Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dvouplošník PT-17 Stearman

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: Po 23.červenec 2007 14:03:48    Předmět: Dvouplošník PT-17 Stearman Odpovědět s citátem

Zdravím všechny ...
jsem zpět z dovolené, pěkně jsem si zalítal s fockem na louce u nás na chatě ... nejsou tam sice ideální prostorové podmínky, ale lítat se dá a po pár dnech jsem zvládl i metodu přistávání do vysoké trávy ... aneb hup do žita Surprised)

Nelenil jsem a montoval a zde je výsledek mého snažení (samo kupovaný model) ... prostě mám rád starý letadla a dvouplochy obzvláště, sám bych si na něj asi zatím netroufnul (postavit si ho). Bohužel ho v tomto hezkém stavu už neuvidíte, první let byl i na nějakou dobu poslední.



Nejsou tam moc dobře vyřešené vzpěry mezi křídly (resp. ty koncovky, které jsou na křídlo jen přilepené) a i když jsem udělal před prvním letem zatěžkávací test (a pár jich utrhnul a znova přilepil), ve vzduchu to nevydrželo jeden prudší obrat ... bohužel zrovna nad lesem. Při vší smůle letadlo proletělo korunami smrků (samozřejmě s patřičnými následky) a spadlo až na zem, kde jsem ho posbíral do pytle (no nebylo to tak hrozné, totální ztrátou byl jen podvozek ... zůstal na stromě, horní křídlo bylo přeražené, předek trupu trochu olámaný, vrtule na kousky). Už jsem většinu opravil, zbývají ty vzpěry ...

A teď dotaz, jak to má kdo vyřešené na dvouplošnících co máte ? Váha klasicky kolem 600-700g, čili halolet to není ... tady to je formou takových knoflíků z PVC, který se vlepí do mělkého kulatého výřezu v křídle či trupu. 5min Epox to neudržel, krom případů, kdy mi lepidlo vyteklo ven a zatvrdlo i kolem ... čili bych to asi udělal tak i u ostatních, ale stejně bych radši viděl nějakou mechanickou formu ... dumal jsem o nějakých umělohmotných šroubech skrz křídlo, ale nic vhodného jsem u Pecky neviděl ... nějaký nápad ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Čt 26.červenec 2007 17:21:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Martine,
jestli si uveřejnil fotku svého Stermana, tak já jí nevidím, nevím proto z čeho je - z jakého materiálu.
Já mám dvouplochu z EPPéčka a fakt je, že se mi křídla hodně prohýbala, ale držela. Nevím jestli ti budou moje fotky něco platné, ale horní křídlo drží na třech vzpěrách, které jsou vlepené do trupu a dolní křídlo je samo vlepeno k trupu. Pak jsou cca 10cm od krajů křídel nosníky z EPPéčka mezi horním a dolním křídlem, jsou vyztužené 1mm Al. drátem. Ten samý drát je pak vlepen jako příčná vzpěra od dolní části křídlo/trup do horní části křídlo/vzpěra. Na radu starších a zkušenějších jsem po celé délce dolního křídla vlepil nahoru i dolu 0,8 uhlík a asi uprostřed a cca 2cm od náběžné hrany jsem ještě vlepil mezi horní a dolní křídlo zase 1mm Al. drát, který vynáší střední plochu horního křídla. Obě křídla touto úpravou celkem slušně ztuhla. S přichycením křídel k trupu nemám žádný problém, tak tady ti asi moc neporadím. Vem ho na Točnou. Kluci na něco určitě přijdou.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: Po 30.červenec 2007 09:09:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar,
fotka je zpět ... obnovoval jsem stránky ze zálohy a ta fotka tam nebyla ... Dík za rady, no na Točnou se chystám a tam to určitě probereme (aneb v Michala věřim Smile ), ale už jsem tam snad měsíc nebyl ... červenec byl nějakej náročněj, no snad se to povede v srpnu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: St 15.srpen 2007 17:07:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen pro zajímavost ... tahle vypadá dneska ... jak po roce provozu Laughing

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelF



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 210
Bydliště: P5-Slivenec

PříspěvekZaslal: St 15.srpen 2007 17:26:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobré, dobré, Michal má ale stejně holt nápady, že? Mezi horním křídlem a trupem máš ještě výztuhu z EPP nebo to je balsové? To musí držet jak blázen, dole je uhlík a nahoře taky? Musím to zkouknout na letišti, ale furt a stále makám do noci, tak snad koncem příštího týdne. Surprised
_________________________________________
T-Rex 500, Edge 540 Besenyei, Cularis AXI2820/12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: Čt 16.srpen 2007 10:05:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Uhlík ve spodním křídle byl vždycky. Do vrchního jsem ho dal, protože bylo přeražené. Vyrval jsem ty úchytky, co tam byly (bohužel to zanechalo následky na křídle) a jal se tam lepit bambusové špějle jako vzpěry. To mi moc nešlo, zapatlal jsem lepidlem sebe, letadlo a půlku bytu, ale nakonec dostatečné vrstva vteřiňáku zabrala a ztuhlo to. Pak jsem udělal ty Xka z uhlíků v naději, že se to zpevní (dělal jsem vzpěry jen mezi křídly, ke trupu jsem to nemohl přídělat napevno, musí to být sundavací a zas tam dací). Situace s lepidlem se opakovala, ale výsledek pořád nebyl zcela uspokojivý. Takže jsem z Depronu udělal ten sloupek (zatím je bílý), přilepil ke trupu a udělal závit a přišrouboval horní křídlo ... je to sundavací a zároveň to dodalo ono potřebné zpevnění ...
Drží to dobře, už jsem si zkusil i prudší obraty a letadlo je stále celé ... tak doufám, že to vydrží. Ještě teď musím koupit barvu a trošku to přetřít Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Čt 16.srpen 2007 10:18:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Martine, ten dvouploch není určen na "prudší obraty" Laughing
S ním máš jen maketově poletovat, ne? Není to shockflyer! Rolling Eyes
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MartinS



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: Čt 16.srpen 2007 15:31:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Se někdy podívej, jak lítám ... buď dělám "ladné" obraty typu výkrut, přemet atd. nebo dělám "prudší" obraty typu "co se to sakra zase ... honem přitáhnu na max" ... což při střemhlavém letu po náhlém výpadku signálu udělá své ... a i to vydrží !!! SEM DOBREJ !!! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vosy



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 484
Bydliště: Zvole

PříspěvekZaslal: Čt 16.srpen 2007 16:04:19    Předmět: Odpovědět s citátem

No jak myslíš Cool Tak tam nacpi ještě pár metrů uhlíkového drátu a bude to O.K. Wink
Jaxem psal: do mého maličkého Mustanga jsem dal 3 metry. To odpovídá tak 6 - 10 metrům do tvého dvouplocha Laughing
_________________________________________
Sea Bee, 2T 8,5 ccm ASP
Mustang P-51B, LM
Accipiter Badius v tuningu, stříďák, osvětlení
Pidivrtulník PicooZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk