Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Serva x přijímač

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní






PříspěvekZaslal: St 13.únor 2008 20:32:45    Předmět: Serva x přijímač Odpovědět s citátem

Tak teď opravdu nevím. Létal jsem dnes odpoledne a nechtělo to poslouchat. Už venku jsem měl podezření, že je chyba někde v elektronice, tak jsem to doma zkoušel:

Servo křidélek šlo po zapnutí snad do 200% výchylky (to samozřejmě nemohlo ve vývrtce nespadnout, že). Zkusil jsem zapojit jiné servo, to fungovalo správně. Řekl jsem si tedy, že je v háji servo. Jenže když jsem původní servo zapojil přes jiný přijímač, tak fungovalo zas správně. Prostě to konkrétní servo se nesnáší s konkrétním přijímačem (platí to na všech kanálech). Přitom to ale doteď společně pracovalo. A taky se stalo (venku), že nešel vypnout motor (elektro) i když byl plyn úplně stažený; běžel stále naplno, musel jsem vypnout šťávu (akorát nevím, co bych dělal, kdyby se ani pak nezastavil Smile ). Doma to pak šlo zase normálně. No nevíte někdo, čím by to mohlo být? Měl bych to reklamovat? Ale co, když to funguje/nefunguje?

Jo, oba přijímače jsou HSF-05 a potrhlé servo je S75 E-FL, obojí bylo koupeno nové u Pecky (kromě druhého přijímače, který se ale zdá být v pořádku, protože se baví se vším)
Návrat nahoru
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: St 13.únor 2008 20:36:34    Předmět: Re: Serva x přijímač Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Tak teď opravdu nevím. Létal jsem dnes odpoledne a nechtělo to poslouchat. Už venku jsem měl podezření, že je chyba někde v elektronice, tak jsem to doma zkoušel:

Servo křidélek šlo po zapnutí snad do 200% výchylky (to samozřejmě nemohlo ve vývrtce nespadnout, že). Zkusil jsem zapojit jiné servo, to fungovalo správně. Řekl jsem si tedy, že je v háji servo. Jenže když jsem původní servo zapojil přes jiný přijímač, tak fungovalo zas správně. Prostě to konkrétní servo se nesnáší s konkrétním přijímačem (platí to na všech kanálech). Přitom to ale doteď společně pracovalo. A taky se stalo (venku), že nešel vypnout motor (elektro) i když byl plyn úplně stažený; běžel stále naplno, musel jsem vypnout šťávu (akorát nevím, co bych dělal, kdyby se ani pak nezastavil Smile ). Doma to pak šlo zase normálně. No nevíte někdo, čím by to mohlo být? Měl bych to reklamovat? Ale co, když to funguje/nefunguje?

Jo, oba přijímače jsou HSF-05 a potrhlé servo je S75 E-FL, obojí bylo koupeno nové u Pecky (kromě druhého přijímače, který se ale zdá být v pořádku, protože se baví se vším)

Sice nevim komu odpovidam, ale to je ted jedno. Kazdopadne moc nepomuzu, protoze se mi to nikdy neprihodilo a ani nikomu jinemu..
Jedine MichaloviH se smerovka po zapnuti zahadne vychylovala a vzdy musel hodne trimovat. Vysilac MX-12, prijimac??
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka



Založen: 23 listopad 2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha - Hloubětín

PříspěvekZaslal: St 13.únor 2008 20:42:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Omlouvám se, myslel jsem, že jsem přihlášený a nebyl jsem.

Ale aby toho nebylo málo, konám pokusy dál a zjišťuji, že motor se sám! zapíná (při staženém plynu) jen tehdy, je-li také zapojeno to servo. Opět to takto blbne jen při této jediné konkrétní kombinaci. To jsem blázen.

Jinak vysílač to je HITEC Flash 5.
_________________________________________
Elektro Piper BL2805 2xLiPol
RC házedlo 2kanál
Excel 2000 ASP 7,5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: St 13.únor 2008 20:45:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele Jirko, uz to vim, to servo je divny!!! Rolling Eyes
Hod sio fotku do profilu Shocked
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka



Založen: 23 listopad 2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha - Hloubětín

PříspěvekZaslal: St 13.únor 2008 20:48:41    Předmět: Odpovědět s citátem

To vím taky, že je divný! Smile Jenže divnej je taky ten přijímač, protože s tím druhým to funguje. To mám preventivně vyhodit všechny přijímače a serva?
_________________________________________
Elektro Piper BL2805 2xLiPol
RC házedlo 2kanál
Excel 2000 ASP 7,5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: St 13.únor 2008 20:50:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Jirka napsal:
To vím taky, že je divný! Smile Jenže divnej je taky ten přijímač, protože s tím druhým to funguje. To mám preventivně vyhodit všechny přijímače a serva?

To ne, hele spíš by to chtělo vyzkoušet ještě u někoho, serv máme s radkem ted dost Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka



Založen: 23 listopad 2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha - Hloubětín

PříspěvekZaslal: St 13.únor 2008 20:56:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkoušel jsem 3 přijímače (2xHSF-05, 1xHSF-06) a asi 6 serv. Blbne jenom ta jedna konkrétní kombinace (zato ovšem jaksepatří) a to až ode dneška, předtím to třičtvrtě roku šlo normálně. Může to být také vysílačem. Blbý je, že dokud na to nepřijdu, tak nemohu lítat, se spalovákem případně už vůbec ne!
_________________________________________
Elektro Piper BL2805 2xLiPol
RC házedlo 2kanál
Excel 2000 ASP 7,5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: St 13.únor 2008 21:09:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Já si myslim že to bude poták na servu, ale jak říkám myslim, a to znamená h.... vědět. Pokud sám mám taky 05ms a chodí dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka



Založen: 23 listopad 2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha - Hloubětín

PříspěvekZaslal: St 13.únor 2008 21:23:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Nojo, ale jak to, že to s druhým přijímačem funguje? A vadný poťák může ovlivnit činnost regulátoru? A opět jen s jedním přijímačem?
_________________________________________
Elektro Piper BL2805 2xLiPol
RC házedlo 2kanál
Excel 2000 ASP 7,5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: St 13.únor 2008 21:31:01    Předmět: Odpovědět s citátem

možná to může bejt schoda blbejch okolností, třeba je to několik chyb dohromady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka



Založen: 23 listopad 2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha - Hloubětín

PříspěvekZaslal: St 13.únor 2008 21:40:52    Předmět: Odpovědět s citátem

To si právě taky myslím, že je tak napůl v háji obojí a projeví se to až společně. No každopádně to odnesu k Peckovi.
_________________________________________
Elektro Piper BL2805 2xLiPol
RC házedlo 2kanál
Excel 2000 ASP 7,5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: St 13.únor 2008 23:51:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Možná bys mohl u toho " špatného přijímače " zkusit použít krystal z jiného.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: 23 listopad 2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha - Hloubětín

PříspěvekZaslal: Pá 15.únor 2008 23:15:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem dnes byl u Pecky. Vyzkoušeli jsme všechny možné kombinace a asi je špatný přijímač. Zajímavé je, že ta chyba působí jen na serva typu S75 (zkoušeli jsme jich více, já mám jen to jedno), různá serva HS byla v pohodě. Prý mají trošku jiné ovládání nebo co. Vzali to jako reklamaci, tak uvidíme.
_________________________________________
Elektro Piper BL2805 2xLiPol
RC házedlo 2kanál
Excel 2000 ASP 7,5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk