:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Vypadá pěkně ... taky jsem dumal, že koupim nějaký EPPčko (bohužel WWI se moc nedělají) a budu si lítat ... ale asi to skončí tak, že si zase něco postavim ... budu mít dovču na chatě, tak abych se nenudil Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Čt 28.červen 2007 12:16:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak hurá! Dneska mi konečně přišel.
Jelikož ale pro mě je i tato "stavba" nesmírně komplikovaná záležitost, doufám, že to do týdne dobastlím Laughing
Koupím čerstvej střední vteřiňák a aktivátor a jdeme na to.
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Út 03.červenec 2007 08:26:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Taxem dneska zalítával. Sice foukal vítr ale nešlo to vydržet.

Zjistil jsem, že mám moc vzadu těžiště. Sice asi v 1/3 hloubky křídla ale podle návodu má být jen asi v 1/4. Takže musím dovážit vepředu.
To mě štve, protože i přes razantní vyztužení uhlíkem a kyanoakrylátové orgie jsem se s letovou vahou dostal na sympatických 370 g.
Místo gumičkového unašeče dám kužel - ještě nevím, jestli pevný, nebo sklopku (ty jsou těžší Laughing )
Stejně ale budu muset dát k motoru kousek olova, doufám, že to nebude moc.

Skoro se to nedalo řídit. Hrůza! Musel jsem negativy na koncích křídel zrušit a dát dokonce malinko pozitivy a trochu potlačit výškovku. Takhle to alespoň na plný plyn letělo pěkně Wink Vylítal jsem celý baterky ale docela jsem se u toho zapotil.

Je to zatím jednoznačně nejobtížnější éro, které jsem řídil - ale určitě se to po posunutí těžiště změní a bude to houbolet pro důchodce.

Pohon je naprosto dostatečný, i v tom včerejším větru nebyl problém.

Ještě, že jsem šel za barák na tu moji louku s metrovou trávou! Jinak bych asi lepil
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Út 03.červenec 2007 20:55:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem vypálil trup, posunul baterky, vyosil víc motor, přidal 10g olova, dal sklopku 7/4 a ..... fantazie!
Těžiště mám tak 45 mm od náběžky a éro sedí ve vzduchu jak přibitý. Výkon čínského Emaxe pohodovej, lítá (na EPP) poměrně rychle.

Na mluno docela dobrý Laughing , akorát ten zvuk to nemá!

V pátek asi nebudu brát pyloňáka (to máte radost, co?), vezmu jen obě elektriky.

Btw. nevezmete někdo kleštinovej ampérmetr? Docela by mě zajímalo, kolik to žere. Po 9 minutách začaly baterky slábnout, tak jsem šel dolů. Skoro mi to přijde málo. Te´d je mám na nabíječce, uvidíme, kolik se do nich dobije.
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk