Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nováček

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Začátečníci
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hanys737



Založen: 11 červen 2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Mořina (kousek od LKBU)

PříspěvekZaslal: St 11.červen 2008 20:00:43    Předmět: Nováček Odpovědět s citátem

Ahoj,
Jmenuju se Petr, ale vsichni kamaradi mi rikaji Hanýz, je mi 20let a rad bych se zacal venovat rc letani..
poridil sem si pro zacatek rc set Focus od Pelikana..
Sam se na prvni let necitim a tak mi bylo doporuceno letiste Tocna, ze tam sou pry hodni a ochotni lide..a ze mi to tam s radosti nekdo zalitne Smile
Po pravde mam problem uz pri slozeni modelu, nechci neco udelat spatne, tak se chci zeptat jestli by byl nekdo ochotny mi pomoc i se stavbou ( prilepit vyskovku, smerovku a natahnout a pridelat tahaci lanka + ztrimovani)
a pote mi ero zalitnou, ukazat co a jak atd..
Na Točnou to mam cca 25km, takze by nemel byt problem tam trefit..[/img]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: St 11.červen 2008 22:35:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Petře, letadlo pro začátek jsi vybral dobře. Jestli si ho ale nechceš moc otlouct, stejně doporučím nejdřív zkusit simulátor na PC. Alespoň tě to naučí nepléct si (tolik) páčky Smile
Vzhledem k tomu, že bydlíš tak daleko, tak pomoci se stavbou bude asi složitější, ale když narazíš na problém a napíšeš to sem, tak ti určitě bude pomoženo. (my jsme tady totiž všickni na slovo vzatí odborníci! Very Happy )
Na zálet si vyber den, kdy opravdu nebude foukat. Za takového dne určitě bude na Točný spoustu modelářů a někdo zkušený, kdo ti to zalítne se určitě najde.
Tak ať se daří a těšíme se na letadlo!
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hanys737



Založen: 11 červen 2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Mořina (kousek od LKBU)

PříspěvekZaslal: Čt 12.červen 2008 13:12:20    Předmět: Odpovědět s citátem

tak tady je muj problem.. po protazeni tahaciho dratku a nastaveni serva na stred protahnu drat jen tak tak a i po utazeni se po par pohybech sam vysune.. viz foto na : www.hanys737.rajce.net/focus/

Naposledy upravil hanys737 dne Čt 12.červen 2008 13:14:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanys737



Založen: 11 červen 2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Mořina (kousek od LKBU)

PříspěvekZaslal: Čt 12.červen 2008 13:12:43    Předmět: Odpovědět s citátem

[quote="hanys737"]tak tady je muj problem.. po protazeni tahaciho dratku a nastaveni serva na stred protahnu drat jen tak tak a i po utazeni se po par pohybech sam vysune.. viz foto na : www.hanys737.rajce.net/focus/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Čt 12.červen 2008 15:12:05    Předmět: Odpovědět s citátem

hanys737 napsal:
tak tady je muj problem.. po protazeni tahaciho dratku a nastaveni serva na stred protahnu drat jen tak tak a i po utazeni se po par pohybech sam vysune.. viz foto na : www.hanys737.rajce.net/focus/


Buď do toho blimpu dej místo červíra šroubek, který půjde pořádně dotáhnout nebo ten blimp zahoď a kup pořádný v modelářské prodejně nebo to strunu u páky pouze ohni a prostrč skrz otvor páky. Je podle fotek dost napružená, takže když jí prostčíš ze spodu na horu, tak tam bude držet sama. Předpokládá to ale celkem přesnou délku struny od páky serva k páce kormidla nebo blimp na páku serva.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Čt 12.červen 2008 17:46:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli jsem dobře pochopil z obrázku, tak drát je moc krátkej? Tak kup v modelářský prodejně stejnej ale delší.
Taky se podívej, jeslti jsi z krabice nevyndal nesprávnej drát. Mně už se to jednou stalo, že jsem si dlouhej drát horlivě zkrátil a pak zjistil, že mám v bedně ještě jeden krátkej a dlouhej mi jinde chybí Laughing
Na starším éru jsem takovéhle blimpy používal normálně, neměl jsem s nima problém. Když si pak budeš 100% jistej polohou a dotažením blimpu, můžeš závit nepatrně zakápnout vteřiňákem aby se ti nepovolil. To ale až po záletu a vytrimování.
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ


Naposledy upravil Vosy dne Čt 12.červen 2008 17:51:37, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Čt 12.červen 2008 17:46:32    Předmět: Odpovědět s citátem

No, já bych možná dřív než kupování "výkonějšího" blimpu (tak se řiká tomu bazmeku s červíkem) kouknul na to jestli výškovka a směrovka nejdou moc ztuha...jestli ano, tak je nutno je "rozpohybovat" jinak to odnesou serva.
Jak hodně ztuha jde to táhlo samo o sobě? Musí jít uplně volně. Jestli se ti to někde v táhle přidírá je to špatně! Taky ten blimp se musí na tý páce volně protáčet (neutahovat tu matku "na fest") aby se to mohlo volně pohybovat. Matku pak opatrně zakápni lepidlem aby se nepovolila.
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hanys737



Založen: 11 červen 2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Mořina (kousek od LKBU)

PříspěvekZaslal: Čt 12.červen 2008 18:15:42    Předmět: Odpovědět s citátem

smerovka i vyskovka se pohybuji lehce.. uz sem v kontaktu s jednim chlapcem, ktery chodi na tocnou, ze mi s tim pomuze.. tak se snad brzo uvidime Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanys737



Založen: 11 červen 2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Mořina (kousek od LKBU)

PříspěvekZaslal: So 14.červen 2008 11:10:32    Předmět: Odpovědět s citátem

tak Focus uz je komplet.. blimpy zustaly,ale cerviky sem nahradil skoubkama, takze lanka se snad ani nehnou..ted uz jen nekoho kdo by mi to zalit..sel bych do toho sam,ale zrovna tady vsude posekali tu vysokou travu. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: So 14.červen 2008 13:49:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Když nebudou padat trakaře, přijeď později odpoledne na Točnou, určitě ti to někdo pomůže zalítnout ( nebo rozbít - aspoň na to nebudeš sám Smile ).
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanys737



Založen: 11 červen 2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Mořina (kousek od LKBU)

PříspěvekZaslal: Ne 15.červen 2008 18:29:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Muzu poprosit o navedeni na letiste Tocna? dneska sem tam vyrazil,ale dojel sem jen do Komoran a tam sem se zamotal mezi panelakama.. pozdeji sem doma u mapy zjistil ze sem byl u ty cesty ( ulice Revoluce) co vede do lesa a dale na letiste.. Smile ale myslim ze tam byl dokonce i zakaz vjezdu motorovych vozidel.. takze to asi priste budu muset vzit nekudy jinudy,co ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Ne 15.červen 2008 18:34:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, byl jsi tam zcela správně Wink Jezdíme přes ten zákaz - máme ale vyřízená povolení, na která se zákaz odvolává. Nějteří jezdí i bez povolení, to je ale každého věc. Občas tam projedou strážníci ale už dlouho jsem je neviděl.
Druhou a legální možností je vyjet z Modřan nahoru do Cholupic a těsně před fotbalovým hřištěm se dát doprava. Jedeš po cca kilometr dlouhé prašné cestě a na letiště dojedeš taky. Někteří tak také jezdí.
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hanys737



Založen: 11 červen 2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Mořina (kousek od LKBU)

PříspěvekZaslal: Út 17.červen 2008 13:36:44    Předmět: Odpovědět s citátem

cus cus, bude dnes nekdo na Tocny ? ze bych se stavil..teda pokud tam uz konecne trefim ? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Út 17.červen 2008 14:09:52    Předmět: Odpovědět s citátem

K večeru ( po 17:00) určitě. dneska je to snad i povinost! Very Happy Přijeď, jak ti psal Vosy - jeď do Cholupic, tam kolem fotbalovýho hřiště (jako kdybys chtěl vjet na něj) po takový špatný polní cestě pořád do polí. Asi po 1,5km přijedeš přímo k místu, kde bude určitě někdo lítat. Jen pamatuj, do Colupic, polem a pak cholupické hřiště musíš nechat pořád za zády. Jinak taky z Cholupic na západ. Tak večer Razz
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanys737



Založen: 11 červen 2008
Příspěvky: 8
Bydliště: Mořina (kousek od LKBU)

PříspěvekZaslal: Út 17.červen 2008 14:47:21    Předmět: Odpovědět s citátem

ok, dik ..budu se snazit dorazit.. tentokrat si vemu i mapu, kdyby nahodou a pri nejhorsim mam hubu tak se zeptam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Začátečníci Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk