Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nová páčka

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Čt 30.červenec 2009 20:41:44    Předmět: Nová páčka Odpovědět s citátem

Poslyšte skoro pohádku o tom, jak se mi na mém vysílači objevila nová páčka.
Bylo nebylo, ale spíš bylo. Vlastním Vysílač Hitec Optic 6. Vím, leckdo se tu ušklíbne, ale mě stačí a zatím maká. Jenže Exclamation Paměť modelů má jen 8 (slovy osm) pozic. A já mám aeroplánů o trochu víc. A už mě nebavilo pořád trimovat a reverzovat a . . . . a tak. Začal sem špiónit, kterak paměť rozšířit. Moje první otázka byla u p. Hnízdila. Tam sem ale nepochodil. Pátral sem na netu a dostalo se mi odkazů na stránky, kde se o to pokusili někde v Polsku. Nojo, ale těm trpaslíkům co běhaj v těch drátech nerozumím ani slovo, tak co dál. Našel se kamarád, hodný strejda (kterému tímto děkuji), který mi dal kontakt na člověka, který umí cizí jazyky, ovládá tu trpasličí řeč a dokáže se s nima domluvit. Po krátké domluvě slovo dalo slovo a šlo se na to. Zakoupil sem nějakého "švába" coby novou přidanou paměť a dvoupolohový přepínač (podle návodu z netu). Odevzdal jsem to onomu překladateli a čekal. Ještě týž večer jsem se ale dozvěděl, že ten "šváb" koupený podle informací z polského netu není totožný s tím, který mám ve vysílači (prý mám lepší Idea ). Zároveň mi bylo nabídnuto, že ho onen človíček umí sehnat, ale bude to chvilku trvat. Co jiného zbývalo, nechal sem kalhoty nahoře., protože brod byl ještě daleko a čekal dál. A pak to přišlo. Nový "šváb" přilétl rychlostí blesku na Pegasovi a rovnou s ním do vysílače. K oživení přidané paměti bylo použito překopírování dat z paměti původní. Mechanickou zkouškou na vysílači, bylo ověřeno, že se hodnoty v jednotlivých pamětích po jejich změně uchovávají v nastavených parametremetrech. Což je pro mě (alespoň prozatím) dost dobrá situejšn. Very Happy .

No a takhle nějak to tam teď v tom vysílači vypadá:

Přidaná paměť:


Celkový pohled do vnitřností vysílače:



Umístění přepínače tak, aby se o něj co nejméně mohlo náhodně zavadit a přesto byl pohodlně k dispozici:


Takže teď mám po přepnutí té nové páčky přístup k paměti původní a nebo k paměti přidané. Přepínání se dělá při vypnutém vysílači a jak říkám, zatím to funguje. Teď ještě, aby to byl šťastný konec pohádky je pro jistotu potřeba "zalétat vysílač" pod oběma paměťmi s různými éry. Už se těším na HAPY END Exclamation Exclamation Razz Razz
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Čt 30.červenec 2009 22:21:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Takřka japonská práce Wink
Kdybys měl Graupnera MX-12tku, tak bys mohl mít ještě jednu volnou pamět pro model, páč jich má 10, slovy deset Laughing
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Čt 30.červenec 2009 22:26:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Mj. už se těším na HK Wifinu 6ti kanál. Už je to 3 dny v ČR, vyclené během jednoho dne, ale poslali to blbě na Prahu 6. Teď to jde k nám. Možná udělali chybu čongolíci v PSČ, uvidim. Zítra bych to měl mít doma.
Nejúsměvnější na tom je to, že od podání zásilky v HK a přijumtím na ČR poště to trvalo 3 dny!! Za tu samou domu není schopna cpost doručit zásilku z přijímací pošty po proclení na hlavní adresu...
http://www.cpost.cz/cz/nastroje/sledovani-zasilky.php?barcode=CP805997085HK&locale=CZ&send=submit&go=ok
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: Čt 30.červenec 2009 22:45:09    Předmět: Odpovědět s citátem

radekc napsal:

Kdybys měl Graupnera MX-12tku, tak bys mohl mít ještě jednu volnou pamět pro model, páč jich má 10, slovy deset Laughing

No a kdybys měl třeba Spectrum DX 7, tak jich máš 20 (slovy dvacet) Smile
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Čt 30.červenec 2009 22:57:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Ivan napsal:
radekc napsal:

Kdybys měl Graupnera MX-12tku, tak bys mohl mít ještě jednu volnou pamět pro model, páč jich má 10, slovy deset Laughing

No a kdybys měl třeba Spectrum DX 7, tak jich máš 20 (slovy dvacet) Smile

Jak Spectrum. Myslíš ZX-Spectrum? To mělo dokonce 128. Ale KB paměti Laughing Laughing
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: Čt 30.červenec 2009 23:22:52    Předmět: Odpovědět s citátem

radekc napsal:
Ivan napsal:
radekc napsal:

Kdybys měl Graupnera MX-12tku, tak bys mohl mít ještě jednu volnou pamět pro model, páč jich má 10, slovy deset Laughing

No a kdybys měl třeba Spectrum DX 7, tak jich máš 20 (slovy dvacet) Smile

Jak Spectrum. Myslíš ZX-Spectrum? To mělo dokonce 128. Ale KB paměti Laughing Laughing


Laughing Laughing Laughing taky to bohužel pamatuju ...
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: Čt 30.červenec 2009 23:26:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám tímhle způsobem rozšířenou paměť u svojí desetileté vykopávky Futaba FF6 (ze 3 na 6 modelů) a přestože mi to za nemalý peníz dělal právě p.Hnízdil, je tam "volačo zle".

Jednu pamětť můžu používat jen bez mixů, protože ty se nahodile mění při každém zapnutí. To se ještě dá ohlídat, ale párkrát se mi stalo, že vysílač po zapnutí vůbec nenaběhnul a hlásil "backup error". Což se prý má řešit jedině donesením do servisu Laughing
Já to tedy zatím vyřešil opětovným zapnutím a novým naprogramováním, protože to se ti vymaže ÚPLNĚ všechno. Naštěstí si nastavení pro každé éro poznamenávám (vždycky, i když vysílač ještě neblbnul).

Tak ti Romane přeju, aby tě tohle nepotkalo, protože člověk přece jen trochu trne, že to jednou zahlásí "error" za letu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: So 01.srpen 2009 14:46:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Právě sem se vrátil z Točný. Byl sem tam sice sám, ale nenudil sem se. Trochu foukalo, trochu víc, ale hlavně každých 30s odjinud. Parááááda.

Považoval bych novou páčku za zalítnutou. Na staré paměti létala s dvěma modely, na nové také. Žádné problémy se zatím neobjevily. Vypnutá a zapnutá byla každá pamět už asi 30x. Tak si myslím Janku, že gdyby se měla projevit nějaká globální závada už by se snad projevila.
Jednu (jestli se to tak ale dá říct) "závadičku" jsem přece jen objevil, Je to celkem logické a asi těžko odstranitelné.
Každá paměť si počítá svůj čas délky zapnutí vysílače. Tyto údaje jsou samo rozdílné a každá pamět si je také uchovávají bez potíží, ale je nutné je sčítat pro celkový čas.
Asi mi to bude chvilku trvat, ale jsem silná osobnost a já se s tím vyrovnám! Budu to prostě sčítat.
Jinak celkový dojem je zatím kladný. Very Happy Very Happy Very Happy
Teď mám 16 pozic paměti na modely a letuschopných modelů jen 12. Poradí mi něgdo co s tím, plííííz Exclamation Exclamation Exclamation Very Happy Very Happy Very Happy
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: So 01.srpen 2009 20:55:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Kaiser napsal:
....Teď mám 16 pozic paměti na modely a letuschopných modelů jen 12. Poradí mi něgdo co s tím, plííííz Exclamation Exclamation Exclamation Very Happy Very Happy Very Happy

Postav 4 vedlyby Very Happy
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk