Hobbycity Hobbyking Transmitter ReceiverModeláři na letišti Točnábrushless motor regulator spin gliders
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bez krystalu v přijímači - to jde blbě

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Po 05.květen 2008 18:23:39    Předmět: Bez krystalu v přijímači - to jde blbě Odpovědět s citátem

Včera jsem se o tom přesvědčil na vlastní polystyren. Poslal sem Matese do vzduchu. Předletovou přípravu jsem si myslel, že nezanedbal, ale. Vytáhl jsem ho dvakrát asi do 200m nad les, kroužil, klesal a tak. Pak jsem doklouzal nad letiště, udělal plochou zatáčku a po dokončeném obratu jsem se rozhodl dodat motoru trochu šťávy, aby se Mates dostal zase do výšin. Po vychýlení páčky plynu se ozval divný zvuk, jako když proklouzne sklopka na hřídeli, nebo tak něco. Páčka plynu ihned přesunuta do nuly a jal jsem se ladně přistát za účelem zjištění problému. K překvapení mému, přihlížejících a asi i Matese, začal ale sestupnou spirálu na pravé křídlo. Na vysílači "všechny páčky do zatáčky" a NIC! Pak už jen RÁNA- pravé křídlo, směrovka, výškovka a čumák prasklé. Snažím se zjistit hned na místě "štó slučílos"? Vysílač zapnutý, naladěný na správný model leží asi metr od něj. A serva se vesele hrajou svou. Pravá, přitáhnout, srovnat pravou, potlačit a tak dokola. Vysílače sem se ani nedotk. Tak zas nějakej dobrák za lesem, kterej mě dostal dolu, říkám si. Trosky sem dones na stojánku k autu, znovu zapnul vysílač a baterky a serva si zas hrála tu svou. Chtěl jsem zkusit na radu zkušenějších vyměnit krystal a ejhle !!! Z přijímače na mě čuměj dvě dírky a krystal nigde. Tak to by mě nenapadlo, že mi za letu vypadne krystal z přijímače. Po vložení náhradního krystalu fše v pořádku. Tak teď lepím a sem tak trochu za blbce. Embarassed Nový krystal jsem v přijímači zajistil proti jakémukoli pohybu Confused . Akorát mi pořád není jasný, kterej anděl strážnej nad Matesem (i nade mnou) létal, že ho nechal asi pět minut lítat a teprve gdyž se Mates dostal zpátky nad letiště, tak mu teprv nechal ten krystal vypadnout. Smile
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Po 05.květen 2008 19:02:39    Předmět: Odpovědět s citátem

To je k posr...ní Romane.
A neni možný, že si spadl na rušení a krystal vypadl až tím nárazem??
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Po 05.květen 2008 19:46:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle toho, co dělaly serva "poté", jsem došel k závěru, že takhle pracovaly i ve vzduchu. Ono to pár prvních vteřin vypadalo, jako že s ním i přistanu, ale pak šel do tý spirály. Byl sem asi 15m vysoko, tak mu to chvilku trvalo než dopad. Mezitím, než jsem pochopil že nemám kontrolu, to jednou zkusil sám, právě podle popsaného modelu - pravá, přitáhnout, srovnat, potlačit. Tak se choval i chvilku před dopadem. Podle toho si myslím, že krystal se vyklepal za letu. Na místě jsem si toho nevšim, že chybí krystal.
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivan



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 720
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: Po 05.květen 2008 20:43:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Poučení z krizového vývoje = 2,4 GHz Smile Tam zapoměli dát krystal zasunovací, tak nemá co vypadnout....
_________________________________________
DHC 2 Beaver , S.E.5.a, PT-17 Super Stearman, Glastar a nějaké další poletuchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kaiser



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 1260
Bydliště: Modřany

PříspěvekZaslal: Po 05.květen 2008 20:59:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Pravdu díš, Ivane. Proto už mám 2.4 Giga objednáno.
Matesovi už zase svítí všechna očička, a že jich má, potvora. Very Happy Very Happy
_________________________________________
Elektrovětroň MATES s osvětlením, MOHAWK, hydroplány: 1.Saro Cloud litl, 2. SARO CLOUD big, 3.HOGO,MiG 3, větroň TOM z balzy a papíru a s motorem,šídlo F22, F4-U Corsair z EPP, dvouplocha z EPP typ "co dům dal",AirBába, P-82 TWIN Mustang, Me Bf 109E od StyroKitu a VLAJKOVÁ LOĎ - noční stihač - HEINKEL 219 UHU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radekc



Založen: 01 červen 2007
Příspěvky: 3055
Bydliště: Praha - Zbraslav

PříspěvekZaslal: Po 05.květen 2008 21:59:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Kolik zase na druhou stranu takovych Kaiseru zname, ze by jim vypadl krystal za letu? Tenhle je prvni, a to ne jen diky jmenu. ..muzu usuzovat, ze se jedna o ojedinelou udalost vubec Idea Question
Ja sem spokojen s 35MHz, nepocitaje prijimac Graupner 700 nebo 7000 ted uz nevim.
_________________________________________
SUPER VEDLYBA 990mm (Turnigy 2217 20turn 860kv s 9x5) 560gr. bez bat., 720gr. s bat. Tah motoru 640gr. | Vedlyba s kabinou, křídlo si bere od Super Vedlyby | Mini Vedlyba 800mm (KDA22-10S) osvětlená | Midi Vedlyba 1200mm na focení - momentálně v rozsypu | Hornoploch od Michala | Aero Cruiser (čeká na podvozek) | Easy Glider s olovem a háčkem na vlekání Smile - už pár let neletěl | Krabicoid s křídlem od Vedlybusa Pilatusa - momentálně bez motoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Janek



Založen: 01 leden 2008
Příspěvky: 1894
Bydliště: kousek od Blatné (JČ)

PříspěvekZaslal: St 07.květen 2008 16:56:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to se musím Romana zastat, mě už se to stalo.

Přijímač Jeti Rex7, krystal zasunutý bez jištění, model elektrika na Speed 600, takže žádné extra vibrace.
Obešlo se to naštěstí bez následků, ale ta doba než jsem našel příčinu Twisted Evil
On totiž jen tak povylez a nevypad, éro chvíli "mrtvý brouk", chvíli to chodilo úplně normálně, pak ve vzduchu příšerně cukalo, jak se krystal víceméně vlastní vahou dotýkal kontaktů. Nechápu že jsem to dostal na zem vcelku..

Od té doby krystal V KAŽDÉM přijímači jistím páskou nebo kouskem pěnové gumy a všem bych to vřele doporučil Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jonas



Založen: 23 červenec 2007
Příspěvky: 8
Bydliště: Kunnersdorf

PříspěvekZaslal: St 07.květen 2008 18:39:34    Předmět: dobra informace Odpovědět s citátem

Jdu provest kontrolu na zaloznim elektrotrenerovi (RX-rex 5)
Jonas
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Modeláři na letišti Točná -> Technika Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.pcforum.sk