Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ohýbání Al plechů

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: So 15.listopad 2008 18:43:36    Předmět: Ohýbání Al plechů Odpovědět s citátem

S kýmsi jsem onehdy na poradě na Točné diskutoval na téma ohýbání AL materiálů a něco jsem našel ve starších RC modelech, tak jsem to drze naskenoval (snad se nebude autor moc zlobit)....

ohýbání Al. plechů
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Út 18.listopad 2008 20:39:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajímavé, ale až zbytečně složité. Praktický význam pro běžného modeláře má snad jen ten odstavec o vhodném nářadí a postupu..

Když jsem naposled dělal podvozek z Al materiálu, byl to pořádně tvrdý dural nebo čert ví co tl.3mm. Při vyřezávání jsem na tom ztupil 2 listy na železo, ale k ohýbání vystačil malý svěrák, kladívko a hranol tvrdého dřeva.
A samozřejmě trocha trpělivosti, na 3 údery to nebylo Very Happy

Pro Michala: a jsme zase u těch experimentů... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk