Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vodní raketa (Water rocket)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jiri.k



Založen: 30 březen 2009
Příspěvky: 69
Bydliště: praha

PříspěvekZaslal: So 24.srpen 2013 21:37:20    Předmět: Odpovědět s citátem

ani nevím ale je nějak moc jiný práce někde jinde Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Ne 25.srpen 2013 09:23:05    Předmět: Odpovědět s citátem

To je škoda - tak třeba Janek to měl už docela vychytaný a to éro se mu taky docela povedlo. I když bych možná dovnitř dal 2 lahve ale vodu bych lil do tý nahoru a vzduch do tý dolu a propojil to plastovejma trubičkama nebo kouskem hliníkový trubky a utěsnil těsněním z duše. Případně slepit 2 lahve do sebe a v té dolní udělat díry ve dnu a tam namontit ty trubky

Naposledy upravil Daniel K. dne Ne 25.srpen 2013 13:03:18, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 26.srpen 2013 21:24:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Teoretiků "co bych kdybych" už tu bylo dost a pak se vždycky někam vytratili Laughing
Udělej to, vyzkoušej a hoď sem výsledek, to má smysl Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Po 26.srpen 2013 23:04:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Abych jen nedělal ramena, tak jako odpověď
Daniel K. napsal:
To už s vodníma raketama všichni sekli? Sad

jeden malý aktuální neúspěšík:
Ušil jsem konečně pořádné bytelné padáky, opravil rampu a letos o dovolené jsem oprášil starého Vodníka. A něco na něj přivěsil:



Nic složitého, volné závěsy háček-očko, po zbrzdění nosiče vystřelením padáku se měl raketoplán setrvačností vyháknout a doplachtit na zem.
Bohužel selhalo to nejvíce vyzkoušené- ramínko časovače se mechanicky zaseklo, padák tudíž nevyskočil a celá sestava po krásné křivce břinkla do země Laughing







Odnesla to jen hlavice, už je opravená a někdy, časem, až se pochce, bude další pokus Wink

úprava - tradičně nešly fotky z Rajčete


Naposledy upravil Janek dne St 13.únor 2019 18:14:34, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Út 27.srpen 2013 12:19:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Na padák nemusíš mít čadovač - uvolní se samovolně - pošlu nákres nebo odkaz nebo něco.

Naposledy upravil Daniel K. dne Út 27.srpen 2013 18:31:29, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Út 27.srpen 2013 12:38:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Zde je pokus o návrh:
http://daniel-kuzel.rajce.idnes.cz/Vodni_raketa_-_nakresy_v_malovani#wr.jpg

Kruci zapoměl jsem tam načmárat, že musí bejt špagátem chycená i špička Exclamation


Naposledy upravil Daniel K. dne Út 27.srpen 2013 18:33:35, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Út 27.srpen 2013 12:40:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Zkusim to doma vytvořit a dám fotky na rajče - jsem u tety a nemám tu materiál na tvorbu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 29.srpen 2013 12:01:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukal jsem na to:
-neni mi jasne, jak to ma drzet zavrene pred startem
-nelibi se mi ten "limec" kolem rakety, to je jako bys tam pridal brzdici stity pri startu
-jen technicka pripominka k obrazku, lahve jsou uzaverem smerem dolu Wink

Ale drzim ti palce, kdybys to dotahl do pouzitelnosti, byla by to bez casovace docela uleva!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Čt 29.srpen 2013 15:28:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Janek napsal:
Koukal jsem na to:
-neni mi jasne, jak to ma drzet zavrene pred startem
-nelibi se mi ten "limec" kolem rakety, to je jako bys tam pridal brzdici stity pri startu
-jen technicka pripominka k obrazku, lahve jsou uzaverem smerem dolu Wink

Ale drzim ti palce, kdybys to dotahl do pouzitelnosti, byla by to bez casovace docela uleva!

K té lahvi:
- musel bys jednu seříznout a slepit špičku na vrch a přez to teprve dát špici
-držet to bude pouhým nasazením (narváním) na lahev a jak raketa začne padat, tak se pomocí límce odtrhne špička a vypustí se padák (a nebo taky ne Very Happy )
-jo a s obrázkem jsem se nechtěl sejřit - v malování se to dělá pěkně na fň Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Pá 30.srpen 2013 23:25:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobrá, ještě jednou (naposled) to okomentuji teoericky Wink :

-myslel jsem, že špici s límcem má držet dynamický tlak vzduchu při letu vzhůru (to si celkem dovedu představit), proto mě zajímalo, jak to udržíš zavřené před startem. Představa, že pevně naraženou špici "utrhne" vzduch při pádu dolů, je mírně řečeno naivní.

-raketa má těžiště ve své horní polovině (jinak je při letu nestabilní, to už se tu probíralo někde na začátku) a stabilizátory "na ocase". Dráha vzletu není NIKDY ideálně kolmá, takže na vrcholu raketa opíše plynulý větší či menší oblouk a padá dolů PO ŠPICI, ověřeno všemi dosavadními starty. I pokud by se držela v ideální kolmici, nahoře se okamžitě otočí a posviští dolů PO ŠPICI, to je zkrátka aerodynamika. Představa, že se zastaví na místě a začne COUVAT, aby mohl zafungovat nějaký protisměrný límec, je nereálná.

-řezání a spojování PET lahví lepením je práce zdlouhavá a náročná, mají to zmáknuté např. Australani z AirCommand. Já spojuji k sobě jen celé původní láhve a lepení se vyhýbám (a budu vyhýbat) jako čert kříži Laughing

Takže Dane, dost bylo povídání, teď zkus něco vyrobit a poděl se o výsledek Idea

PS. Nedělám si nárok na neomylnost, tak se nedej odradit a jdi svou cestou. Když to bude fungovat, rád se přiučím!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: So 31.srpen 2013 13:33:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Už jsem doma, piju limonády, abych měl nějakej materiál Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: So 31.srpen 2013 20:00:09    Předmět: Odpovědět s citátem

A jsme u prvních testů - zkoušel jsem raketu vystřelit - z pěti pokusů se třikrát otevřela špička Smile , ale pokaždé zradil padák - asi není uplně té správné konstrukce Crying or Very sad - zítra budu pokračovat v testech. Fotečky bohužel nejsou - už je tma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Ne 01.září 2013 11:31:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Dnes jsem jí poslal do vzduchu jen dvakrát, ale první pokus jsem nasadil špičku moc napevno - takže nevystřelila, druhý pokus se špička vystřelila, ale opět zklamal padák - nejspíš to bude tím, že raketa létá dost nízko a 100% i padákem Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Ne 01.září 2013 11:46:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Zde jsou nějaké fotky a video - ale bohužel ne moc dobrá kvalita Sad : http://daniel-kuzel.rajce.idnes.cz/Vodni_raketa_-_padak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Ne 01.září 2013 19:40:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Super dívat se třičtvrtě minuty na chvějící se záznam s funěním. Laughing Pak ti to asi spadlo k sousedovi za plot Shocked Co na to sousedův pes Question
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Ne 01.září 2013 20:28:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten pozemek je opuštěnej a dá se tam volně vlézt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Po 02.září 2013 14:27:23    Předmět: Odpovědět s citátem

A navíc jsem musel dávat pozor abych si nepíchnul hřebík do nohy - je tam spousta svinstva. Kdyby se vo to majitel alespoň trochu staral bylo by to lepší - jenže na to kašle Evil or Very Mad a pak to nemá takhle vypadat Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Po 02.září 2013 14:27:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Daniel K. napsal:
Ten pozemek je opuštěnej a dá se tam volně vlézt.
Téměř Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 04.září 2013 12:36:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Zatim mi to moc pouzitelne nepripada, ale kdyz vzpomenu na svoje zacatky.. Laughing

Ja mel o vikendu pripraveny opravny pokus s raketoplanem, ale podzimni povetri nas totalne uzemnilo, ohybaly se i stromy.
No co, kvuli vetru se odkladaji starty i na Cape Canaveral Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: St 04.září 2013 13:55:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky Danielovým příspěvkům jsem získal dojem, že není zatížen, natož ovlivněn sebemenší znalostí z modelářských oblastí, o které projevuje enormní teoretický zájem / od vodních raket po dvoumotorové modely/. Sebevědomí mu rozhodně nechybí, takže možná , pokud se do něčeho pustí i prakticky, právě proto, že nic nezná, vzejde z jeho konání nějaká převratná či geniální konstrukce, že budeme všichni koukat.
Takže, Danieli. Existují kromě nejasně formulovaných dotazů na fóru i jiné formy, jak se něco ze zájmové oblasti dozvědět (pokud je to z tvé strany opravdový zájem a ne chuť si jen tak veřejně pokecat)- třeba odborná literatura a samozřejmě i internet. Na tvé dotazy není jednoduché odpovědět. Každá odpověď by musela začít zřejmě výkladem fyzikálních zákonů, vysvětlováním a zdůvodňováním technologických pojmů a postupů atd. a to určitě není předmětem těchto stránek. Určitě jsi si všiml, že z odpovědí dvou laskavých a trpělivých modelářů ( Janka a Radka) jsi se pro neurčitost tvých dotazů vlastně nic nedozvěděl, jen jsi vydatně podiskutoval.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: St 04.září 2013 16:37:21    Předmět: Odpovědět s citátem

MichalH napsal:
Určitě jsi si všiml, že z odpovědí dvou laskavých a trpělivých modelářů ( Janka a Radka) jsi se pro neurčitost tvých dotazů vlastně nic nedozvěděl, jen jsi vydatně podiskutoval.

Ale přece jsem se něco dozvěděl, jen nevím, kdy na to vezmu čas- mám teď strašnej fofr - konec konců jako každej rok po prázdninách Very Happy Jenže tenhle rok je ještě větší - první rok na stření Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: St 04.září 2013 16:39:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyby to někoho zajímalo je to VOŠ a SPŠ Elektrotechnická Františka Křižíka Na Příkopě 16
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 05.září 2013 11:41:07    Předmět: Odpovědět s citátem

No paráda! Tak dávej při výkladu pozor a za pár let budeš školit ty nás Wink
Například moje hlubší elektrické znalosti končí u tranzistoru, i když jsem z toho kdysi maturoval Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Čt 05.září 2013 16:21:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Musím ale podotknout, že někteří učitelé jsou na brokovnici - třeba náš učitel na základy elektrotechniky nám začal vykládat a počítat na tabuli s coulombem (nebo jak to tam pak napsal, když jsme se ho ptali co to je), ale nikdo ze spolužáků o tom nic nevěděl a nic neslyšel (včetně mě) a tak z toho máme guláš. Protože ani když jsme mu to řekli, že to nechápeme, tak nám začal vysvětlovat elektrické napětí Question Zkrátka je to na nic Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Čt 05.září 2013 16:21:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale mám takový pocit, že toto do tématu Vodní raketa nepatří Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Čt 05.září 2013 20:31:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Daniel K. napsal:
Ale mám takový pocit, že toto do tématu Vodní raketa nepatří Very Happy


Máš naprostou pravdu, navíc tvoje zážitky ze školy ani odjinud tu zcela určitě nikoho nezajímají, toto jsou modelářské stránky. Pokud máš tak velkou potřebu široké komunikace, zkus si najít přátele třeba na facebooku.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Pá 06.září 2013 20:06:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám ale kdyby si mě teda někdo chtěl přidat tak je to Daniel Kužel - prostě normálně - ale to sem taky zase nepatří Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: So 07.září 2013 19:59:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Konečně mám pár flašek od cocacoly a chtěl bych se zeptat, z čeho bych měl udělat letové stabilizátory - tedy nějaký lehký a pevný materiál (musí odolat nějakým pádům). Taky mám v plánu vyčoudit tátovi pet lahev od Mattonky (starší verzi) Very Happy a druhou má děda - má v ní nějakej sajrajt tak tu radši brát nebudu (- mohla by vzniknout ekologická katastrofa Very Happy ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Po 23.září 2013 18:13:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Chtěl bych se zeptat, z čeho mám udělat stabilizátory na raketu a čím to případně slepit. Dále mám v plánu na raketu přidělat led diody různých barev (tedy jen pokud bude ta raketa dobře létat) - myslím si, že v podvečer to nemůže vypadat špatně. Dále bych měl vychytávku k padáku - jelikož pokud mám alespoň trochu čas a náladu, tak chodím na ryby (to sem samozřejmě nepatří Very Happy ) a jedním řešením, jak zabránit utržením padáku (pokud selže otevření a padák se otevře předčasně a nebo pozdě) je feederová guma - do určité míry pruží a tlumí škubance, a když je natažená na maximum, tak má vlastnosti jako obyčejný vlasec nebo šňůra (samozřejmě, že se pak zase smrští). Už si to přesně nepamatuju, ale ta guma se protáhne zhruba na dvojnásobek svojí délky (alespoň tedy myslím Embarassed ) a vyrábějí se různé tloušťky a délky. Snad tahle má téměř slohová práce alespoň k něčemu poslouží Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniel K.



Založen: 24 srpen 2013
Příspěvky: 60
Bydliště: Mělník

PříspěvekZaslal: Po 23.září 2013 18:23:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo a když už jsem po dlouhé době zase neco napsal ta kse ještě chci zeptat, čím se nechají PET lahve spojovat (kromě lepidla).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 8 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk