Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak namíchat 5min Epoxyd

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: St 10.září 2008 23:03:45    Předmět: Jak namíchat 5min Epoxyd Odpovědět s citátem

Tak jsem si dnes přinesl domu 5 min. epoxyd... (velký balení za 300,-)
Než to rozbalim, rád bych se optal na postup a případný fígle.. Nějak tam kluci totíž zapoměli napsat v jakým poměru se to míchá a vůbec jak se s tím pracuje....

V čem to mícháte? Napadlo mě víčko od PET lahve..
Čím to natírat na plochy? Vyhoví špejle?
Jak s časem? Mám to smíchat a hned mazat, nebo chvíli počkat?
Když to bude moc řidký nebo hustý, kterou lahvičku přidat červenou nebo černou? Rolling Eyes Smile

Předem děkuji za trpělivost při psaní odpovědi.. Very Happy
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PavelF



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 210
Bydliště: P5-Slivenec

PříspěvekZaslal: St 10.září 2008 23:08:49    Předmět: Odpovědět s citátem

To je jak v těch akčních filmech, červenej nebo černej ku..a drát. Embarassed
_________________________________________
T-Rex 500, Edge 540 Besenyei, Cularis AXI2820/12
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: St 10.září 2008 23:17:23    Předmět: Re: Jak namíchat 5min Epoxyd Odpovědět s citátem

StepanS napsal:
Tak jsem si dnes přinesl domu 5 min. epoxyd... (velký balení za 300,-)
Než to rozbalim, rád bych se optal na postup a případný fígle.. Nějak tam kluci totíž zapoměli napsat v jakým poměru se to míchá a vůbec jak se s tím pracuje....

V čem to mícháte? Napadlo mě víčko od PET lahve..
Čím to natírat na plochy? Vyhoví špejle?
Jak s časem? Mám to smíchat a hned mazat, nebo chvíli počkat?
Když to bude moc řidký nebo hustý, kterou lahvičku přidat červenou nebo černou? Rolling Eyes Smile

Předem děkuji za trpělivost při psaní odpovědi.. Very Happy


Vraž do toho dvě nebo tři vejce ( dvě nebo tři vejce je pět vajec) a co skořápky? Ty se vstřebaj. Ale hlavně nezapomeň: . . . . . . .sůůůůůůůůůůůůl. Razz Razz Razz

1:1, na kusu odřezku čehokoli, špejlí. Času mám habakuk, pokud nemažu plochu metr dlouhou, něgdy mažu hned, něgdy chvíli počkám (asi 30-60 sekund), černá je pryskyřice a červená je aktivátor. Dáš míň pryskyřice, budeš mít rychleji tuhnoucí hmotu, ale pak bude křehčí, dášli míň aktivátoru, bude schnout déle. Z toho plyne: přiměřěně, přiměřěně. Very Happy Very Happy Very Happy
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: So 13.září 2008 11:32:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem nedal na Kaiserovu radu a nevrazil sem tam ty vajca....a byla to asi chyba.... Crying or Very sad
Teď je to asi 12hodin od doby, kdy jsem to lepil a epoxyd je furt takovej lepkavej...čím to? Dyk to mělo bejt do hodiny jak skála..!? Sad

Dělal jsem to tak, že jsem přímo v tom místě, kde je spoj kápnul kapku černýho a vedle obdobnou kapku červenýho, pak spolu promíchal...

Myslíte, že je šance, že to ještě ztvrdne? Question
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mi5



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 382
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: So 13.září 2008 12:37:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Štěpáne to už težško, taky se mi to jednou stalo, hele základ je opravdu dobré promíchání, něco o tom vim, jelikož mi s epoxydem děláme i v práci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MichalH



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 2067
Bydliště: mám

PříspěvekZaslal: So 13.září 2008 13:40:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Štěpáne, práce s epoxidem nestojí za žádnou diskuzi. Prostě jsi to málo promíchal. Dělám s tím léta a nechce se mi věřit, že bys koupil zmetek.Navíc pětiminutový epoxid není nijak zvlášť citlivý na poměr, opravdu stačí přibližně stejné hromádky a jde to.
_________________________________________
MichalH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Ne 14.září 2008 15:43:13    Předmět: Odpovědět s citátem

A rekl bych, ze ani 5min epoxid nestvrdne za 1 hodinu na kost, taky to trva asi 4 hodiny? 12min epoxid asi 12h
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StepanS



Založen: 02 leden 2008
Příspěvky: 369
Bydliště: Praha Pankrác

PříspěvekZaslal: Po 15.září 2008 20:31:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukám, že se Epoxid píše s I a ne s Y......já ale chtěl tvrdej, tak sem psal epoxYd... Very Happy Very Happy
_________________________________________
Phoenix Classic EP, Multiplex Acromaster, Zlín 226 LM-model, kanál 65, JETI Duplex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk