Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

dotaz

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka



Založen: 23 listopad 2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha - Hloubětín

PříspěvekZaslal: Út 14.říjen 2008 13:13:56    Předmět: dotaz Odpovědět s citátem

Kolegové, mám následující problém: asi před 1,5 rokem jsem koupil 2 dvoučlánky Li-Pol 1350mAh od RC System. Dával jsem je do Pipera s motorem BL2805 (dle výrobce si bere max 11A), nabíjel Ultramatem 10, která má program pro tyto paky; tedy, řekl bych, choval jsem se k nim poměrně slušně.

Při posledním letu však dávaly malý výkon, ale po přistání motor ještě dost dlouho běžel i když neměl tah (to dříve nebylo, když byly vybité, tak byly vybité). Když jsem je pak znovu nabil, tak se nechaly jen na cca 950mAh (dřívě tak na 1200mAh). Jo a taky jsou trochu nafouklé.

Nevíte, čím to může být? Jsou už za životností, nebo je to na reklamaci? Na mě to dělá dojem, že nedávájí dostatečný vybíjecí proud, ale neměřil jsem to.
_________________________________________
Elektro Piper BL2805 2xLiPol
RC házedlo 2kanál
Excel 2000 ASP 7,5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Út 14.říjen 2008 19:56:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj určitě je to RC Systémama. Neni to tebou, tyto baterky jsou velice špatné. Reklamace si myslim že už nemá cenu, jelikož na baterky by se měla vztahovat záruka po dobu 6 měsíců. Jsou tedy na vyhození.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Út 14.říjen 2008 22:23:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Udělal jsem s dvoučlánkem 1350 této značky stejnou zkušenost, Po poměrně krátké době baterka ztratila část kapacity, změkla, což se projevilo na výkonu motorů / 2x 280, tedy cca 10A max odběr/ a trochu se nafoukla. A to jsem ji používal vemi málo, pouze v jednom modelu. Už bych tuto značku nekoupil.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: 23 listopad 2007
Příspěvky: 22
Bydliště: Praha - Hloubětín

PříspěvekZaslal: Čt 16.říjen 2008 08:49:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Nojono, co se dá dělat. Budu tedy muset pořídit nějaké jiné. Mohl bych poprosit o nějaký typ? Měl jsem zatím jen tyto a nemám tedy zkušenosti. Díky
_________________________________________
Elektro Piper BL2805 2xLiPol
RC házedlo 2kanál
Excel 2000 ASP 7,5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Čt 16.říjen 2008 16:06:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám nejradši a nejlepší zkušenosti s lipolkami X-Power, prodává je třeba p. Polena v Radotíně. V poslední době ovšem objednávám baterky zn. Zippy ( a téměř vše) u Hobbycity v Hongkongu. Ceny jsou nesrovnatelně nižší ( třetina až polovina) a kvalita se zdá být dobrá.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Čt 16.říjen 2008 21:52:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Nejlevnejsi ZIPPy 1800mAh z HK, pres 50 nabiti bez problemu.
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk