Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Variace na japonské téma ...

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: Po 28.leden 2008 22:56:10    Předmět: Variace na japonské téma ... Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,
takže představuji svýj druhý výtvor ... další mluno do mé stáje ... doufám, že vydrží. Má své mouchy, udělal jsem při stavbě spoustu blbostí počínaje špatných zapojením křídélek, takže do první bouračky, kdy to předělám, nemám klapky ... nepovedly se výsostné znaky, bojím se, že ocas je moc malý atd. A doufám, že už všichni zapoměli co jsem tvrdil, že to bude, protože prostě vyšel "bednojd" ... no mě se líbí Cool

Vhledem k špatné předpovědi na víkend udělám zálet asi ve středu dopoledne ... jsem zvědav Wink

Rozpětí 1m, letová váha cca 600g, motor Dualsky 200W

A teď pár fotek ...







Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
aleš



Založen: 02 červen 2007
Příspěvky: 82
Bydliště: Praha 9 - Horní Počernice

PříspěvekZaslal: Po 28.leden 2008 23:26:54    Předmět: Odpovědět s citátem

to vypada vic nez dobre....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: Po 28.leden 2008 23:30:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem hlavně zvědavej, jak bude lítat ... prkno Ruďoch lítá výborně, tady se teď trošku bojim ...

No ať se ti daří se stavbou Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Út 29.leden 2008 14:39:02    Předmět: Odpovědět s citátem

S tím motorem to musí lítat i kdyby to nechtělo. Když si bude každý na Točné stavět co ho napadne, u prodejců hotových modelů nebude mít Točná asi dobrý zvuk. Laughing Vypadá to opravdu japonsky - hlavně s tím Žaponcem u kniplu.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: Út 29.leden 2008 14:58:13    Předmět: Odpovědět s citátem

No po zkušenostech se Stearmanem radši přemotorovávám Rolling Eyes
Michale, až budou prodejci hledat viníka, tak tě rádi obětujeme ... jsme vedeni tvou radou a příkladem ... byť stále nedosahujeme Tvých kvalit Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Út 29.leden 2008 19:39:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Naštěstí jsou i tací nýmandi (prosím nejmenovat), které vlastní stavba děsí a rádi vezmou za vděk i hotovkama, že? Rolling Eyes
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Út 29.leden 2008 21:46:57    Předmět: Odpovědět s citátem

MartinS napsal:
No po zkušenostech se Stearmanem radši přemotorovávám Rolling Eyes
Michale, až budou prodejci hledat viníka, tak tě rádi obětujeme ... jsme vedeni tvou radou a příkladem ... byť stále nedosahujeme Tvých kvalit Wink
Stearman měl motoru dost, asi to nebyla nejšťastnější konstrukce. Docela by mne zajímalo, jestli někomu jinému lítá bez problémů.Co jsem viděl jeho bouračky, řekl bych, že jsi za ně skoro nemohl ( i když u těch mladých kluků člověk neví Very Happy ).
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: St 30.leden 2008 15:06:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak podávám report ze záletu:

Žapončík prošel třemi starty a třemi "přistáními" z čehož plyne, že úplná katastrofa to nebyla (čímž jsem odradil krvechtivé čtenáře od dalšího čtení). První let byl hodně hardcore. Z pojíždění na zemi člověk prd pozná, ale samo jsem měl těžiště moc vzadu (byť už teď mám v čumáku železářství) a díky krátkému trupu to bylo šíleně citlivé. Naštěstí silný motor je silný motor, takže kdykoliv to vypadalo zle, prostě jsem přidal plyn a zlehoučka přitáhl. Přistání jsem zkoušel několikrát, přesto to nevyšlo, prostě zůstal vyset cca metr nad zemí a dolů se mu ne a ne chtělo, až přišlo očekávané, levé křidlo mrsklo pod sebe, pád, hvězda. Naštestí malá výška, malá rychlost, takže krom jedné prasklinky na ocasu beze škod. No a pak jsem postupně přidával železo a zmenšoval výchylky hlavně výškovky až byl třetí let už docela ucházející (přesto by to chtělo ještě víc železa ... bude z toho časem létající kladivo) ... jen ta přistání byla plus mínus pořád stejná ... s plynem nechtěl klesat a bez plynu ta efektní přistávací vývrtka ...
Tož opravim, koupim někdě pořádné olovo (nemá někdo tip ? Vosy radil pneuservis, ale jednou jsem neuspěl a podruhé to ještě nezkusil ... a rybářské potřeby nikde v dosahu nemám) a hurá zase na letiště ...
Souběžně provedl zálet Matyldinýho draka, ale vzhledem k panujícímu téměř bezvětří to bylo víc o běhání než lítání ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: St 30.leden 2008 20:42:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Předně gratuluju k novostavbě a k záletu. Já mám připraveny tři ( slovy 3) éra k záletu, ale na letisko se dostanu nejdřív v pondělí a to zas určitě začnou padat ho.na s hákama a foukat minimálně tajfun. Martine nevím gde bydláješ, ale já sem v pneuservisu celkem uspěl a mám doma asi půl kila olova. Bude ti to stačit? Klidně se s tebou podělím.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: St 30.leden 2008 21:10:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Seš ďábel ... tři letadla ... ty a Michal jste vážnou konkurencí čínských velkovýroben Wink
No nějaké olovo bych uvítal, určitě se nějak potkáme ... já dneska z nouze koupil broky, takže zrovna teď mám v zásadě vyřešeno ... ještě musím vymyslet, jak je tam dát, abych z toho neměl chrastolet Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: St 30.leden 2008 21:22:50    Předmět: Odpovědět s citátem

No vono to s tou konkurencí čajny není až tak horký. Jedno éro k záletu je opravenej MiG3, druhý je vyzbrojený FW190, kterého jsem sice nestavěl, ale dostal jsem ho po menším kreši a opravil a vyzbrojil a to třetí je vnitrolet - dvouplocha FireHawk - právě od mejd in čajna. Koupil jsem ho už vyřezaného a slepit ho byla otázka dvou dnů. Pak ještě chvilku práce s vyzbrojením a teď už jenom čekáme, a čekáme, a čekáme. Confused Nějaký to olovo nasypu do auta a bude tak pořád k dispozici, tak se když tak přihlaš, až se uvidíme.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: St 30.leden 2008 21:26:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Super, dík ...
Ten FW co je zač ? A na MiGa se těšim, ten se ti moc poved Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: St 30.leden 2008 21:46:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdybyste zkusili před osazováním servy ,baterkou atd. trošku s těmi věcmi v trupu (nebo provizorně na trupu) šíbovat, možná byste nemuseli shánět olovo. ( S výjimkou Martinova Japonce bez čumáku). Very Happy Very Happy Very Happy (Případně trochu šetřit vahou na zadku a nedimenzovat to jako náklaďák). Jo a radit i pošklebovat se můžu, už mi bylo šedesát.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: St 30.leden 2008 21:52:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Co by to bylo za stíhačku bez olova !!! A jak bez čumáku, maličkej vykukuje Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: St 30.leden 2008 21:57:55    Předmět: Odpovědět s citátem

MichalH napsal:
Jo a radit i pošklebovat se můžu, už mi bylo šedesát.


To je teď až od šedesáti Shocked Já se domníval, že stačí padesát a návštěva Ruska Smile

Jinak k tématu džapončík je hezkej, ale doporučuji létat jen když bude Helmut na zemi, i když to jsou mocnosti Osy. A olovo by na Helmuta mohlo platit Very Happy
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: St 30.leden 2008 23:34:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Fotka ze záletu (samo před prvním startem ... pro jistotu):



A střeva a nouzové železářství uvnitř Cool

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: Čt 31.leden 2008 17:04:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Michale, tos mi nasadil brouka do hlavy ... ONO TO FAKT NEMÁ ČUMÁK ... ale odpovídá to ídeové předloze ...

No olovo jsem už sehnal (další pneuservis už neodolal mým andělským očím a příslibu využívání jejich služeb Cool ), takže čumák dodělávat NEBUDU !!! Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: Ne 03.únor 2008 21:10:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak musím po dnešním dopoledni konstatovat, že jsem spokojen ... lítá to pěkně, jen je hold znát ten krátký trup. Malá kolečka mají problém s naším hrubým letištěm, ale to se dá snadno vyřešit ... aneb BANZAI Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: Ne 03.únor 2008 21:24:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Sice nevím co je to Banzai, ale lítá ti to hezky. A hlavně je to samo domo a to je na tom to krásný Laughing
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Ne 03.únor 2008 21:41:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky musim rict ze to lita a vypada to moc hezky!!!!!
Video je na webuuuu Shocked
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: Ne 03.únor 2008 21:46:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Pěkné ... příště zkusím přistát lépe Embarassed

Ivane, Banzai byl japonský výlečný pokřik ... něco jako britské Tally Ho, neměcké Pauke Pauke případně ruské Za ródinu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: Po 04.únor 2008 10:32:09    Předmět: Odpovědět s citátem

MartinS napsal:
Pěkné ... příště zkusím přistát lépe Embarassed

Ivane, Banzai byl japonský výlečný pokřik ... něco jako britské Tally Ho, neměcké Pauke Pauke případně ruské Za ródinu Wink


Díky za vysvětlení, jsem zase o něco málo chytřejší Very Happy , ale bohužel jen do doby, než to zapomenu Sad
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: Po 04.únor 2008 10:36:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslím, že i bez této informace se dá docela spokojeně žít a dokonce i lítat Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk