Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

awe-cz

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Začátečníci
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 09:38:38    Předmět: awe-cz Odpovědět s citátem

Takže už víme na koho jít, až nás někdo shodí na rušení ! Ne, bez legrace, Vosy má stoprocentní pravdu, pokud chceš lítat v dosahu vysílače - a ten je v příznivých podmínkách určitě až za Cholupice (a naopak), musíš mezi nás. Co se týče osvětlení, myslím, že poziční světla jsou málo pro orientaci v noci - proto ty vánoční stromečky, ale třeba budeš výjimka.V pátek plánujeme noční lítání, přijď se podívat.Ahoj M.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
awe_cz



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 10:22:41    Předmět: Re: awe-cz Odpovědět s citátem

MichalH napsal:
Takže už víme na koho jít, až nás někdo shodí na rušení ! Ne, bez legrace, Vosy má stoprocentní pravdu, pokud chceš lítat v dosahu vysílače - a ten je v příznivých podmínkách určitě až za Cholupice (a naopak), musíš mezi nás. Co se týče osvětlení, myslím, že poziční světla jsou málo pro orientaci v noci - proto ty vánoční stromečky, ale třeba budeš výjimka.V pátek plánujeme noční lítání, přijď se podívat.Ahoj M.


Nechci prudit, ale mohl jsi to dat to existujiciho threadu;))) Jinak - nedalo mi to a zmeril jsem si na mape vzdalenost - 2.8km. Dost pochybuju, ze by muj cinskej sunt mel takovej dosah. Zkusim se v patek stavit, snad nebudu muset mimo Prahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aleš



Založen: 02 červen 2007
Příspěvky: 82
Bydliště: Praha 9 - Horní Počernice

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 12:28:43    Předmět: Odpovědět s citátem

jo ale nikdy nevis. navic se jiz parkrat stalo, ze ruseni tam bylo....a neni to pak hezky pohled... Prijd a neriskuj, ze kdyz nekomu neco spadne a nahodou tam budes, tak to muzes odnest i kdyby jsi to nebyl Ty.
Takove povidani, ono to nema takovz dosah je krajne nezodpovedne.. Twisted Evil Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
awe_cz



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 14:58:50    Předmět: Odpovědět s citátem

aleš napsal:
jo ale nikdy nevis. navic se jiz parkrat stalo, ze ruseni tam bylo....a neni to pak hezky pohled... Prijd a neriskuj, ze kdyz nekomu neco spadne a nahodou tam budes, tak to muzes odnest i kdyby jsi to nebyl Ty.
Takove povidani, ono to nema takovz dosah je krajne nezodpovedne.. Twisted Evil Evil or Very Mad


Takze nemuzu litat ani 5km daleko? Wink Proste mne k lesu nedostanes - minule jsem skoncil na strome a nehodlam to opakovat, dokud si nebudu jistej, ze nehavaruju/nezranim nekoho kolem, budu litat nekde mimo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blondák Mirek



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 18
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 17:16:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrý den,
Přečetl jsem si vaše věty i několikrát znova po sobě a úplně jsem zíral.to co jste napsal vám nemůže nikdy zaručit ani ten nejlepší profík.toto bych nikdy ani nevypustil z úst a to jsem úplnej začátečník s prvním modelem EPP koupeným v květnu v modelářské prodejně,kde jsem dostal doslova instruktáž,že první let mám provádět na modelářském letišti,ze zkušeným modelářem a nejlépe aby on provedl první let. Létat někde vedle ,to je největší hloupost,protože zkušenosti se nedají vyčíst z knížek ale na ploše s ostatními.Moho sám za sebe potvrdit,že jsem byl rád,že se mně hoši z Točné ujali.Nikdy bych si nedovolil létat někde i třeba jen na poli za domem. blondák Mirek


Takze nemuzu litat ani 5km daleko? Wink Proste mne k lesu nedostanes - minule jsem skoncil na strome a nehodlam to opakovat, dokud si nebudu jistej, ze nehavaruju/nezranim nekoho kolem, budu litat nekde mimo.[/quote]
_________________________________________
Corsair,Fokker Dr1
Kanál 35 MHz/2,4Gh
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
awe_cz



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 17:30:54    Předmět: Odpovědět s citátem

blondák Mirek napsal:
Dobrý den,
Přečetl jsem si vaše věty i několikrát znova po sobě a úplně jsem zíral.to co jste napsal vám nemůže nikdy zaručit ani ten nejlepší profík.toto bych nikdy ani nevypustil z úst a to jsem úplnej začátečník s prvním modelem EPP koupeným v květnu v modelářské prodejně,kde jsem dostal doslova instruktáž,že první let mám provádět na modelářském letišti,ze zkušeným modelářem a nejlépe aby on provedl první let. Létat někde vedle ,to je největší hloupost,protože zkušenosti se nedají vyčíst z knížek ale na ploše s ostatními.Moho sám za sebe potvrdit,že jsem byl rád,že se mně hoši z Točné ujali.Nikdy bych si nedovolil létat někde i třeba jen na poli za domem. blondák Mirek


Klidne zirej dal - predstav si, ze jsem s tim letadlem vzletl hned napoprve, dokonce jsem i pristal bez zniceni cehokoliv. Bohuzel pozdeji mi dosla v nevhodnou chvili stava a uz jsem neprepral zavan vetru - proto jsem skoncil na strome (odneslo to jenom mizerne vyrobene cinske kridlo, ktere jsem po te udalosti opravil a vyrazne vylepsil, ve stavajici uprave by prezilo podobnou havarii bez ujmy). Chapat fyzikalni zakony mi problem necini, odletano mam docela dost na ruznych simulatorech (a to vcetne stihacek a dopravnich jetu) - nevidim zasadni problem v rizeni letadla;) A prave tyhle necekane udalosti jako je vitr si chci natrenovat mimo, na ne mne ani simulator ani zkusenejsi clovek, stojici vedle, nepripravi. Poperu se s tim sam a pocitam, ze uspesne.

Mozna jsem extremne sikovnej, mozna ne, rozhodne bych si ale nedovolil tvrdit, ze ten a ten recept je idealni pro vsechny. Zivot proste neni porad stejny a lide se docela lisi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blondák Mirek



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 18
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 18:30:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji vám za rychlou a vyčerpávající odpověd?přeji vám,at se to brzo podaří pane Machr.
_________________________________________
Corsair,Fokker Dr1
Kanál 35 MHz/2,4Gh
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
awe_cz



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 18:34:29    Předmět: Odpovědět s citátem

blondák Mirek napsal:
Děkuji vám za rychlou a vyčerpávající odpověd?přeji vám,at se to brzo podaří pane Machr.


Dekuju;)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 18:40:54    Předmět: Re: awe-cz Odpovědět s citátem

awe_cz napsal:
MichalH napsal:
Takže už víme na koho jít, až nás někdo shodí na rušení ! Ne, bez legrace, Vosy má stoprocentní pravdu, pokud chceš lítat v dosahu vysílače - a ten je v příznivých podmínkách určitě až za Cholupice (a naopak), musíš mezi nás. Co se týče osvětlení, myslím, že poziční světla jsou málo pro orientaci v noci - proto ty vánoční stromečky, ale třeba budeš výjimka.V pátek plánujeme noční lítání, přijď se podívat.Ahoj M.


Nechci prudit, ale mohl jsi to dat to existujiciho threadu;))) Jinak - nedalo mi to a zmeril jsem si na mape vzdalenost - 2.8km. Dost pochybuju, ze by muj cinskej sunt mel takovej dosah. Zkusim se v patek stavit, snad nebudu muset mimo Prahu.
S tím umístěním se mi to jen nepovedlo.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 20:00:43    Předmět: Odpovědět s citátem

A jaky mas awe kanal?? Abysme alespon vedeli...
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 20:07:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky sem osvetloval Badiuse Laughing Laughing Laughing

_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 21:16:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Radek: A ta bedýnka pod ním jsou napájecí olověný baterky od Honzy? Rolling Eyes
No..... na zemi je to.... celkem slušný Wink
Tak v pátek dáme noční kombat, ne? Laughing
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
awe_cz



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 21:39:07    Předmět: Odpovědět s citátem

70 @ 35Mhz

Pekny, ten Badius vypada jako takovy ty tunersky auta s neonem vespod;))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarda



Založen: 03 červen 2007
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha 4 Spořilov

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 21:39:18    Předmět: Odpovědět s citátem

To je neskutečný, jak někteří začátečníci dokážou být nechápaví, 2,8 km vzdušnou čarou je opravdu dost málo Twisted Evil Twisted Evil trochu se nad sebou zamysli, že to spadne tobě, následkem rušení našich vysílaček je tvoje smůla, ale jestli nám to shodíš, a že naše éra už dokážou někoho v klidu zranit, ne-li zabít. Twisted Evil kokej se trochu zamyslet
_________________________________________
Všechny páčky do zatáčky,
v plným kvaltu do asfaltu!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
awe_cz



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 21:40:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Jarda napsal:
To je neskutečný, jak někteří začátečníci dokážou být nechápaví, 2,8 km vzdušnou čarou je opravdu dost málo Twisted Evil Twisted Evil trochu se nad sebou zamysli, že to spadne tobě, následkem rušení našich vysílaček je tvoje smůla, ale jestli nám to shodíš, a že naše éra už dokážou někoho v klidu zranit, ne-li zabít. Twisted Evil kokej se trochu zamyslet


Takze kolik - 5km? 10km? 100km? Neprijde ti to absurdni?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Po 02.červenec 2007 22:28:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Awe, ty fotky jsou dost preexponovany, ve skutecnosti to tak nesvitilo Shocked

Co se tyce dosahu, tak ty aparatury maj dosah skutecne nekolik kilometru ve vzduchu. Me, jak minulej rok uletel Easy Glider nad lesem na Tocny, tak mam podezreni na signal z Komoran, anebo az z Lipencu, protoze je na ne z vysky primo videt!!

Neboj se niceho, prijd alespon k nam, rekni, ze jdes vedle, muzes pokecat, kazdej sme nejak zacinal. Si pamatuju, ze sem taky chodil s EG 1km na cestu co vede podel lesa z Tocny(letiste). Dneska kdyz si to uvedomim...!!!! Hruza.

Ten kanal co mas ty, ma zrovna jeden kolega, co tady dost casto diskutuje(nechci jmenovat) a ma mega rychlyho spalovaka. Takze minimalni zaruseni muze mit nedozirne nasledky... Crying or Very sad

Tak prijd! Idea
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
eezee



Založen: 19 červenec 2007
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: Pá 20.červenec 2007 14:45:25    Předmět: Odpovědět s citátem

to awe_cz:

můžu ti jenom doporučit se přidat, já jsem se stavil minulý týden jen tak na "kukačku" a zůstal jsem 4h Wink. Navíc potkáš super lidi. Já jsem první krůčky dělal taky "v poli" a není to ono. Nemáš třeba šanci vidět čelní srážku při přistání Very Happy (srazili se letadla, ne piloti)

p.s. vysílač má dosah o kterém se ti ani nezdá. A navíc k interferenci ti stačí výrazně nižší síla signálu. 2.8 km při 35Mhz a metrové anténě je legrační vzdálenost (z hlediska rušení).

eezee (Michal)
_________________________________________
EASY GLIDER (El.) - zatím funkční
Sopwith Camel F1 (El.) - stavba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
awe_cz



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: Ne 29.červenec 2007 14:03:41    Předmět: Odpovědět s citátem

eezee napsal:
p.s. vysílač má dosah o kterém se ti ani nezdá. A navíc k interferenci ti stačí výrazně nižší síla signálu. 2.8 km při 35Mhz a metrové anténě je legrační vzdálenost (z hlediska rušení).

eezee (Michal)


Chodim litat na nove misto, vzdalenost 12.53. Spokojen? A mimochodem - muj vysilac ma dosah tak 400m.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarda



Založen: 03 červen 2007
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha 4 Spořilov

PříspěvekZaslal: Ne 29.červenec 2007 18:32:15    Předmět: Odpovědět s citátem

jo teď je to fajn Wink
_________________________________________
Všechny páčky do zatáčky,
v plným kvaltu do asfaltu!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Powder



Založen: 14 říjen 2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha 3

PříspěvekZaslal: Po 15.říjen 2007 00:08:06    Předmět: 400 metrů ??? Odpovědět s citátem

awe_cz napsal:
eezee napsal:
p.s. vysílač má dosah o kterém se ti ani nezdá. A navíc k interferenci ti stačí výrazně nižší síla signálu. 2.8 km při 35Mhz a metrové anténě je legrační vzdálenost (z hlediska rušení).

eezee (Michal)


Chodim litat na nove misto, vzdalenost 12.53. Spokojen? A mimochodem - muj vysilac ma dosah tak 400m.


tak nevím, ale zřejmě neznáš pořádně dosah svého vysílače. 400 m je blbost, ale jak myslíš. Pokud budeš vzdálenost na reakci k modelu ( dosah vysílače ) měřit na zemi, bude tvých 400 metrů na zemi dělat více jak 3 Km ve vzduchu pro ovládání a až 8 km na zarušení. JJ je to tak.

Zrovna dnes jsem na Sobíně přišel o předek Extry 330 jen proto, že jedem "modelář" pouštěl svou hračku cca jeden km od nás a byl přesvědčen o tom, že když je to model z EPP a dá se koupit v hračkárně tak to nemůže nic a nikomu udělat. Bohužel měl vysílač na 35 MHz a 72 kanále s naprosto standardním dosahem a k tomu ještě jeden model na 78 kanále.

Natěstí to tentokrát odnesl jen model, ale jednou to může někoho trefit a je zle. Zákon na to myslí a používání vysílače v blízkosti provozu jiných vysílačů je trestné, pokud nejsou dodržena veškerá bezpečnostní opatření.
Takový nezodpovědný "modelář" se dopouští nejen veřejného ohrožení, které je skutkově naplněno už jen pouhým zapnutím neohlášeného vysílače v blízkosti modelářského letiště, ale především tak dokazuje svou neskutečnou hloupost.

Víš, on tu nikdo nechce zpochybňovat tvé umění ovládat model v letu, ani tu nikdo nestojí o to ti nějak znepříjemňovat život, ale jen se ti snaží předat pár svých zkušeností a uchránit tebe i sebe před problémama.
Tak neblbni a nedělej hloupá gesta se vzdáleností kde teď létáš, neurážej se a normálně za klukama zajdi. Nebudeš litovat, oni nekoušou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
awe_cz



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: Út 08.leden 2008 00:50:25    Předmět: Re: 400 metrů ??? Odpovědět s citátem

Powder napsal:
tak nevím, ale zřejmě neznáš pořádně dosah svého vysílače. 400 m je blbost, ale jak myslíš. Pokud budeš vzdálenost na reakci k modelu ( dosah vysílače ) měřit na zemi, bude tvých 400 metrů na zemi dělat více jak 3 Km ve vzduchu pro ovládání a až 8 km na zarušení. JJ je to tak.


Vsadis se?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Začátečníci Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk