Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problém s Duplexem od Jeti!!!
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: St 28.leden 2009 22:06:39    Předmět: Problém s Duplexem od Jeti!!! Odpovědět s citátem

Ahoj
Jeti mají problém s vysílačovím modulem všech druhů. Prosím zkontolujte jestli nemáte vadnou serii. Já jí mám:


http://www.pina.cz/2009/01/28/problem-s-duplexem-vyjadreni-firmy-jeti-model/
http://www.rcmania.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=16585
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Ne 01.únor 2009 22:02:28    Předmět: Odpovědět s citátem

No nekecej!
Tak já se konečně rozhodnu pro systém, měl jsem už připravený vysílač, že ho odnesu ke Hnízdilovi předělat na Duplex, místo toho jsem musel ve středu oběhnout mototechnu, vyměnit sjeté brzdové destičky (byly totál, až na kov Laughing ) a RC už jsem nestihnul. Teď abych snad byl ještě rád..
Ono to nejspíš nebude tak horké, od Duplexu zatím neuteču, ale každopádně si to pořádně ohlídám Exclamation
Takže dík za včasné varování Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Po 02.únor 2009 22:58:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Janku, volal jsem do Jeti a bylo mi řečeno že mám být v klidu. Reakce je opravdu rychlá, takže doufám že tento týden bud mít už modul doma a zpět ve vysíldě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Út 03.únor 2009 09:08:51    Předmět: Odpovědět s citátem

mi5 napsal:
Janku, volal jsem do Jeti a bylo mi řečeno že mám být v klidu. Reakce je opravdu rychlá, takže doufám že tento týden bud mít už modul doma a zpět ve vysíldě.


No vidíš, a JETI Very Happy
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Ne 08.únor 2009 17:51:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem se vrátil ze služebky a hned běžel otestovat muj TU Duplex a co myslíte...CHECK UP... Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Jirko, jak dlouho jsi čekal na vyřízení reklamace? Nebo ještě čekáš?
Jsem z toho trochu otrávenej, jelikož mám modul pěkně zabudovanej ve vysílači a zas ho musim dolovat ven Sad
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Ne 08.únor 2009 18:59:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Tedy, jak mám jeťácké regulátory a Rexíky rád ( a mám jich spoustu), Duplex nikdy. Zlatý Assan z Hobbycity, neslyšel jsem o jediné reklamaci. Moje volba je jasná.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aeronaut



Založen: 06 červenec 2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: Ne 08.únor 2009 19:23:10    Předmět: Jeti Odpovědět s citátem

A´t tak či tak, JETI je slušná firma (a Tinka obzvláště) - fopá se stane každému. Spíš ty ceny přijímačů....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Ne 08.únor 2009 19:38:29    Předmět: Odpovědět s citátem

A co je vlastně to Duplex?? Crying or Very sad Crying or Very sad
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
aeronaut



Založen: 06 červenec 2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: Ne 08.únor 2009 19:42:04    Předmět: duplex Odpovědět s citátem

je přece klub na václaváku, darina+sagvan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Ne 08.únor 2009 19:51:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže pí...na... Laughing Laughing
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
aeronaut



Založen: 06 červenec 2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: Ne 08.únor 2009 19:52:08    Předmět: Odpovědět s citátem

no dyť ji reklamují Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: Ne 08.únor 2009 21:35:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Zlatý Spectrum, holt emerický zbóží Smile
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: So 14.únor 2009 23:02:31    Předmět: Odpovědět s citátem

To máš těžký..
Někdo kupuje auto, projde autosalony, prostuduje haldy prospektů, vyptá se na kdejakou technickou specifikaci.. a pak stejně chce ten červený sporťák s černou střechou na širokých gumách Laughing
Já jsem sledoval 2,4GHz už dost dlouho a teď se mi konečně prostě zalíbil systém od Jeťáků. Takže udělám přesně to, co jediné jsem tvrdil že neudělám- přestavím svojí 10 let starou Futabu na Duplex a doufám že nebudu litovat.

Takže příště na letišti už s krátkou anténou Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Ne 15.únor 2009 00:55:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj. Jetak mi přišel po 14 dnech zpět po opravě, byl přiložen lísteček kde uvádějí, co vše kontrolovali. Dále po zapnutí jsem musel znova spárovat vysílač a přijímač. Zatim jsem to zkoušel doma a paráda, ale řekl bych že měnili vnitřek, protože ID se taky změnilo. Uvidíme jak to pojede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Pá 20.únor 2009 01:39:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Včera jsem to přines -kompletní výměna úplně všeho úplně ve všem (no, já zas těch ér tolik nemám) za Duplex, ani nebudu řikat kolik to stálo Shocked

Přes den v práci jsem našrotil návody, v 9h večer k tomu sednul a teď (půl 1 v noci) můžu říct, že se perestrojka podařila Laughing Laughing Laughing
Tedy zatím vysílač, dával jsem vestavný modul hezky dovnitř, rovnou i s trvalým vývodem na Jetibox, jsem z toho nadšený, teď se ještě musím naučit využít aspoň něco z té nepřeberné programovací nabídky Idea

Kdyby se pan prodavač neseknul s jiným přijímačem než jsem chtěl (místo R6 mi dal R8 ), vyrazil bych o víkendu na lyžičky, ale takhle to musím odložit, nemůžu tam přece zastavět přijímač když ho půjdu příští týden vyměnit Crying or Very sad
Ale už se na to moc těším ve vzduchu (mám i proudové čidlo) a taky jsem hrozně zvědav, jestli 2,4GHz vyřeší mého jinak zcela neodrušitelného Spitfira, co leží 2 roky na skříni. Doufám že to nebude zklamání Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Pá 20.únor 2009 23:19:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem včera muj Duplex TU vykuchal z vysílače a poslal na upgrade do Jeti. Tak doufám, že to tam kluci zvládnou rychle opravit...

Jinak první dojmy z Duplexu jsem už dříve shrnul zde:
http://vevzduchu.blogspot.com/search/label/Jeti%20Duplex
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Ne 22.únor 2009 01:16:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc pěkné, to sis tedy vyhrál (s Duplexem i s tím článkem), fakt paráda Wink
Já už mám vysílač osazený a blbnu s tím zatím doma, ty možnosti jsou prostě fantastické. Ono se to časem vytříbí a v praxi nejspíš využiju jen zlomek, ale aspoň se to naučím programovat Idea

Jinak jsem si nechal rozšířit paměť modelů a teď bych si za to nafackoval- sice mi to dělal profík, ale blbne to, po vypnutí vysílače se samovolně mění uložené parametry a jednou to dokonce spadlo úplně a zahlásilo backup error! Nedovedu si představit, že bych s tím měl lítat a trnout, kdy se něco podělá za letu.. Ještě to znova prohlídnu, jestli jsem do něčeho "nešťouch" při montáži Duplexu a když nic nenajdu, nezbyde než to odnést zpátky na kontrolu. Z toho teda vůbec nemám radost Twisted Evil
Ale s Duplexem tohle nijak nesouvisí!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Po 02.březen 2009 22:26:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jen pro info, modul se mi vrátil upgradovanej za 5dnů včetně pošty..paráda!
V sobotu jsem to poprvé testnul v letadle a absolutně bez problémů! Very Happy
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 05.březen 2009 20:09:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi by se slušelo abych ty stesky tady nějak uzavřel, i když už jsem to psal v jiném vlákně. Takže:

Přebudování vysílače na Duplex proběhlo u mě naprosto v pohodě, občas se mi trochu kouřilo z hlavy, ale to k tomu patří. Osadil jsem zatím 2 éra a zalítnul je bez jakýchkoli problémů.
V tom větším je přijímač R6 a čidlo MUI 75, což je taky parádní věcička- hned napoprvé jsem si uvědomil, jaké příšerné parametry mají moje 3 roky staré akumulátory Laughing
V menším Spitfiru je R5 v provedení outdoor (stejné antény jako R6) a přechod na 2,4GHz sám o sobě ÚPLNĚ odstranil do teď neřešitelné masivní zarušení na 35Mhz, kvůli kterému jinak hotové éro leželo 2 roky doma Exclamation
Teď se chystám dát Duplex ještě do L-23, ale tam asi pořídím R8, i když původně byla v plánu taky R6. Přece jenom 2,6m větroň létá v trochu jiných vzdálenostech než malý motorák.. No a samozřejmě se těším, až Jeťáci konečně hodí na trh slibovaný GPS modul s výškoměrem a variem Very Happy

Takže zatím mám s Duplexem zkušenosti veskrze pozitivní a skoro bych se přimlouval, aby se tohle téma přestalo červenat na titulní straně Fóra Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Čt 05.březen 2009 23:02:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, ještě dodám že ten výškoměr by měl být dodáván na trh dokonce samostatně, což by bylo taky paráda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Pá 06.březen 2009 17:08:41    Předmět: Odpovědět s citátem

mi5 napsal:
Ahoj, ještě dodám že ten výškoměr by měl být dodáván na trh dokonce samostatně, což by bylo taky paráda.

No bezva, o ten (a o variometr) jde především, bez GPS se klidně obejdu. Tak počkáme a uvidíme co z toho bude i cenově.. a hlavně KDY Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 27.srpen 2009 00:03:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Davy napsal:
Janek napsal:

Právě jsem přines domů Jeťácké M-Vario (variometr+výškoměr k systému Duplex), jdu to hned namontovat a snad stihnu ještě dneska otestovat

Mohli by jste se panove prosim podelit o dojmy? Da se verit te deklarovane presnosti absolutni/realtivni 9m/3m? Ma to nejake nectnosti typu vypadky signalu, nesmyslne hodnoty atp.?


Přesnosti se určitě věřit dá, po přistání z cca 20min letu s několikerým nastoupáním do 200-300m dává výškoměr opět výchozí hodnoty jako před startem (tj. původní nastavená absolutní výška a nulová relativní). Takže krátkodobá přesnost a teplotní stabilita je myslím výborná, ještě jsem nezkoušel, co s tím udělá dlouhý let, třeba na svahu.
Zpoždění je celkem v pohodě, údaj na displeji se mění okamžitě, pípání trochu zaostává, což asi dělá nastavená časová perioda signálu, ale není to nic hrozného.
Za nectnost považuji způsob signalizace varia, čekal jsem normální progresívní "pípání", na které jsou zvyklí všichni piloti od paraglidu přes rogala až po výkonné větroně (a simulátory), místo toho Jeti použili podivný systém teček a čárek stejné úrovně a různého počtu. Ale jak říká mi5, použitý chip to prý jinak neumí a chce to jen naučit se podle toho lítat Shocked

Jinak Duplex mám už ve 3 érech a v plachetnici a všeobecně jsem spokojený na 120% Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Davy



Založen: 07 duben 2009
Příspěvky: 30
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: Čt 27.srpen 2009 09:09:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Dik. Ja si to zatim nechci porizovat, ale ten vyskomer/vario me zajima jaksi pracovne. Ta presnost je pri tej cene dost dobra, zajimalo by me jak to chlapci delaj. Ja delam castecne podobnej pristroj do Pakistanskejch PGcek (jako zdroj dat pro "cernou skrinku"), nejistotu mam o malo lepsi a 7 odmeru za sekundu, ale jen snimac stoji 600 USD. Tady asi bude zoufala zavislost na teplote a otazka je dlouhodoba stabilita, ale stejne je to slusnej vysledek. Asi ukecam sefa at mi to koupi z eraru na prozkoumani Smile
_________________________________________
EPP Mustang (ŠAD) , Benji (momentalne vrak Sad ), Noname (vlastní konstrukce, speed 400), Albert (15ti letý mladík Smile, OSmax 15 ), Tomba, Limit (rc házedlo)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Čt 27.srpen 2009 20:45:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrej nápad Very Happy , já osobně už lítám nějakej ten pátek s tímto variem. Zatim jediné co bych vytknul(Janke už to říkal) je problém okolo celého pípání. Je to dost potichu, což při řevu motorů moc neni slyšet. Další je to ta tonina, ale já si už nějak zvyknul, pak to už de. Za ty peníze to je podle mě super vychytávka pro modeláře. Celej systém jsem právě taky kvůli tomu kupoval. Domnívám se že přesnost bude poměrně dobrá při neměné teplotě a obtejkání letadla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Ne 30.srpen 2009 17:21:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Včera jsem to prohnal v příšerném větru, na druhou stranu chodila termika a trochu nosil TC svah, takže byly delší lety.
S tou přesností a stabilitou bych teď jásal už opatrněji, po přistání byl údaj výšky klidně o +-5m rozkalibrovaný, což ovšem celkem ničemu nevadí.
Naopak musím dát za pravdu mi5, protože na pípání jsem si zvyknul rychle a třeba ten včerejší mrak bych v těch turbulencích bez něj vůbec nedokázal vytočit. Takže celkově opět 120% spokojenost Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Ne 30.srpen 2009 20:05:45    Předmět: Odpovědět s citátem

To je divný, mě to lítá tak o max 3 metry. Nefoukalo náhodou na to čidlo když si to na zemi měl? To by pak mělo smysl proč to tak lítalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 31.srpen 2009 22:22:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Těžko říct, proč to tak je, ale rozhodně foukalo po přistání i při zapínání systému (né přímo na čidlo, kolem éra). Nevím, jestli to může mít až takový vliv, ale rozumím, kam míříš. Taky se dost výrazně mění (zvyšuje) teplota v trupu, motor i baterky topí, tak to může být i tím.
Dneska to byly zase delší lety (1/2-3/4h v termice) a rozptyl hodnot byl minimální, v rozmezí +-1m..

Jinak se mi to fakt MOC líbí, myslím že se Jeťáci s celým systémem docela vytáhli:

Very Happy Very Happy Very Happy

úprava- nešly fotky z Rajčete


Naposledy upravil Janek dne Po 12.říjen 2009 14:57:24, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Út 01.září 2009 00:05:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Páni, taky nezapomínejte, že atmosferický tlak se mění! Shocked
Když jste v oblacích takovou dobu, může se stát, že přijde níže a rázem to ukazuje o pár metrů víc a naopak. Uvědomte si, že změna tlaku o jeden 1hPa (tedy třeba z 1013 na 1012) znamená rozdíl cca 5 metrů!
Proč myslíte, že se letadlům hlásí aktuální QNH?! Smile

Koho by to zajímalo více:
http://www.lkpr.info/takeoff/skolka/qnh.htm
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Út 01.září 2009 13:34:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Teď už je mi jasné, proč vlastně vždycky s letadlem fláknu vo zem. Žádný rušení, žádný volšový ručičky, ale prudká změna tlaku flákne s modelem na zem. Podle toho posledního odstavce, gde se říká, že letová hladina může být změnou tlaku až o 1km rozdílná, sem vlastně rád, že si občas i zalítám a nemá z toho jen korečkový rypadlo Very Happy
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Út 01.září 2009 22:18:03    Předmět: Odpovědět s citátem

StepanS napsal:
Páni, taky nezapomínejte, že atmosferický tlak se mění! Shocked
Když jste v oblacích takovou dobu, může se stát, že přijde níže a rázem to ukazuje o pár metrů víc a naopak..


Má pravdu, předsedo Wink
Něco o tom (jako bývalý plachtař, rogálista a padáčkář) taky vím, ale tak dlouhé lety to snad nebyly. Možná před bouřkou by tlak dělal dostatečné "bejkule", pořád to ale nevysvětluje rozptyl při jednom letu dolů a při druhém nahoru..
Jinak je to myslím debata čistě akademická, není to zkrátka cejchovaný a kompenzovaný letecký přístroj, ale "jen" pomůcka pro modeláře. Mě osobně to tak úplně stačí -vzhledem k tomu, že obvykle přistávám VFR, na výškoměr pod nějakých 50m už stejně nekoukám Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk