Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zlín 50 EPP

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mirek H



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: Čt 12.červenec 2007 07:52:36    Předmět: Zlín 50 EPP Odpovědět s citátem

Zdravím letci.Nechal jsem se inspirovat Honzy Vosyho článkem o jeho novém Mustangu.No a vlastně taky narážkou na pasivitu registrovaných. Smile Je to už asi tak měsíc, co jsem si koupil Zlína 50tku(EPP).Když jsem se na něj ptal,bylo mi řečeno, že lítá moc pěkně a tak jsem jsem neváhal.Volba na EPP stroj padla poté co mě přestalo bavit opravovat stroje "dřevěné". Very Happy Patřím totiž mezi začátečníky a bohužel jsem začínal s akrobaty(cca 25letů).Vzápětí jsem malinko znejistěl, protože jsem sem tam zaslechl :"Zlín?No éro je to pěkný ale strašně zrádný a ne moc hodný"!Trochu jsem se popral s umístěním všech střívek do Zlínka(mé první EPP) ale dopadlo to dobře a jak popisuje Honza Vosy u Mustanga, ani v tomto případě nejsou vidět žádné kablíky a vše je pěkně schované.Jako pohon jsem použil reg. i motor od Hyperionu, přijímač Electron6, serva HS 55 a Waypoint 60.Bohužel mi nějak nejdou vložit obrázky(nevím jak na to), tak se jukněte na stránkách: http://sad.okdar.net/ jak ten Zlín vypadá.
Co dodat závěrem?!Zlín vypadá moc pěkně, při letu velmi realisticky a je víc než hodný.Ten se opravdu povedl!! Very Happy S klidným svědomím bych ho doporučil i začátečníkům po nějakých krůčcích třeba se Sky Lady.
Pánové, ať vám to lítá.
Mirek H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Čt 12.červenec 2007 08:18:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj. Šad dělá taky pěkný kousky, Zlín i jejich Mustang jsou dobrý.
Já volil LM kvůli velikosti - Mustang od Šadu má 110 cm rozpětí a to by na moje baterky (viz. volba modelu v mém článku) nešlo.
Tam už to chce narvat 200W motor aby letěl jako stíhačka.
Tak ať ti to lítá! Vosy.
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mirek H



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: Čt 12.červenec 2007 08:54:15    Předmět: RE Odpovědět s citátem

Díky pane, lítat to určitě bude Very Happy ,aspoň co se týče Zlína.Mám ještě "dřevěnou" Extru.Byla "nemocná" ale už je vyléčená. Very Happy Už jsem jí byl po dlouhé době prubnout doma (Pardubice) a dokonce měla premiéru v úterý na Točné.Jenže když jsem lítal asi 3min. začalo pršet a já šel rychle dolů.No a jak jsem spěchal byl jsem dlouhý a nevešel jsem se na vysekanou plochu!(To považuji za hrozné, protože u "nás" mám k dispozici čtvrtinovou délku asfaltové plochy a asi jen 2,5m širokou, kde se trefuju úspěšně. Very Happy ) Takže jsem to šupnul na kraj dráhy a hups do trávy-přišel jsem o podvozek.Už jsem to opravil a dnes jsem domluvený s Honzou Baterkou že to půjdem zase "pouštět". Smile Extra je pěkná ale hrozně vzteklá!!! Twisted Evil Pro borce by to asi bylo polétáníčko-páč ta asi zalítne vše ale do toho já se zatím raději nepouštím! Shocked
Tak zatím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Čt 12.červenec 2007 12:05:44    Předmět: Odpovědět s citátem


_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Čt 12.červenec 2007 14:49:07    Předmět: Re: RE Odpovědět s citátem

Mirek H napsal:
Díky pane, lítat to určitě bude Very Happy ,aspoň co se týče Zlína.Mám ještě "dřevěnou" Extru.Byla "nemocná" ale už je vyléčená. Very Happy Už jsem jí byl po dlouhé době prubnout doma (Pardubice) a dokonce měla premiéru v úterý na Točné.Jenže když jsem lítal asi 3min. začalo pršet a já šel rychle dolů.No a jak jsem spěchal byl jsem dlouhý a nevešel jsem se na vysekanou plochu!(To považuji za hrozné, protože u "nás" mám k dispozici čtvrtinovou délku asfaltové plochy a asi jen 2,5m širokou, kde se trefuju úspěšně. Very Happy ) Takže jsem to šupnul na kraj dráhy a hups do trávy-přišel jsem o podvozek.Už jsem to opravil a dnes jsem domluvený s Honzou Baterkou že to půjdem zase "pouštět". Smile Extra je pěkná ale hrozně vzteklá!!! Twisted Evil Pro borce by to asi bylo polétáníčko-páč ta asi zalítne vše ale do toho já se zatím raději nepouštím! Shocked
Tak zatím...


Absence podvozku - toť výhoda EPP stíhaček Wink
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Master



Založen: 12 červenec 2007
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: Čt 12.červenec 2007 16:43:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Já ho mám taky už asi rok a naprostá spokojenost, škoda jen že už jeví známky olítání. Axi 2212/26, 3čl. 1350mAh.
A ještě by bylo dobrý dávat baterky z kabinky aby se pokaždý nemuseli sundávat křídla, já na to přišel pozdě.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mirek H



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: Pá 13.červenec 2007 07:13:24    Předmět: Z50 Odpovědět s citátem

...jo tak s tou baterií mě to přestalo bavit po prvním letu. Smile Mám "vydlabanou" díru v křídle s jednoduchým zavíráním a bezvadně to i zároveň chladí baterii-musel jsem ale zpevnit křídlo uhlíkem.A je to pohoda. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Pá 13.červenec 2007 08:20:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Sem se včera těšil na Zlína a ono nic!? Rolling Eyes
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mirek H



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: Pá 13.červenec 2007 08:40:46    Předmět: Odpovědět s citátem

...no jo, co se dá dělat. Very Happy Na druhou stranu jsi viděl Extru s šíleným přeletem strojů ostatních pilotů a rádoby "mezipřistáním" před jejich vyděšenými zraky.Jsem skutečně móc rad že to dopadlo ve finále dobře. Very Happy
Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Pá 13.červenec 2007 09:01:59    Předmět: Odpovědět s citátem

To "mezipřistání" jsem bohužel neviděl, zrovna jsem stál u plotu nebo šťoural v kufru auta baterie. Prostě jsem to prošvihl.
Budeš to muset sjet přes kopírák. Wink
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mirek H



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: Pá 13.červenec 2007 09:25:17    Předmět: Odpovědět s citátem

...tedy jsem pro každou srandu chlape ale repete po mě nechtěj! Very Happy raději se budu pokoušet o klasiku,tzn. normální polétání s normálním přistáním, jinak bych taky mohl dostat "letištního padáka" a to bych fakt nerad! Shocked Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Pá 13.červenec 2007 09:33:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Na letišti začneš některým (já mezi ně rozhodně nepatřím!) vadit až když do extry nacpeš spalováka. To pak uslyšíš řeči... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mirek H



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: Pá 13.červenec 2007 09:37:04    Předmět: Odpovědět s citátem

...je mi to jasný. Smile ,přiznám se že i o tom jsem už uvažoval ale zatím zůstanu u těch baterek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Pá 13.červenec 2007 15:21:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Mirku čmoudíkem Extru zkazíš. Nenech se vyhecovat k neuváženostem! jinak jsem si našel ten RED BULL v Istanbulu - je to fakt síla.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Pá 13.červenec 2007 16:26:39    Předmět: Odpovědět s citátem

To byl jen řečnickej komentář. Ta Extra je na spalovák samozřejmě malá Wink
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Pá 13.červenec 2007 18:13:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Vosy napsal:
To byl jen řečnickej komentář. Ta Extra je na spalovák samozřejmě malá Wink
Není malá, mám 0,8 Coxe, jen nemá řízené otáčky - což by některým dobrým pilotům nemuselo vadit. Very Happy
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek H



Založen: 02 červenec 2007
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: Po 16.červenec 2007 08:32:10    Předmět: Odpovědět s citátem

....že by ta 0,8mička...?? Shocked ...jenže do toho dobrého pilota mám ještě přeci jen kus cesty ale později se třeba dohodneme Michale?! Very Happy
..Víkend jsem byl doma pánové (Pce) a těším se až si poslechnu zase nějaké nové příběhy z nočního ale i denního létání. Smile Doufám že všechny stroje jsou OK! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk