Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Novacek 2:)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Začátečníci
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
4r3



Založen: 24 květen 2009
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: Ne 24.květen 2009 20:22:10    Předmět: Novacek 2:) Odpovědět s citátem

Ahojte letci,
jsem:
1. do nejakych 14 modelar - klasicke plastikove kity
2. do cca 24 vasnivy simulatorista 2.sv.v. a ctenar romanu:)
3. Posledni rok premyslim o RC letadle
4. Posledni dva dny vybiram na cem zacit (sve znalosti bych zatim ohodnotil jako ciste teoreticke - mam predstavu co je treba delat .

Zatim se mi libi dva kousky a od Vas bych rad dostal radu do ceho jit - je samozrejme mozne, ze mi poradite neco uplne jineho.

Moje modelarske schopnosti (a hlavne vybaveni) se touto dobou blizi 0, tudiz uprednostnuji RTF kity.

1. Muj favorit co se tyce vzhledu a vybavy / ceny je P51D od Art techu (jeste premyslim, zda 35MHz nebo 2,4 GHz variantu - duvod cena a dostupnost - chci zacit co nejdrive ):
http://www.art-tech.cn/english/ArticleShow.asp?ArticleID=159

2. Cessna od Pelikana (relativne slusna cena i v pripade, ze bych to hned prvni let rozbil uplne "na hadry")
http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?sec=product&id=33030

Muzete se, prosim podelit o Vase nazory s temer zacinajicim RC letcem?Smile

V pripade, ze ani jedno z vyse uvedenych byste mi nedoporucili, prosim o doporuceni neceho, co mi neposlouzi jen prvnich par letu a pak mne to prestane bavit Smile - v tomhle mi prijde idealni ten Mustang, otazkou zustava, zda vydrzi dele nez jeden "let" Smile

Predem dekuji za nazory a rady a doufam, ze se vami brzy uvidim na Tocne:)

Michal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Ne 24.květen 2009 21:42:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Michale, dávám ti k posouzení můj názor.
1. Nezačínat lítat s modelem vybraným podle vzhledu, ale podle náročnosti řízení, opravitelnosti a letových vlastností.
2. Osobně bych nedoporučoval sety - záleží ovšem na tom, jak se hodláš modelařině věnovat do budoucna. Třeba Mustang, co se ti líbí, je sice na 2,4 GHz, ale ten vysílač je velmi jednoduchý (obdobný vysílač koupíš na Hobbycity i s přijímačem za třicet dolarů ), nic neumí, jen reverzaci serv a pravděpodobně deltamix. Ni-Mh baterky jsou v době lipolek krokem zpátky, zrovna tak stejnosměrný motor s převodovkou. To neznamená, že model nebude dobře lítat, ale podle fotek je pravděpodobně pěněný z polystyrenu do forem, což třeba proti EPP znamená podstatně menší odolnost při haváriích a horší opravitelnost.
lCessna od Pelikána není špatný model, ale myslím, že není tak úplně pro začátečníka, vysílač navíc taky není žádná špička, model je taky z polystyrenu, i když jak jsem viděl, vydrží docela dost.
3. Řada z našich kolegů, ktaří začínali setem určitě potvrdí, že elektronika se v dalším modelu sice teoreticky použít dá - ale... Jakmile to trochu ochutnáš a zalíbí se ti to, nezbytně budeš chtít počítačovou soupravu s dráhami serv, digitálními trimy, mixy, volbou velikosti výchylek,exponenciálami, více modelů v paměti atd., atd. Ono je to taky docela jiné lítání.
4. Takže, dopručil bych ti začít pořízením počítačové soupravy na 2,4, dají se pořídit už pod pět tisíc. Pak bych si koupil jednoduchý hornoplošník z EPP ( je jich docela slušná nabídka s rozpětím do metru , třeba i s plochým trupem). Stříďák, regulátor, nabíječka, lipolky, serva, to vše se dá dneska pořídit na Hobbycity za pár dolarů - samozřejmě to můžeš koupit (za vyšší cenu) v kterémkoliv modelářském obchodu.No, a až se naučíš lítat (zase tak úplná legrace to od nuly není), budeš mít výbavu, která tě modelářsky uspokojí na řadu let a můžeš pořizovat další a další náročnější modely.
5. Pokud to chceš jen zkusit a nepočítáš s trvalejším koníčkem - kup si set.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
4r3



Založen: 24 květen 2009
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: Ne 24.květen 2009 22:06:04    Předmět: Odpovědět s citátem

MichalH napsal:
Ahoj Michale, dávám ti k posouzení můj názor.
1. Nezačínat lítat s modelem vybraným podle vzhledu, ale podle náročnosti řízení, opravitelnosti a letových vlastností.
2. Osobně bych nedoporučoval sety - záleží ovšem na tom, jak se hodláš modelařině věnovat do budoucna. Třeba Mustang, co se ti líbí, je sice na 2,4 GHz, ale ten vysílač je velmi jednoduchý (obdobný vysílač koupíš na Hobbycity i s přijímačem za třicet dolarů ), nic neumí, jen reverzaci serv a pravděpodobně deltamix. Ni-Mh baterky jsou v době lipolek krokem zpátky, zrovna tak stejnosměrný motor s převodovkou. To neznamená, že model nebude dobře lítat, ale podle fotek je pravděpodobně pěněný z polystyrenu do forem, což třeba proti EPP znamená podstatně menší odolnost při haváriích a horší opravitelnost.
lCessna od Pelikána není špatný model, ale myslím, že není tak úplně pro začátečníka, vysílač navíc taky není žádná špička, model je taky z polystyrenu, i když jak jsem viděl, vydrží docela dost.
3. Řada z našich kolegů, ktaří začínali setem určitě potvrdí, že elektronika se v dalším modelu sice teoreticky použít dá - ale... Jakmile to trochu ochutnáš a zalíbí se ti to, nezbytně budeš chtít počítačovou soupravu s dráhami serv, digitálními trimy, mixy, volbou velikosti výchylek,exponenciálami, více modelů v paměti atd., atd. Ono je to taky docela jiné lítání.
4. Takže, dopručil bych ti začít pořízením počítačové soupravy na 2,4, dají se pořídit už pod pět tisíc. Pak bych si koupil jednoduchý hornoplošník z EPP ( je jich docela slušná nabídka s rozpětím do metru , třeba i s plochým trupem). Stříďák, regulátor, nabíječka, lipolky, serva, to vše se dá dneska pořídit na Hobbycity za pár dolarů - samozřejmě to můžeš koupit (za vyšší cenu) v kterémkoliv modelářském obchodu.No, a až se naučíš lítat (zase tak úplná legrace to od nuly není), budeš mít výbavu, která tě modelářsky uspokojí na řadu let a můžeš pořizovat další a další náročnější modely.
5. Pokud to chceš jen zkusit a nepočítáš s trvalejším koníčkem - kup si set.


Ahoj MichaleH,
Moc dekuji za Tvou odpoved:
Ad1. Praveze s tim mam trosku problem, protoze se nevyznam ani ve vyrobcich (kvalita zpracovani dilu, abych to vubec dokazal slozit do funkcni podoby atp.)
Ad2. Bohuzel moje znalosti a zkusenosti s RC modely se rovnaji 0, tudiz predpokladam, ze jsem zatim odkazan v podstate pouze na sety - nevim jestli je rozumne ze zacatku investovat 5000 do relativne dobre (chapuli spravne programovatelne) soupravy, kdyz zatim nevim, jak dlouho mi to nadseni vydrzi:).
Ad3. Ten Mustang se mi libi take diky tomu, ze ma LiPOl baterii, stridavy brushless motor, ... nevim jestli si ho nepletes s modelem od JPL nebo Astry (ted nevim ktery z nich to byl).

Takze v podstate se asi dostavam k tomu, ze bych potreboval poradit nejaky set pro vhodny pro zacatecniky do 3000,- Smile

A take pokud mozno nejaky prehledne udelany webik s radama pro lamky bez v podstate jakychkoliv znalosti RC, ktere by se tomu ale treba chtely zacit venovat vice (terminologie, co potrebuji k rozletani sveho 1. nesetu, atp...Smile.

Muzes mi take, prosim doporucit nejaky modelarsky obchod, kde obsluhuje nekdo, kdo ze mne nebude chtit za kazdou cenu vytahnout co nejvice penez? Cetl jsem tady nekde neco o nejakem panu Pe... v Radotine?

Michal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Ne 24.květen 2009 22:07:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj Michale,
nepatřím mezi zkušené modeláře, ale jednu zkušenost mám ze svých začátků. Polystyren a ostatní křehčí materiály nejsou na úplný začátek vhodné. Vysílače a přijímače v setech odpovídají svou kvalitou ceně. To je osobní zkušenost - řídit jiný - trochu slušnější model se s nimy nedá. Navíc a daleko důležitější u nich je, že záruka vysílaného kanálu na uvedeném kmitočtu u těchto vysílačů je prakticky nulová a je již odskoušeno, že dokáží rušit i o několik kanálů odstupňovaný jiný přijímač. To platí obousměrně.
Volba modelu a vysílače je závislá na tvých finančních možnostech a představách. Mustanga z odkazu neznám, Cesna je celkem slušně létající model, ale pro začátečníka není ani jeden z uvedených modelů. Důvod - materiál. Vysílač bych dnes jednoznačně volil 2,4GHz. Výrobců, systémů a cen je na výběr několik.
Co se týká modelu, na samý začátek, kdy nemáš žádné zkušenosti (jen simulátor) bych osobně doporučoval něco z EPP. Modelů je také mnoho, ale něco takového je dost odolné hrubšímu zacházení, kterému se nevyhneš (pro tvůj klid, praští s tím i zkušený modelář). A EPP je dobře opravitelné třeba vteřinovým lepidlem. Slepíš ho na letišti a za pár minut zase létáš. K ceně modelu musíš ještě připočítat výbavu. U takového to modelu to představuje cca 2000,- i s baterií. V každé lepší modelářské prodejně, když jim vylíčíš svou představu, ti doporučí nejvhodněší vybavení na vybraný model a další dobré a potřebné příslušenství. Toto je ale můj subjektivní názor. Někdo jiný ti může radit jinak a neznamená to, že jeden z názorů je horší. Možností je skutečně víc.
Jednu prosbu ale na tebe mám. Pokud se rozhodněš a pořídíš si cokoli RC, překonej strach a stud a přijď s tím na MODELÁŘSKÉ LETIŠTĚ. Nikdo tě nevyhodí, nikdo na tebe nebude koukat zkrz prsty a pod. Psaným a obecně platným pravidlem je, že každý kdo přijde na letiště obejde ostatní přítomné modeláře a informuje se na kanály na kterých se létá. Je to ochrana před nehodami modelů při zapnutí dvou vysílačů na stejné frekvenci a kanále. To je součástí pravidel provozu na každém RC letišti a není to nic ponižujícího. Děláme to všichni.

Ahoj a letu zdar.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Ne 24.květen 2009 22:11:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak MichalH byl jen rychlejší v psaní. V podstatě ti píše to samé. Na mě se může vztahovat jeho bod 3.
V Radotíně je pan Polena a odkaz na model je i odkazem na jeho stránky. Pokud ses rozhodl podobně jako já kdysi, radím koupit něco takového. Motor vzadu, netrpí nárazy při přistání. MAteriál odolný, dá se později přestavět na střídavý pohon a přidat řízení křidélek.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
4r3



Založen: 24 květen 2009
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: Ne 24.květen 2009 22:35:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Kaiser napsal:
Tak MichalH byl jen rychlejší v psaní. V podstatě ti píše to samé. Na mě se může vztahovat jeho bod 3.
V Radotíně je pan Polena a odkaz na model je i odkazem na jeho stránky. Pokud ses rozhodl podobně jako já kdysi, radím koupit něco takového. Motor vzadu, netrpí nárazy při přistání. MAteriál odolný, dá se později přestavět na střídavý pohon a přidat řízení křidélek.


Dekuji za odpoved Kaisere.

Ten Easystar vypada moc pekne, nicmene v RTF je opet trosku mimo castku, kterou bych chtel hned pro zacatek obetovat:)
Co treba ty firebirdy? Nebo radeji doporucujete se zastavit za p. Polenou a probrat s nim co od toho ocekavam a kolik jsem ochoten za to dat? Predpokladam, ze to bude zkuseny modelar, nicmene tady je vas vice po ruce a mam dobre zkusenosti s vyslechnutim vice nazoru od lidi, kteri se v tom pohybuji a jeste nezapomeli na sve zacatky:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2066
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: Ne 24.květen 2009 22:48:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Michale, v tom tvém odkazu jsou dvě úrovně výbavy Mustanga - standard a advanced, myslel jem, že uvažuješ o standardu, nicméně to nic nemění na ostatních mých názorech na rc soupravu a opravitelnost. Zřejmě si dost věříš, když si jako první model vybíráš maketu stíhačky - promiň, nachtěl jsem tě podceňovat.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
4r3



Založen: 24 květen 2009
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: Ne 24.květen 2009 23:01:48    Předmět: Odpovědět s citátem

MichalH napsal:
Michale, v tom tvém odkazu jsou dvě úrovně výbavy Mustanga - standard a advanced, myslel jem, že uvažuješ o standardu, nicméně to nic nemění na ostatních mých názorech na rc soupravu a opravitelnost. Zřejmě si dost věříš, když si jako první model vybíráš maketu stíhačky - promiň, nachtěl jsem tě podceňovat.


Tu standard/advanced verzi jsem puvodne trosku minul:) Melo jit o Mustanga v teto vybave...V sobotu kdyz jsem byl v razi jsem to malem objednal, jsem cim dal radsi, ze jsem to zatim neudelal, osud tohoto RTF by byl asi hodne rychly:)))))

Tvuj nazor na RC soupravy naprosto chapu a beru. Jenomze ja bohuzel nejsem schopen si na Hobby shopu vybrat veskere potrebne komponenty a pak je sestavit do neceho funkcniho:) Nevis o nejake pruvodci nekde na webu, abych nemusel plytvat vasim casu?

Neni treba omluvy, praveze potrebuji dostat cocku a rady, abych napr. nevyhodil 4500,- za RTF set stihacky, se kterou vzhledem ke svym nulovym zkusenostem (a prave na mem vyberu Mustangu a Cessny se to asi nejlepe ukazuje:) ) nebudu schopen ani vzletnout...


Naposledy upravil 4r3 dne Ne 24.květen 2009 23:04:57, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Ne 24.květen 2009 23:03:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukám, že zásadní rady byly uděleny, tak jen dodám:
1. kup si vysílač - doporučuji Michalem H doporučenou a odzkoušenou Spektrum DX6 (je to dobrý vysílač a když tě to nechytne, tak ho lehce prodáš)
2. pořiď si kabel do USB a nějaký simulátor - pokud jsi trochu šikovný, dá se sehnat ledacos a levně Very Happy (já lítám Real Flight 4.5) Tam se naučíš základní reakce na kormidla a neplést si levou a pravou - to ti ušetří dost peněz.
3. pořiď si EasyGlidera od Multiplexu (nějaké info i na mám webu) Je to skvělé a hodné letadlo! Já jsem s ním začal a mám ho dodnes jako pohodové letadlo na "větroňové" létání. A s dodatečně osazeným stříďákem umý být i docela svižný Very Happy
Ale hlavně, jak řikal Kaiser, přijď na letiště...jedno odpoledne na letiši dá za tisíc příspěvků ve fóru.
Letu zdar!
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
4r3



Založen: 24 květen 2009
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: Ne 24.květen 2009 23:11:01    Předmět: Odpovědět s citátem

StepanS napsal:
Koukám, že zásadní rady byly uděleny, tak jen dodám:
1. kup si vysílač - doporučuji Michalem H doporučenou a odzkoušenou Spektrum DX6 (je to dobrý vysílač a když tě to nechytne, tak ho lehce prodáš)
2. pořiď si kabel do USB a nějaký simulátor - pokud jsi trochu šikovný, dá se sehnat ledacos a levně Very Happy (já lítám Real Flight 4.5) Tam se naučíš základní reakce na kormidla a neplést si levou a pravou - to ti ušetří dost peněz.
3. pořiď si EasyGlidera od Multiplexu (nějaké info i na mám webu) Je to skvělé a hodné letadlo! Já jsem s ním začal a mám ho dodnes jako pohodové letadlo na "větroňové" létání. A s dodatečně osazeným stříďákem umý být i docela svižný Very Happy
Ale hlavně, jak řikal Kaiser, přijď na letiště...jedno odpoledne na letiši dá za tisíc příspěvků ve fóru.
Letu zdar!


Ad1. Myslis tento? Ta helikoptera mne tam nemusi znepokojovat?Smile)
Ad2. Levne chapu Smile Diky za radu
Ad3. Na letiste 100%ne dorazim at uz se setem nebo jen kukajdu.

Dekuji Vam vsem za rady!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
4r3



Založen: 24 květen 2009
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: Po 25.květen 2009 12:29:24    Předmět: Co treba tohle?:) Odpovědět s citátem

RC: http://www.polenamodels.cz/detail-188730-dx6i-dsm2-spektrum-air-heli-ar6200-mode-1/
Maketa: http://www.jr-models.cz/index.php?&desktop_back=eshop&action_back=&id_back=&desktop=eshop&action=zbozi_detail&id=747
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Po 25.květen 2009 13:27:12    Předmět: Re: Co treba tohle?:) Odpovědět s citátem

4r3 napsal:
RC: http://www.polenamodels.cz/detail-188730-dx6i-dsm2-spektrum-air-heli-ar6200-mode-1/
Maketa: http://www.jr-models.cz/index.php?&desktop_back=eshop&action_back=&id_back=&desktop=eshop&action=zbozi_detail&id=747


Ideální kombinace pro začátek.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
4r3



Založen: 24 květen 2009
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: Po 25.květen 2009 15:12:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Diky za pochvalu;)
Dnes vecer se pokusim objevit na Tocne (pokud tam trefim:) ) nebudes se tam nahodou pohybovat? Rad bych nekoho zkuseneho na zaletnuti modelu...zatim bohuzel jen se standard RC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
4r3



Založen: 24 květen 2009
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: Út 26.květen 2009 01:21:09    Předmět: Dnesni resume:) Odpovědět s citátem

Ahojte, dnesni krasne prvni zazitky s RC bych zrekapituloval asi takto (vytah z mailu psaneho cloveku, ktery mi model zalitnul a predal cenne rady) predchazelo zaletnuti, doladeni modelu a muj prvni asi 10ti minutovy let, ktery byl vsemi chvalen, jak mi to na novacka jde:) Naucil jsem se (docela) zatacet nabirat vysku, 8cky, a vubec uplne nejnutnejsi zaklady jak to vubec udrzet ve vzduchu:

Po Tvem odjezdu jsem zkusil jeste 2 starty z ruky, prvnich par sekund slo vse hladce, pak se vypnul motor (puvodne jsem myslel, ze jsem to udelal omylem ja) a nasledoval pad - 1. byl trosku horsi, upadlo oluvko, nicmene jsem jej nasel, za pomoci dalsi lepici pasky (diky kolegovi s tim krasnym sviticim modelem) dokonce v bile barve:) prilepil a zkusil to znovu. Opet krasny start, po cca 10sec nasledovalo vypnuti motoru a pad. A to jsem si vzpomel na regulator Smile (o jehoz funkci jsem si cetl na nejakem foru), v ruce si to zkusil a prisel jsem na to, ze je slaba baterie Smile Po zapnuti motoru na plny vykon nasledoval do 10 sec pokles otacek a vypnuti zabezpecujici energii pro serva:)

Nastesti se tato zkusenost obesla bez vaznych skod:
- budu muset trosku zpevnit upevneni kabiny, ktera kryje elektronicke vnitrnosti - narazem se uvolnil uchyt - prozatim bude stacit i lepici paska - mozna zkusim bezbarvy silikonovy tmel, kterym jsou (alespon dle meho laickeho odhadu prilepeny veskere plastove casti k polystyrenovym dilum) - dokud nezjistim, cim muzu tenhle material (tvrzeny polystyren ci co to je) lepit, aniz bych ho uplne roztopil - mozna poradis?
- lehce ohnuty cumak se mi podarilo docela slusne srovnat rukou:)
- na to jak jeden z tech padu vypadal (z cca 10 metru obrat pres prave kridlo primo dolu, coz se mi tesne nad zemi kdyz opadla prvni panika podarilo alespon lehce zmirnit, takze nasledoval "jen" asi trojity kotrmelec pocinajici cumakem pres obe kridla) to opravdu skoncilo dobre:)

Mej se hezky a jeste jednou diky za velkou pomoc a chvaleni toho jak mi to jde, moc mi to pomohlo:)

Uz se nemuzu dockat zitrka, pokud pocasi a cas a ta uchylna nabijecka bez jakekoliv signalizace (musim poridit neco jineho, ale ty ceny co jsem zatim videl jsou hrozne), jenz byla k modelu pribalena, dovoli urcite se tam zase zitra objevim a budu se snazit prohloubit dnesni nabyte vedomosti!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
4r3



Založen: 24 květen 2009
Příspěvky: 11
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: Út 26.květen 2009 01:28:56    Předmět: Daniel Simacek Odpovědět s citátem

Prepis vizitky meho dnesniho ucitele, mozna by se jeho profese nekomu z vas mohla hodit:
SiMi Model
Zpracovani polystyrenu, EPP, potpronu a dalsich hmot.
Rezani kridel na CNC pile na zakazku od 1 ks (vyber z 1500 profilu).
Vyroba negativnich forem - Styropor apod.
Vyroba modelu a stavebnic na zakazku.

Praha 2

simimodelZAVINACseznam.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Začátečníci Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk