Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Návrat serv do neutrálu

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Po 14.září 2020 19:50:44    Předmět: Návrat serv do neutrálu Odpovědět s citátem

Ahoj všichni, nesetkal jste se někdo se situací, že se vám vracela serva křidélek (každé křidélko servo zvlášť) extrémně pomalu do neutrálu, případně ne zcela?
Zapnu vysílačky a regl, všechno funguje jak má, do neutrálu všechno přesně a rychle, a tak po 3 min mikroserva v křidélkách udělají tohle, a obě shodně. Což ve vzduchu je docela mazec Smile Přičemž baterky i za letu mají kapacitu dobrou (sleduju telemetrii).
Mikroserva mám vlepený, nechce se mi to kuchat a zkoušet jiný pár...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 17.září 2020 15:29:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Ne že by se mi to stalo, tak jen dumám čistě teoreticky Wink

Pokud máš na křidélkách dvě serva a dělají to obě, nehledal bych problém v servech samotných, ptž taková závada na dvou najednou je vysoce nepravděpodobná.

Serva máš tudíž buď přes V-kabel na jednom kanálu, nebo každé v jednom výstupu přijímače a namixované je to funkcí ve vysílači, nebo případně v přijímači (nevím co máš za systém, např. Jeti Duplex, co používám já, umožňuje obojí). Tam bych asi zaměřil pátrání, jestli jsi někde omylem neaktivoval funkci zpomaleného chodu serv (např. pro klapky a zejména pro realistické zatahování podvozku), nebo třeba pomalý náběh výchylky (ale to bývá spíš pro plyn, zmenšení proudu a krouťáku při rozběhu elektromotoru) nebo něco podobného.

Na druhou stranu taková funkce by se neměla nechat jen tak omlem zapnout a navíc by zpomalila chod serv na obě strany, pokud je to u tebe jen pomalý návrat ZPĚT do neutrálu, tak tudy asi cesta nepovede..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HonzaQ



Založen: 04 červen 2007
Příspěvky: 99
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Po 21.září 2020 10:39:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Janku díky za tipy - každé křidélko mám zvlášť, namixované ve vysílačce a funkce zpomalování na naší Turnigy (FlySky) TGY-i6 ani není. Zatím se zdá, že to chtělo pořádně projet pákou do krajních poloh na vysílačce, přeci jen kanál 1 mladej doteď nepoužíval (cca 6 let), řídil FreeBee jen ocaskama.
Uvidíme...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk